Dabā
Laika ziņas

Latvijā ieplūdīs mazliet siltāks gaiss: laika prognoze brīvdienām 16

Foto no boredpanda.com

Nedēļās pirmajā pusē pāri Krievijai virzījās dziļš un aktīvs ciklons, un tā rietumu mala noteica laika apstākļus arī Latvijā. Dažviet austrumos izveidojās arī neliela sniega sega – 1-2 cm biezumā.

Piektdien un sestdien, ciklonam aizvirzoties tālāk uz austrumiem, debesis būs mākoņainas, tomēr brīžiem starp mākoņiem uzspīdēs saule un vairs tikai dažviet nedaudz īslaicīgi līs.
Savukārt svētdien mākoņu būs vēl mazāk, un diena aizritēs jau bez būtiskiem nokrišņiem.

Pūtīs lēni līdz mēreni dienvidu puses vēji, ar kuriem Latvijā ieplūdīs mazliet siltāks gaiss, līdz ar to gaisa temperatūra brīvdienās dienas laikā paaugstināsies līdz +6…+10 grādiem, un arī naktīs termometra stabiņš lielākajā teritorijas daļā turēsies +2…+7 grādu robežas, vien naktī uz sestdienu galējos ziemeļaustrumu rajonos gaiss atdzisīs līdz 0…-1 grādam.

Nākamā nedēļas sākumā Latviju šķērsos zema spiediena ieplakas, līdz ar to atsevišķās dienās var sagaidīt nelielu īslaicīgu lietu, bet nedēļas otrajā pusē atmosfēras spiediens paaugstināsies un nokrišņi mitēsies. Atsevišķās naktīs vietām veidosies migla. Valdošie būs pārsvarā lēni līdz mēreni dienvidu puses vēji, līdz ar to arī gaisa temperatūra nākamās nedēļas laikā būs līdzīga kā brīvdienās – dienas laikā tā paaugstināsies līdz +5…+9 grādiem, savukārt naktīs pieturēsies ap +2…+7 grādiem.

LA.lv