×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
17. marts, 2013
Drukāt

Latvijā turpina samazināties veselo bērnu īpatsvars

Foto - LETAFoto - LETA

2011.gadā saglabājās iepriekšējos gados novērotā tendence samazināties veselo bērnu īpatsvaram, secināts Labklājības ministrijas (LM) pārskatā par bērnu stāvokli Latvijā.

Izņēmums ir pirmās klases skolēnu grupā, kurā ir vērojams neliels veselo bērnu īpatsvara pieaugums.

Cēloņi šādai negatīvai tendencei galvenokārt ir vides faktori, vecāku veselības stāvoklis, dzīvesveids un atbildība par savu bērnu veselīgu audzināšanu. Piemēram, lielāks nedzīva bērna piedzimšanas risks ir smēķējošām mātēm. Pieaugušie nereti ir līdzvainīgi bērna traumatisma un pat nāves gadījumos. Iemesli saslimšanām var būt arī bērna mazkustīgs dzīvesveids, uztura kvalitāte un citi nelabvēlīgi faktori, teikts pētījumā.  

Lai uzlabotu bērnu veselības stāvokli, Sabiedrības veselības pamatnostādnēs 2011.–2017.gadam iekļauti vairāki pasākumi bērnu veselības jomā, īstenojot izglītojošas aktivitātes par atkarību izraisošo vielu kaitīgo ietekmi uz grūtnieces un augļa veselību, par veselīgu uzturu bērniem, fiziskajām aktivitātēm un drošību, kā arī citi veselības veicināšanas pasākumi.

2013.gadā plānots izstrādāt arī informatīvi izglītojošu materiālu par lēta un pilnvērtīga ēdiena sagatavošanu personām ar zemiem ienākumiem. No 2014.gada plānots īstenot izglītojošus pasākumus par fizisko aktivitāšu un veselīga uztura lomu veselības saglabāšanā, par higiēnas nozīmi un atkarības vielu lietošanas ietekmi uz veselību.  

LM pārskatā par bērnu stāvokli Latvijā 2011.gadā apkopota informācija par veselību, ceļu satiksmes negadījumiem, atkarību izraisošām vielām, izglītību, vardarbību, likumpārkāpumiem pret bērnu, nepilngadīgo izdarītajiem noziegumiem, ārpusģimenes aprūpi, bērnu nabadzību un sociālo atstumtību.

Pārskata mērķis ir vērst valdības un likumdevēja, kā arī visas sabiedrības uzmanību uz aktuālajām problēmām, kas ietekmē bērnu stāvokli valstī, pamatā cenšoties izcelt jautājumus, kur nākotnē nepieciešami kādi pilnveidojumi vai vismaz plašāks izvērtējums par attiecīgas problēmas cēloņiem un risinājumiem – jau esošiem vai nākotnē plānojamiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+