Sports
Basketbols

Latvijas basketbolistes lidostā sagaidījuši daži desmiti līdzjutēju 16

fiba.com

Latvijas sieviešu basketbola izlasi lidostā “Rīga” pirmdien sagaidīja daži desmiti līdzjutēju un orķestris.

Latvijas basketbolistes svētdien Čehijā notikušo Eiropas čempionātu noslēdza ar izcīnītu sesto vietu un arī iegūtu ceļazīmi uz nākamā gada Pasaules kausa finālturnīru, kas notiks Spānijā. Līdz šim Latvija šādā turnīrā nav spēlējusi.

Pirmdien Latvijas basketbolistes atgriezās Rīgā, kur to lidostā sagaidīja daži desmiti līdzjutēju un orķestris. Latvijas Basketbola savienības (LBS) prezidents Valdis Voins pateicās basketbolistēm par parādīto sniegumu un katrai komandas spēlētājai, kā arī pārējiem tās locekļiem, pasniedza ierāmētu kopbildi.

Ar reisu no Prāgas ieradās desmit basketbolistes, bet lidostā nebija Elīnas Babkinas un Guntas Baško-Melnbārdes. Aija Brumermane Latvijā bija ieradusies jau no rīta, lai satiktu ģimeni, bet vakarā pievienojās valstsvienībai lidostā

Saistītie raksti

Izcīnīta sestā vieta Eiropas čempionātā ir atkārtots Latvijas izlases otrais labākais sasniegums, jo šāda pozīcija tika izcīnīta arī 2007.gadā. Savukārt 2005.gadā komanda iekļuva pusfinālā un turnīru noslēdza ceturtajā pozīcijā.
Izcīnot ceļazīmi uz Pasaules kausu, Latvijas izlase sasniegusi visu laiku otru lielāko panākumu kopš dalības 2008.gada Pekinas olimpiskajās spēlēs.

Turnīra ievadā D apakšgrupā latvietes vispirms ar 59:71 zaudēja Krievijai, tad ar 76:55 uzvarēja Melnkalnes valstsvienību, kaut pirmajā puslaikā bija arī 15 punktu deficīts, bet apakšgrupas noslēdzošajā mačā aizvadīja neveiksmīgas pēdējās minūtes un ar rezultātu 58:62 piekāpās Beļģijai.
Tomēr pēc tam astotdaļfinālā, lai arī nācās iztikt bez līderes Elīnas Babkinas, tika sagādāta sensācija, jo ar 75:70 tika uzveikta 2015.gada Eiropas čempione Serbija. Taču ceturtdaļfinālā tika ciests bezierunu zaudējums 47:67 olimpiskajai vicečempionei Spānijai, kam sekoja vēsturiskā uzvara ar 68:67 pār Itāliju.
Savukārt cīņā par piekto vietu turnīrā Latvijas izlase ar 63:72 piekāpās Turcijai.

Tikmēr par Eiropas čempionēm trešo reizi tika kronētas Spānijas basketbolistes, kuras finālā ar 71:55 pārspēja Franciju, kamēr trešo vietu pirmo reizi vēsturē izcīnīja Beļģija.

LA.lv