×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
11. aprīlis, 2016
Drukāt

Latvija piedalās Londonas Grāmatu tirgū

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šonedēļ no 12. līdz 14. aprīlim Latvija piedalās starptautiskajā Londonas grāmatu tirgū (London Book Fair) ar nacionālo grāmatniecības un literatūras stendu, LA.lv pavēstija projekta vadītāja Dace Bargā.

Šogad Latvijas nacionālajā grāmatniecības un literatūras stendā Londonā atradīsies Latvijā izdotās eksportspējīgās grāmatas, kas iekļautas īpaši tirgum veidotā katalogā “Books To Fall For”, latviešu autoru darbu tulkojumi, kā arī skaistākie foto un mākslas izdevumi. Īpaša vieta stendā paredzēta arī kvalitatīvākajiem poligrāfijas nozares darbiem.

11. aprīlī Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas prezidente Renāte Punka piedalīsies grāmatniecības profesionāļiem veltītajā konferencē “Quantum. Know your market” un iepazīstinās tās dalībniekus ar Latvijas grāmatniecības tirgus specifiku un tendencēm. Savukārt 14. aprīlī Renāte Punka piedalīsies Londonas grāmatu tirgus un Lielbritānijas tirdzniecības un investīciju padomes organizētajā sarunā par grāmatniecības jomas situāciju Baltijas reģionā.

12. aprīlī Londonas grāmatu tirgū notiks diskusija-seminārs “Crossroads are everywhere”, kurā pārstāvji no Baltijas valstīm sarunāsies par reģiona sociālpolitisko un kultūras vides specifiku. Centrālais diskusijas-semināra temats būs saistīts ar jautājumu, ko 21. gadsimtā nozīmē piederēt pie salīdzinoši nelielas nācijas, un kā pasaules globalizācijas un intensīvās migrācijas apstākļos saglabāt lokālās kultūras un valodas identitāti. Latviju diskusijā pārstāvēs politologs un publicists Ivars Ijabs.

13. aprīlī notiks Londonas grāmatu tirgus organizētais dzejas lasījums “New Voices From the Baltics”, kurā piedalīties Baltijas valstīs atzīti dzejnieki, par kuriem interesi izrādījuši anglofonie izdevēji. Kā viena no spilgtākajām Latvijas dzejniecēm pasākumā piedalīsies Inga Gaile.

Šogad Latvijas delegācijā dalībai Londonas grāmatu tirgū būs pārstāvēti Latvijas izdevēji un grāmatniecības nozares profesionāļi. Londonā viesosies arī LR Kultūras ministre Dace Melbārde, kura piedalīsies ar uzrunu Baltijas valstu rīkotajā pieņemšanā par godu Baltijas valstu dalībai viesu valsts statusā Londonas grāmatu tirgū 2018. gadā. Grāmatu tirgus laikā Baltijas valstu pārstāvji tiksies ar Londonas grāmatu tirgus vadību, Britu padomes un Grāmatizdevēju asociācijas pārstāvjiem, lai pārrunātu sadarbību un plānotu aktivitātes, kuras nepieciešams veikt līdz 2018. gadam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+