Latvijā
Sabiedrība

Latvijā ir 15 svētku dienas: mums ir daudz vai maz brīvdienu?0

Šobrīd Latvijā ir 15 svētku dienas, kas ir oficiālas valsts brīvdienas, tostarp Lieldienas, 4.maijs, Līgo un Jāņu diena, 18.novembris, Ziemassvētki. Tomēr Latvijas iedzīvotāju domas par šo oficiālo brīvdienu skaita pietiekamību dalās, liecina pētījumu kompānijas Kantar TNS martā veiktā aptauja.

Teju puse jeb 44% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem uzskata, ka oficiālo valsts brīvdienu skaits ir pārāk mazs, kamēr gandrīz tikpat daudz jeb 40% iedzīvotāju domā, ka brīvdienu skaits ir pietiekošs.

Vienlaikus 3% iedzīvotāju atzīst, ka valsts oficiālo brīvdienu skaits jau tagad ir pārāk liels, bet vēl 13% iedzīvotāju nav viedokļa šajā jautājumā.

Visaugstākā pārliecība par to, ka valsts oficiālo brīvdienu skaits ir pietiekams, valda pašnodarbināto vidū – caurmērā katrs otrais, kas pats sev ir darba devējs, atzīst svētku brīvdienu pietiekamību.

Līdzīgi domā arī tie aptaujātie, kuru personīgie ienākumi pārsniedz 1000 eiro mēnesī. Iespējams, tas ir saistīts ar to, ka pašnodarbinātie un cilvēki ar augstākiem ienākumiem darbojas jomās, kurās darba laiks nav strikti nodalīts no atpūtas laika – attiecīgi, viņi paši var izvēlēties, kad strādāt un kad paņemt brīvdienas.

Aptauju veica pētījumu kompānija “Kantar TNS” ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 850 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 60 gadiem.

KĀDAS IR SVĒTKU DIENAS LATVIJĀ

LA.lv