×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
17. janvāris, 2014
Drukāt

Latvijā puse vientuļo vecāku un daudzbērnu ģimeņu dzīvo dziļā nabadzībā (12)

Foto: ShutterstockFoto: Shutterstock

Ilustratīvs attēls

Dziļā nabadzībā Latvijā dzīvo puse vientuļo vecāku, kā arī teju puse daudzbērnu ģimeņu, liecina ES statiskas biroja “Eurostat” apkopotie dati par 2011.gadu.

Dziļā nabadzībā Latvijā dzīvo 50,2% vecāku, kas bērnu audzina vieni, kas ir otrs lielākais īpatsvars starp Eiropas Savienības (ES) valstīm.

Lielāks nabadzībā dzīvojošo vientuļo vecāku īpatsvars 2011.gadā ES reģistrēts vien Bulgārijā, kur dziļā nabadzībā slīgt 65,7% vientuļo vecāku. Savukārt vismazākais nabadzīgo vientuļo vecāku īpatsvars reģistrēts Zviedrijā – 3,8%.

Lietuvā dziļā nabadzībā dzīvo 25,9% vientuļo vecāku, bet Igaunijā – 20,1%. ES vidējais rādītājs ir 18,4%.

Tāpat dziļā nabadzībā Latvijā dzīvo 27,3% ģimeņu ar abiem vecākiem, kurās aug viens nepilngadīgs bērns, kas ir otrs lielākais īpatsvars starp ES valstīm.

Starp Latvijas ģimenēm ar diviem pieaugušajiem un trim vai vairāk nepilngadīgo bērnu dziļa nabadzība valda 46,4% ģimeņu, kas ir trešais lielākais īpatsvars starp ES valstīm.

Dziļā nabadzībā dzīvo arī 28,7% ģimeņu, kurās ir divi pieaugušie, no kuriem vismaz viens ir vecāks par 65 gadiem, kā arī 28,2% ģimeņu, kurās ir divi vai vairāk pieaugušo, bet nav nepilngadīgu bērnu.

Tāpat Latvijā nabadzīgi dzīvo 40,5% vienatnē dzīvojošo vīriešu un 37,3% vienatnē dzīvojošo sieviešu.

Lielāks nabadzīgo ģimeņu īpatsvars šajās kategorijās ES reģistrēts vien Bulgārijā un atsevišķās pozīcijas arī Rumānijā.

“Eurostat” par dziļu nabadzību klasificē apstākļus, kad persona nevar atļauties vismaz četras no sekojošām deviņām pozīcijām.

Personai ir parādi par hipotekārajiem kredītiem, īres maksājumiem, komunālajiem pakalpojumiem vai līzingā pirktajām precēm; nespēj atļauties gadā vienu nedēļu brīvdienās atpūsties ārpus mājām, nespēj atļauties maltīti ar gaļu, zivi vai veģetāru ekvivalentu katru otro dienu; nespēj segt neparedzētus finanšu izdevumus; nespēj iegādāties telefonu; nespēj iegādāties veļas mazgājamo mašīnu; nespēj iegādāties automašīnu, nespēj atļauties apkuri mājās vēlamajā līmenī.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Latvijā labi var dzīvot tikai viens vai divi bezbērnu pieaugušie ar normālām algām, kādas praktiski ir tikai Rīgas birojniekiem, laukos un mazpilsētās labi atalgoti ir darbinieki tikai dažās iestādēs, visi pārējie lielākoties labākajā gadījumā kaut kā izdzīvo ar minimālajām algām vai minimāliem pabalstiem, tā ka kādi 80% ģimeņu ar bērniem mūsu valstī nenoliedzami ir visnabadzīgākā iedzīvotāju daļa.

 2. kamer komisiju Saima vadis Barca ,kurai nevar ieskaidrot ka DAUDZBERNU gimene ir ari ta ,kura dzivo VECAKU maja vai dzivokli ,vai ari ire dzivokli NEKJAS NEMAINISIES-PSRS PRODUKTS

 3. Kas ir Eurostat datu “pastellētājs”? Ar to vajadzētu sākt. Nevajag piemirst, ka dati vākti, iespējams, par krīzes sākumlaiku, bet minēts, ka par 2011. gadu.

 4. esmu bagats ,dzivoju Latvijas laukos ,esam izaudzinajusi 4 bernus -labas izglitibas ,stada LATVIJA ,labas algas , uz UK nedomajam braukt,uz valdibu neesmu dusmigs .

 5. Nevar būt,Dombrovskis taču visur ir izkladzinājis kad Latvijā visi dzīvo gandrīz kā Leiputrijā.

 6. Tā ari ir!Esmu izaudzinājusi četrus bērnus sauktos krievu laikos,strādājot algotu darbu,varēju nopirkt kādu grāmatu,apmeklēt teātri u.c.,Šobrīd,kad ir vairāk kā 40 gadu darba stāžs,ar godīgi,kā mums politiķi māca-nomaksātiem nodokļiem,bez aploksnītēm-kaut tie apgalvo,ka tā saņem lielais vairums,pensijas prognoze ir142 lati.Kā lai tic šim valdībām,politiķiem ?Varbūt tiem,kas visu laiku dzīvo lielajās pilsētās,iespējas citas,darba samaksa ari,bet vai viņi padomājuši,kāda situācija reģionos,lauku apvidos,kur līdz tuvākai sabiedriskā transporta pieturai 4 un vairāk km,bet apkārtnē darba vispār nav?Kauns,ka mums tāda valdība.

  • Muļķīgs komentārs. Vai tad valdība vainīga, ka neproti strādāt un esi neveiksminieks.

   • Dzīvot vajag mācēt! Man kaiminos dzīvo ģimenīte ar trijiem skolas vecuma bēniem, neviens no vecākiem nestrādā, tā sauktais bērnu tēvs ir ” apbalvots” no tiesas piedzinējiem par uzturlīdzekļu nemaksāšanu. Vienā mierā piestrādā tur, kur nav nodokļi jāmaksā un pie reizes dzīvo savā ģimenē, kurai valsts maksā no uzturlīdzēkļu fonda. Atbalstu visos iespējamos veidos sniedz pašvaldība. Naudīgajās dienās ģimenīte no pilsētas mājās brauc ar taksometru(apm. 16km vienā virzienā) Neapskaužu, bet priecājos, ka mūsu valsts ir tik bagāta un to visu var apmaksāt. Lūk ta ir īsta LAIMES ZEME!!!

 7. Krievu laika es viens pats audzinaju 3 bernus ,mamina aizgaja vinsaule,,1992 gada es satiku sievieti ,kur dzima vel divi berni 1997 un 2003 mes vair nespejam savilkt lidzeklus ,un 2012 izbraucam visi uz skotiju,,tagad mums ir privat maja un domaju ka dzivojam ta ka butu jadzivo
  Normali gimenei..
  Tadel nevaig valdibai brinities ka tauta izcelo ,mes gribam dzivot sodien ,bus labaki laiki pec 100 gadiem ,,tad Varbut kads braugs ari atpakal….

 8. Tas ir, “dziļā nabadzībā” salīdzinot ar Rietumeiropas valstīm, nevis pasaules kontekstā vispārīgi. Tas nenozīmē, ka daudz kas nav darāms. NA ir nākusi ar vairākiem ierosinājumiem, kurus Vienotība ir noraidījusi.

Draugiem Facebook Twitter Google+