Ekonomika
Bizness

Latvija ar Baltkrieviju slēgs jaunu nolīgumu par dzelzceļa satiksmi0

Foto – LETA

Šodien, 28. augustā, Ministru kabinets apstiprināja Satiksmes ministrijas (SM) sagatavoto likumprojektu “Par Latvijas Republikas valdības un Baltkrievijas Republikas valdības nolīgumu par starptautisko dzelzceļa satiksmi”.

Nolīgums tiks noslēgts uz nenoteiktu laiku.

Latvijas valdības un Baltkrievijas valdības nolīgums par starptautisko dzelzceļa satiksmi nodrošinās regulārus un netraucētus pasažieru, bagāžas, kravas bagāžas un kravu dzelzceļa pārvadājumus pāri valsts robežai.

Nolīgums nosaka starptautisko dzelzceļa satiksmi starp Latviju un Baltkrieviju, kā arī tajā noteikti pārvadātāju pienākumi, personāla pienākumi, robežkontroles un cita veida kontroles veikšana, rīcība avārijas situācijās un negadījumu izmeklēšanā.

Piemēram, nolīgumā teikts, ka starptautiskajā dzelzceļa satiksmē pārvadājamo kravu, vagonu un konteineru pieņemšana un nodošana tiek veikta nodošanas stacijās visu diennakti pēc saskaņota kravas vilcienu kustības saraksta.

Nolīgums tiešā veidā ietekmēs komersantus, kas veic dzelzceļa pārvadājumus uz un no Baltkrievijas.

SM skaidroja, ka darbs pie tiesiskās bāzes pilnveidošanas dzelzceļa transporta jomā tika veikts kopš 2015. gada atbilstoši SM un Baltkrievijas Transporta un komunikāciju ministrijas kopīgo pasākumu plānam par divpusējas sadarbības attīstību transporta jomā.

Patlaban satiksmi dzelzceļa transporta jomā nosaka Latvijas valdības un Baltkrievijas valdības nolīgums par dzelzceļa transporta darbību, kas parakstīts Rīgā 1995. gada 18. maijā.

Abu valstu transporta ministrijas ir atzinušas, ka šis nolīgums vairs neatbilda mūsdienu situācijai, bet Latvijas gadījumā – arī Eiropas Savienības regulējumam.

Saistītie raksti

Tāpat valstu dzelzceļa nozarē ir notikušas lielas izmaiņas, valstīs tika sadalīta valsts un komercsabiedrību kompetence.

Līdz ar to abu valstu transporta ministrijas ir nonākušas pie secinājuma, ka esošais nolīgums ir jāatceļ un jānoslēdz jauns divpusējās sadarbības starpvaldību nolīgums par sadarbību dzelzceļa transporta jomā.

LA.lv