Uncategorized

Latvijā ir lielākais sieviešu īpatsvars uzņēmumu vadībā ES 0

Foto – Stock.xchng

Latvijā 45% uzņēmumu vadības pārstāvju ir sievietes, kas ir augstākais rādītājs Eiropas Savienības dalībvalstu vidū, liecina ceturtdien publiskotie ES statistikas pārvaldes “Eurostat” dati par 2011.gadu.

Ungārijā sievietes bija 41% no uzņēmumu vadības darbiniekiem, bet Francijā tādu bija 40%.

Zemākais sieviešu īpatsvars uzņēmumu vadībā ES valstu vidū ir Kiprā (15%), Grieķijā (23%) un Maltā (24%).

Vidēji ES 33% vadītāju ir sievietes. Arī Latvijas kaimiņvalstīs sieviešu īpatsvars uzņēmumu vadībā ir lielāks nekā vidēji ES – Igaunijā tas ir 36%, bet Lietuvā – 39%.

Arī ārstu vidū sieviešu īpatsvars Latvijā ir lielākais ES. Tāds pats tas ir arī Igaunijā, bet Lietuvā sievietes ir 70% no visiem ārstiem, kas ir otrs augstākais rādītājs blokā, tikai nedaudz apsteidzot Rumāniju, kur sievietes ir 69% no visiem ārstiem.

Dati par 2010.gadu liecina, ka vidēji ES 45% no visiem ārstiem bija sievietes. Vismazākais sieviešu īpatsvars ārstu vidū ES ir Luksemburgā (30%), Beļģijā (36%), kā arī Itālijā un Maltā (abās valstīs 37%).

Sieviešu īpatsvars izglītības sistēmā Latvijā, tāpat kā visā ES, pakāpeniski samazinās, pieaugot skolā iegūstamajam izglītības līmenim.

Ja sākumskolās 93% skolotāju Latvijā ir sievietes, tad vidējās izglītības institūcijās tādu ir 80%, bet augstākās izglītības institūcijās – vairs tikai 59%.

Arī ES vidēji tendences ir līdzīgas – sākumskolā skolotājas ir 85% no personāla, vidējās izglītības mācību iestādēs – 59%, bet augstākās izglītības iestādēs – 40%.

Lietuvā un Igaunijā sākumskolās attiecīgi 96% un 93% personāla ir sievietes, vidējās izglītības iestādēs sieviešu īpatsvars ir attiecīgi 79% un 73%, bet augstākās izglītības mācībspēkos Lietuvā sieviešu ir 55%, bet par Igauniju dati nav pieejami.

LA.lv