×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
25. novembris, 2016
Drukāt

Latvijā viesosies žurnālists Pēteris Greste (5)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Trešdien, 30. novembrī plkst. 16.30 Latvijas Universitātes (LU) Sociālo zinātņu fakultātes Berlina auditorijā varēs tikties ar pasaulē pazīstamo latviešu izcelsmes žurnālistu Pēteri Gresti, LA.lv uzzināja Latvijas Universitātē.

Pēteris Greste iepriekš strādājis starptautiska mēroga medijos – BBC, CNN, “Reuters”, bet 2013. gada nogalē kā “Al Jazeera” žurnālistu viņu kopā ar vēl diviem kolēģiem Ēģiptē aizturēja un notiesāja uz septiņiem gadiem cietumā. Tas izraisīja plašu starptautisku skandālu, jo tika uzskatīts, ka spriedumam bijusi politiska motivācija un par Pēteri Gresti un kolēģiem iestājās žurnālisti un vārda brīvības aizstāvji daudzās pasaules valstīs.

Interesanti, ka tikai apcietinājuma laikā Austrālijas pilsonis Greste uzzinājis, ka ir arī Latvijas pilsonis, jo Latvija aktīvi iesaistījās cīņā par atbrīvošanu no cietuma. 2015. gada 1. februārī žurnālists tika atbrīvots no ieslodzījuma un izraidīts no Ēģiptes.

Uz tikšanos aicināti topošie žurnālisti un komunikācijas speciālisti, kā arī ikviens interesents arī no citām LU SZF bakalaura, maģistra un doktora studiju programmām.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. onkulis ar Čelentāno smaidu …

  2. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

    Varbūt, ka Ēģiptes tiesas spriedums bija pārāk bargs, varbūt, ka pilsonību, lai glābtu Gresti, piešķīra pamatoti (aiz cilvēkmīlestības), taču apgalvot, ka: … pasaulē pazīstamais latviešu izcelsmes žurnālists…. , ir nekorekti. Pirmkārt jau viņš ir tikai latvieša dēls, māte ir austrāliete(?), dzimis Austrālijā, latviski nerunā un Latvija viņam nekad nav bijusi ne sapņu zeme, ne vajadzīga. Godīgi būtu, ja par Pīteru Gresti rakstītu, ka Latvijā pateicības vizītē ieradīsies Latvijas pilsonības piešķiršanas sakarā no cietuma izglābtais austrālietis.

  3. Manis pēc tas var lidot arī uz Marsu.

  4. Pēc taisnības Grestem bija jāturpina sēdēt Ēģiptes cietumā. Gresti notiesāja pamatoti par naida kurināšanu.

Draugiem Facebook Twitter Google+