Mobilā versija
+5.3°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
15. novembris, 2013
Drukāt

Latviešu likteņi PSRS varas virsotnēs

latviesi

Apgāds “Zvaigzne ABC” nesen laidis klajā J. Goldmaņa sastādītu un rediģētu grāmatu “Latvieši PSRS varas virsotnēs”.

To veido vēsturnieku Vitālija Šaldas, Ērika Jēkabsona, Toma Ķikuta un Jāņa Riekstiņa pētījumi, Jura Goldmaņa priekšvārds. Kā pauž jau pats grāmatas nosaukums, tā vēsta galvenokārt par tiem latviešiem un viņu traģiskajiem likteņiem, kuri pagājušā gadu simta 20./30. gados ieņēma augstus amatus politiskajā un saimnieciskajā dzīvē VK(b)P, armijā un arī čekā. Domāju, ka autori savus darbus galvenokārt paveikuši vēstures interesentu labā. Pētījumi atklāj ne vien plašai publikai nezināmus vārdus un “varoņus”, bet arī nezināmas ziņas, kas plašāk ļauj vērtēt līdz šim zināmo. Piemēram, plašu pētījumu sniedz erudītais V. Šaldas “Maskavas latviešu elite 20. gs. 20. – 30. gados”. Pazīstamais vēsturnieks Ē. Jēkabsons atklājis latviešu vietu sarkanās armijas un iekšlietu vadībā. Kā zināms, krievu propagandistu aprindas tepat Latvijā un Krievijā cenšas Krievijas latviešus pataisīt par atbildīgiem vai visos padomju režīma varas darbos. Šķiet, ka J. Goldmaņa rediģēta grāmata var palīdzēt atsijāt faktus no propagandas pelavām. Kā vēstures interesentam ieskicētā grāmata šķita saturīga un saistoša.

Pievienot komentāru

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (58)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Līdz bākai Kolkā aizbrist nevarēja, bet tuvu gan: Unikālā jūras atkāpšanās (1)Aizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas, pateicoties austrumu vējam. Visā Latvijas
Draugiem Facebook Twitter Google+