Latvijas florbolistes pārliecinoši iekļūst ceturtdaļfinālā 0

Latvijas sieviešu florbola izlase pasaules čempionāta astotdaļfināla spēlē Tamperē (Somija) otrdien ar 10:3 (4:0, 2:1, 4:2) pārliecinoši apspēlēja Austrāliju, līdz ar to ceturtdaļfinālā nodrošinot cīņu pret spēcīgo Šveici.
Latvijas izlases labā vienus vārtus guva un trīs rezultatīvas piespēles veica Līga Garklāva, kura arī atzīta par labāko spēlētāju Latvijas izlases rindās. Tikmēr pa diviem precīziem metieniem izdarīja Inga Ametere un Ieva Priede.
Latvietes jau pirmajā ceturtdaļā izvirzījās vadībā ar 4:0, divus vārtus gūstot Ameterei, taču spēles turpinājumā tikai palielināja rezultāta pārsvaru.
Otrās trešdaļas sākumā Austrālijai vienus vārtus atguva Tara Maiere, taču nākamajās minūtēs Latvija guva vēl piecus vārtus, panākot jau 9:1 un sperot drošu soli nākamajā kārtā. Pēdējās desmit minūtēs austrālietes vēl divas reizes bija precīzas, uz ko latvietes atbildēja ar vieniem vārtiem.
Turpinājumā trešdien ceturtdaļfinālā Latvija spēkosies ar spēcīgo Šveici, kas kopš 1997.gada pasaules čempionātos nav bijusi zemāk par ceturto vietu. 2005.gadā šveicietes triumfēja pasaules meistarsacīkstēs, bet divreiz tās tika kronētas par vicečempionēm. Iepriekšējā čempionātā 2013.gadā Šveice izcīnīja bronzas godalgas.
Pusfinālā vai cīņā par 5.-8.vietu Latvijai pretī stāsies spēcīgā Zviedrija vai Norvēģijas un Slovākijas dueļa uzvarētāja.
Iepriekšējo reizi Latvija ar Austrāliju tikās 2011.gada pasaules čempionāta apakšgrupas spēlē, kurā tika svinēta pārliecinoša uzvara ar 13:2. Toreiz Latvijas rindās Edīte Bankava izcēlās ar četriem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm, bet Diānas Isjominas rēķinā bija trīs vārti un viena rezultatīva piespēle.
Lai arī Latvijas izlase apakšgrupu turnīra spēlēs neguva nevienu uzvaru, tā, pateicoties labākai vārtu attiecībai, izcīnīja trešo vietu.
Čempionāta ievadā Latvijas florbolistes sestdien ar rezultātu 2:15 kapitulēja spēcīgajai Čehijas valstsvienībai, pa vieniem vārtiem gūstot Ingai Ameterei un Diānai Isjominai. Savukārt svētdien latvietes nenosargāja trīs vārtu pārsvaru un nospēlēja neizšķirti 3:3 ar Vāciju. Latvijas izlasē vienus vārtus guva Evita Rudzīte, bet divreiz precīza bija Evelīna Garbare. Tikmēr noslēdzošajā spēlē Latvija ar 0:7 cienīgi piekāpās iepriekšējos četros pasaules čempionātos uzvarējušajai Zviedrijai.