×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
14. decembris, 2013
Drukāt

Latviešu režisors Viktors Vilks uzņēmis filmu pēc Kazahstānas pasūtījuma (1)

Kadrs no filmas "Pasniedzējs''.Kadrs no filmas "Pasniedzējs''.

Latviešu režisors Viktors Vilks, kurš līdz šim zināms kā mūzikas videoklipu, reklāmu un televīzijas raidījumu autors, pēc Kazahstānas valsts pasūtījuma pirmoreiz piedalījies pilnmetrāžas filmas veidošanā – veidojis ilustratīvo scenāriju, montējis un ieskaņojis romantisku komēdiju „Pasniedzējs” par prestižas augstskolas studentu dzīvi islamticīgajā Kazahstānā.

Galvenais varonis Armāns iemīl Kamillu un izliekas par universitātes pasniedzēju, kurš pasniedz priekšmetu „Kritiskā domāšana”, lai izpelnītos viņas uzmanību, filmas scenāriju pieteica kinoteātris ”Splendid Palace”, kur 13.decembrī filma tika pirmoreiz rādīta Latvijas auditorijai, veltot to Kazahstānas Republikas 22.gadadienai.

Lai gan visi aktieri ir kazahi, filma ir krievu valodā. Tā jau tikusi demonstrēta Kazahstānas televīzijas kanālā „Habar”, kā arī rādīta festivālā „Šakena zvaigznes” un vēl trīs reģionālos festivālos. Otrs filmas režisors ir Slavomirs Ļeontjevs no Lietuvas.

Kazahstānas medijos lasāms, ka abi režisori izvēlēti tamdēļ, ka tie protot strādāt ar mazu budžetu. Kazahi īpaši izceļ faktu, ka Vilks veidojis videoklipus Krievijas grupu ”Bi2” un ”Mumiy Troll” dziesmām.

Kā intervijā portālam imhoclub.lv stāsta pats režisors Vilks, viņa kandidatūru režisora godam ieteicis draugs Jurkstulaistus, kurš pats atteicies filmu veidot, jo esot iegrimis cīņā pret vietējiem oligarhiem.

Producents Sino Alizoda labprāt piekritis Viktora Vilka kandidatūrai, lai gan vietējie režisori raukuši degunu, ka pieaicina ārzemniekus. Vilks atzīst, ka filma sanākusi propagandiska.

Režisors Vilks plāno arī turpmāk sadarboties ar kazahiem. 2015.gadā plānots uzņem jaunu britu – kazahu filmu, kuras uzdevums būšot atjaunot Kazahstānas Republikas tēlu, ko pirms dažiem gadiem sabojāja Sašas Barona Koena filma „Borats”. Kazahi „Borata” dēļ jutušies aizskarti pat par spīti tam, ka visiem zināms – „Boratu” patiesībā uzņēma Rumānijā.

Vēl Vilkam ir iecere uzņemt filmu- zinātnisko fantastiku, kurā nākotnes cilvēks, lai glābtu pasauli, miegā sazinās ar pagātnes cilvēkiem no 1943.gada Salaspils koncentrācijas nometnes. Mērķis esot šādā populārā veidā skatītājiem izskaidrot, kāpēc tā nav uzskatāma par „darba nometni”.

Viktors Vilks galvenokārt savu „maizes darbu” veic Kijevā, kur esot lētākas pašizmaksas. Vairāki klienti esot arī no Ukrainas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Latvieshu zurnalistika ***

Draugiem Facebook Twitter Google+