AFP/LETA

Latvijas basketbola izlase zaudē Serbijai 0

Latvijas vīriešu basketbola izlase Slovēnijā notiekošā Eiropas čempionāta ceturtajā spēlē ar rezultātu 71:80 (15:28, 13:10, 25:20, 23:18) zaudēja Serbijas valstsvienībai.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā 189

Rezultatīvākais Latvijas izlases rindās bija Kristaps Janičenoks, kura kontā 18 punkti, bet 14 punktus pievienoja Dairis Bertāns. Savukārt uzvarētāju rindās labākais ar 25 punktiem bija Nenads Krstičs.

Abas komandas mača sākumā apmainījās ar precīziem uzbrukumiem – vispirms pretiniekiem ar precīzu tālmetienu izcēlās Bogdans Bogdanovičš, bet pēc tam divus punktus atguva Kaspars Bērziņš. Turpinājumā manāmi izpaudās serbu pārākums, kuri pāris minūšu pārtraukumā panāca jau 12:2. Tomēr pēc tam latviešiem izdevās izlīdzināt maču un nedaudz atspēlēties, ar Bērziņa un Mārtiņa Meiera pūliņiem panākot 16:8. Tomēr turpinājumā Serbija turpināja spēlēt rezultatīvi, turklāt pirmajās septiņās minūtēs Krstičs guva 13 punktus, un līdz pirmā ceturkšņa beigām panāca 28:13, bet līdz ar pirmās ceturtdaļas beigu signālu divpunktu metienu trāpīja Dairis Bertāns.

Otro puslaiku latvieši iesāka ar pieciem gūtiem punktiem pēc kārtas, samazinot atstatumu līdz astoņiem punktiem, turklāt spēli izdevās izlīdzināt pateicoties Krstiča prombūtnei, kurš kādu laiku otrajā ceturtdaļā bija nomainīts. Pēc Mareka Mejera bumbas trieciena grozā no augšas, rezultāts kļuva 25:32. Kādu laiku abas komandas nespēja gūt punktus, taču tad četrus punktus pēc kārtas guva Serbija, tomēr ar tālmetienu uzreiz nākamajā uzbrukumā atbildēja Jānis Blūms. Zīmīgi, ka tie arī bija pēdējie punkti Latvijas izlases izpildījumā. Otrajā ceturtdaļā krietni nemanāmāks kļuva Krstičs, kurš nedaudz vairāk kā divas minūtes līdz puslaika pārtraukumam nespēja realizēt divus soda metienus, bet serbi tomēr pamanījās gūt vēl divus punktus, kas ļāva puslaika pārtraukumā doties ar desmit punktu handikapu – 38:28.

Kad trešajā ceturtdaļā bija nospēlētas nedaudz vairāk par trim minūtēm, Janičenoks ar tālmetienu samazināja atstatumu līdz deviņiem punktiem (35:44), lai gan pirms tam serbi bija vadībā pat ar 14 punktu pārsvaru, turklāt mirkli vēlāk vēl divus punktus guva Bērziņš. Nedaudz vairāk kā trīs minūtes līdz ceturkšņa beigām Jānis Blūms ar trīspunktu metienu panāca 43:48, tomēr pēc tam jau atkal no pustālās distances precīzs bija Krstičs. Pēcāk savu vērtību atkal pierādīja Janičenoks, kurš, būdams brīvā metiena pozīcijā, trāpīja svarīgu tālmetienu, panākot tikai 46:50. Turpinājumā serbi divus punktus atguva, bet tad atkal izcēlās Janičenoks, kurš trāpīja vēl vienu trīs punktu metienu, gūstot jau savu 14.punktu šajā ceturtdaļā. Nākamajā uzbrukumā serbi nostaigā, bet tad Meiers trāpa divpunktnieku. Lai gan serbi divus punktus atguva, Meiers bija precīzs vēlreiz. Tomēr Bogdanovičs līdz ar ceturtdaļas beigu signālu trāpīja ārkārtīgi sarežģītu tālmetienu atsitienā no vairoga, panākot 58:53.

Latvijas valstsvienība turpināja dzīties pakaļ serbiem – Bertāns guva divus punktus līdz ar ceturtdaļas sākumu. Pēcāk pretinieki atbildēja ar precīzu tālmetienu, tomēr atkal kārta bija Janičenokam, kuram divi punkti ar sodu. To basketbolists trāpa, samazinot starpību līdz 58:61. Turpinājumā abas komandas apmainījās precīziem uzbrukumiem, turklāt Blūmam izdevās gūt trīs punktus (61:63). Spēles tālākā gaitā Latvijas izlasei bija vairāki neprecīzi metieni, bet arī Serbijai neizdevās diez ko tālu atrauties. Tuvojoties pamatlaika izskaņai, Serbijai izdevās septiņu punktu atrāviens, panākot 72:63. Pēc tam Bērziņam neizdevās trāpīt divus soda metienus, taču viņš izcīnīja atlēkušo bumbu uzbrukumā, ko precīzā tālmetienā pārvērta Mejeris. Uzreiz pēc tam viņš guva vēl divus punktus, jo bumbu pārtvēra Jānis Strēlnieks. Līdz ar to īsā laikā Latvijas basketbolisti bija atguvuši piecus punktus un panākusi 68:72. Tomēr atlikušajā laikā pārāki bija Serbija, ļaujot Latvijai gūt tikai vienu punktu, kamēr paši iemeta četrus