Latvijā
Politika

Latvija no Austrijas varētu iegādāties vēl papildu haubices0

Foto-Evija Trifanova/LETA

Latvija no Austrijas varētu iegādāties vēl papildus haubices, šodien Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” atzina aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

Kopumā runājot par gaidāmajiem Latvijas armijas bruņojuma iepirkumiem, ministrs apliecināja, ka Aizsardzības ministrija patlaban sadarbojas ar Austriju un ministrs domā, ka “kādas haubices paņems klāt”. Ministrs gan plašāk neminēja cik haubices varētu iegādāties.

Tāpat ministrs atgādināja, ka turpinās iepirkumi par helikopteru un bruņotu automašīnu iegādi. Tāpat turpinās darbs pie Zemessardzes pārapbruņošanas, lai visus brīvprātīgos Latvijas pilsoņus varētu nodrošināt ar triecienšautenēm “G36”.

Jau ziņots, ka 2018.gada rudenī Nacionālie bruņotie spēki (NBS) saņēmuši visas 47 no Austrijas iegādātās pašgājējhaubices. Pirmās pašgājējhaubiču sistēmas NBS saņēma 2017.gada 1.oktobrī.

Vienas vienības izmaksas, atkarībā no tās modifikācijas, ir no 60 000 līdz 140 000 eiro. Haubices, ko iegādājusies Latvija, no 2003.gada līdz 2007.gadam tika modernizētas un pēc tam iekonservētas.

LA.lv