×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
1. jūlijs, 2014
Drukāt

Latvijā sāk tirgot eirovinjetes


Foto - Atis JansonsFoto - Atis Jansons

No 2014. gada 1. jūlija Latvijas teritorijā kravas automobiļiem ir jāmaksā autoceļu lietošanas nodeva. Tā ir maksa par Latvijas galveno autoceļu izmantošanu, lai veicinātu to uzturēšanu un attīstību, kā arī lai izmantotu videi draudzīgākus transportlīdzekļus.

Samaksa jāveic, lai varētu braukt pa noteiktiem Latvijas galveno autoceļu posmiem (izņemot to šķērsošanu, tai skaitā apļveida krustojumos) ar kravas transportlīdzekļiem un to sastāviem, kuru pilna masa ir lielāka par 3 500 kilogramiem un kuri paredzēti vai tiek izmantoti kravu autopārvadājumiem.

Valsts akciju sabiedrība “Latvijas valsts ceļi” un Ceļu satiksmes drošības direkcija ir noslēgušas trīspusējos līgumus ar degvielas uzpildes stacijām AS “VIRŠI-A”, SIA “LUK­oil Baltija R” un SIA “Stat­oil Fuel & Retail Latvia”, kā arī ar SIA “MERKŪRIJS EU” par eirovinjetes tirdzniecību.

Saskaņā ar līgumiem degvielas uzpildes stacijas (DUS) nodrošinās autoceļu lietošanas nodevas iekasēšanas pakalpojumu, kas nozīmē, ka šajās DUS kravas transporta autovadītāji varēs iegādāties eirovinjetes par Latvijas galveno ceļu izmantošanu.

SIA “MERKŪRIJS EU” nodrošinās muitas brokeru pakalpojumus robežpunktos Terehovā, Grebņevā un Lomašos, kur arī būs iespēja iegādāties eirovinjeti.

Tiešsaistes režīmā eirovinjetes ir iespējams iegādāties portālā www.lvvignette.eu. Šajā portālā tas ir izdarāms 24 stundas diennaktī, septiņas dienas nedēļā. Lai lietotu portālu, nav jāreģistrējas. Nodevas maksājums tiek saglabāts elektroniski Latvijas Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts nozīmes reģistrā, izdrukai ir tikai informatīva nozīme.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+