×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
24. februāris, 2015
Drukāt

Latvija neplāno atjaunot obligāto militāro dienestu (9)

Foto - LETAFoto - LETA

Obligātā dienesta atjaunošana Latvijā pašlaik nav plānota, komentējot Lietuvas lēmumu šoruden iesaukt jaunos vīriešus militārajās apmācībās, sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

“Domāju, ka šodien šis jautājums nav darba kārtībā,” viņa teica.

Straujuma norādīja, ka viņa atbalsta profesionālo armiju un “katra valsts pati izvēlas, vai atjaunot obligāto dienestu”. Viņa arī pauda, ka akcents tiek likts uz Zemessardzes stiprināšanu, daudzi jaunieši pievienojoties arī Jaunsardzei.

Valdības vadītāja uzsvēra, ka nedz Latvijai, nedz Baltijai nav militāra iebrukuma draudu. “Mēs esam NATO, kur tiek veidotas ātrās reaģēšanas vienības, diez vai jaunieši būs nepieciešami. Es uzskatu, ka mums ir jākoncentrējas uz robežu stiprināšanu,” viņa sacīja un piebilda, ka piektdien plāno doties vizītē uz valsts austrumu robežu.

Līdzekļi robežas stiprināšanai tiks novirzīti pēc tam, kad aizsardzības ministrs un iekšlietu ministrs valdībā iesniegs aprēķinus par nepieciešamajiem iepirkumiem, informēja Straujuma. “Drīzāk mums nepieciešama moderna tehnika, nevis obligātais karadienests. Tas ir mans viedoklis,” pauda politiķe.

Arī aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) žurnālistiem otrdien pēc valdības sēdes sacīja, ka Latvija neplāno tuvākajā laikā atjaunot obligāto militāro dienestu.

“Mēs savu viedokli šobrīd netaisāmies mainīt. Mums ir profesionālā armija, kuru plānojam stiprināt,” viņš sacīja. “Darba kārtībā ir jautājums par rezerves karavīru un rezervistu izmantošanu un, protams, par Zemessardzes stiprināšanu.”

Jau ziņots, ka Lietuva šoruden plāno atjaunot obligāto militāro dienestu saistībā ar pieaugošajiem draudiem, ko rada Krievijas agresija, otrdien paziņoja Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite. Obligāto dienestu paredzēts atjaunot uz pieciem gadiem.

“Mums uz laiku nākamo piecu gadu periodā ir jāatjauno obligātais militārais dienests,” žurnālistiem teica Lietuvas prezidente. Valsts Aizsardzības padome ierosinājusi ik gadu iesaukt aptuveni 3500 jaunu vīriešu iziet deviņu mēnešu ilgas militārās apmācības. Plānam ir nepieciešams parlamenta apstiprinājums. Obligātais militārais dienests Lietuvā tika atcelts 2008.gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. “Drīzāk mums nepieciešama moderna tehnika, nevis obligātais karadienests. Tas ir mans viedoklis,” pauda politiķe
  ——————
  Ko tad 20 gadus nepirka to moderno tehniku, bet visādus lūžņus?

 2. Jau atkal Latvija velkas astē! Tās valstis,kuras mēs allažiņ apskaužam,ka aizsteigušās mums pa priekšu(Igaunija,Lietuva) atkal “izlec” ! Vai tad tur valdībā sēž ,pieklājīgi izsakoties, ne visai gudri cilvēciņi,kuri nezina,ko dara? Ka tikai mēs atkal negatavojamies izdarīt lielu un dārgu muļķību . Apdomājieties,gudrās galvas!

 3. Latvijai ir vajadzīgs obligāts militārais dienests no 17.gv lidz 65g.v .Visiem ir jābūt gataviem un apmācītiem aizstāvēt savu zemi. Visiem ir jāzin, kā lietot ieročus un visiem būtu obligāti tādus vienmēr nēsāt. Latvijai vajag vismaz 20% no valsts budžeta aizsardzībai. Visai Eiropai būtu jāveicina Krievijas galīgā bojāeja.

 4. Tas būtu labs veids kā latviskot krievu jauniešus (vai viņus aizdzīt prom).

 5. … Vina neplano, nav dienas kartiba … lai nu ta …!!!

  … Bet, vina un Vejonis tacu nav valsts … un gudriem un talredzigiem politikiem ir japlano un jaapsver visas variacijas, katrai vajadzibai … PLANIEM VALSTIJ JABUT ..!

 6. Protams, tie, kas sagrabusi varu Latvija ar partokratiska velesanu likuma starpniecibu, netaisas karot pret savu kremla saimnieku.
  Ar to viss izskaidrojams.
  Laiks atvert acis uz ralitati.
  Valsti parvalda nodeveji, kremlistu sabiedrotie.

 7. Nezinu kādā realitātē jūs abi dzīvojat, bet rādās, ka valsts drošības lietās esat tīri diletanti. Tagad obligātais dienests būs gan Igaunijā, gan Lietuvā, tikai Latvija guļ uz lauriem un neko nedara. Līdz ar to Latvija būs, tāpat kā līdz šim, vājākais posms Baltijā iebrukuma gadījumā. Tā ka tā nav tikai katras valsts iekšēja lieta vien, kā te stāstāt. Jūs te lielaties ar profesionālu armiju, kas nav pat vienas divīzijas lielumā un domājiet ar dažiem tūkstošiem karavīru noturēties kaut vai 48 stundas? Laikam neesat painteresējušies, cik gara ir robeža ar Krieviju un cik karavīru vajag. Pretstatā kaimiņiem tā ir bezatbildīga attieksme pret valsts drošību! Vismaz augstskolās jauniešiem ir jānodrošina militārā apmācība un ir ļoti nopietni jāpaplašina un jāapmāca zemessardze. Baidos, ka atkārtojas 1940. gada kļūdas…

  • citā realitātē dzivo tu Atbildēt

   nu kāds obligātais dienests musdienās? puse nevares dienet veselibas dēļ, otra puse vienkārši izvairisies, kaut uz ārzemēm strādāt aizbrauks. ies dienet praktiski tikai tie kam pret to nebūs iebildumi, tā teikt brīvprātigie.

Draugiem Facebook Twitter Google+