×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
4. aprīlis, 2016
Drukāt

Latviešu rakstnieki uzaicināti uz lasījumiem ASV Kongresu bibliotēkā (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Otrdien, 5. aprīlī Amerikas Savienoto Valstu Kongresa bibliotēkā Vašingtonā notiks latviešu rakstnieku darbu lasījumi, kurus vadīs Pensilvānijas Valsts universitātes pasniedzējs un radio un izdevniecības Trafika Europe direktors, amerikāņu dzejnieks Endrjū Zingers, LA.lv pavēstīja Rudīte Kalpiņa.

Latviju lasījumos pārstāvēs dzejnieks un tulkotājs Juris Kronbergs, dzejniece Liāna Langa, proziste Nora Ikstena, tulkotāja un dzejniece Margita Gailīte. Visiem autoriem darbi publicēti periodikā un grāmatās angļu valodā, viņu darbi novērtēti ar atzinības balvām.

Pasākumu “Latviešu literatūra attīstībā” (Latvian literature on the verge) rīko ASV Kongresa bibliotēkas Eiropas nodaļa, un tas notiks Tomasa Džefersona ēkā, prestižajā un greznajā Eiropas lasītavā.

Ievadvārdus teiks Latvijas vēstnieks ASV Andris Razāns. Juris Kronbergs un Liāna Langa lasīs savu dzeju, Nora Ikstena – fragmentus no jaunākā romāna “Mātes piens” latviešu valodā. Margita Gailīte – atdzejojumus un tulkojumu angļu valodā. “Mātes piena” angļu tulkojuma lasījumā piedalīsies arī amerikāņu dzejniece Dž.S. Toda.

Rakstniece Nora Ikstena uzskata, ka mūsdienu latviešu prozas un dzejas tulkojumi ASV un Kanādā ir pavēruši jaunu telpu un iespējas nacionālajai literatūrai: “Latviešu autori tiek ievēroti un novērtēti milzīgas konkurences apstākļos. Aicinājums latviešu rakstniekiem lasīt savus darbus ASV Kongresa bibliotēkā ir atzinības, goda un cieņas zīme latviešu literatūrai un Latvijai kopumā.”

Savukārt dzejnieks Juris Kronbergs apliecina, ka priecājas par iespēju ar lasījumiem atgriezties ASV galvaspilsētā. Viņaprāt, latviešu rakstnieku uzdevums ir atgādināt, ka Rīga Mičiganā nav vienīgā Rīga pasaulē.

Šo pasākumu ASV Kongresa bibliotēkā īsteno Nacionālās rakstniecības atbalsta fonds sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Vašingtonā. Tā sponsors – Baltic International Bank. Finansiālu atbalstu sniedzis arī Valsts Kultūrkapitāla fonds, apmaksājot trīs dalībnieku ceļa izdevumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pagājušajā gadā Atbildēt

    Ikstena ar Langu bija ASV un Kanādā, ja nemaldos. Veica iestrādes, viesojās vēstniecībās uttt…, šogad jau tiek aicinātas. Par sevi māk parūpēties.

Draugiem Facebook Twitter Google+