×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
25. februāris, 2013
Drukāt

“Latvijas Grāmatu izstādē 2013” gaidāmas tikšanās ar interesantām personībām un dižiem cilvēkiem

foto - Letafoto - Leta

Jau šonedēļ “Latvijas Grāmatu izstādē 2013”, kas no 28. februāra līdz 3. martam notiks Ķīpsalā, lasītājiem būs iespēja tikties ar aktrisi Olgu Dreģi, ārstu-reanimatologu Pēteri Kļavu, profesoru Anatolu Danilānu, veselīga dzīvesveida piekritēju Inesi Ziņģīti, rakstniekiem un dzejniekiem – Amandu Aizpurieti, Ēriku Hānbergu, Gundegu Repši, Inesi Zanderi, Moniku Zīli un citiem.

28. februārī plkst. 16.00 notiks muzikāls notikums “Andas Līces un Elīnas Līces saspēle dzejā un mūzikā”, savukārt populārās rakstnieces Monikas Zīles jaunā romāna “Vientuļo spīganu dārzs” atvēršana notiks plkst. 17.00.

Allaž lielu interesi rada grāmatas, kuras ir par labi pazīstamiem, dižiem cilvēkiem – aktieriem, rakstniekiem, ārstiem, žurnālistiem, politiķiem – nozīmīgiem notikumiem vai kuru tapšanā piedalījušās spilgtas personības. Arī Grāmatu izstādē savus atvēršanas svētkus piedzīvos vairākas šādas grāmatas.

1. martā plkst.12.00 Ķīpsalā tiks atzīmēta Dailes teātra aktrises Olgas Dreģes jubileja un notiks māksliniecei veltītās grāmatas “Izslāpums. Olga Dreģe” atvēršanas svētki. Pasākumā piedalīsies pati jubilāre, kā arī grāmatas autore Irēna Lagzdiņa, priekšvārda autori Jānis Streičs un Viktors Hausmanis.

Kembridžas universitātes profesores Māras Kalniņas grāmatā “Senie Dzintara ceļi: no Rīgas līdz Bizantijai” aprakstīti divi lielākie senās pasaules dzintara ceļi, kas no Latvijas veduši cauri Eiropas vidienei uz Vidusjūru un pa Daugavu un Dņepru – līdz Melnajai jūrai. Dzintars viņas grāmatā atklājas pavisam neredzētās krāsās un līdz šim nezināmos pagriezienos. Diskusijā par saules akmens ceļiem Latvijā, kas notiks 1. martā plkst.13.00, piedalīsies pati autore, kā arī prof. Janīna Kursīte, Aiva Rozenberga un grāmatas tulkotāja Elita Saliņa.

Populārā žurnāliste, vairāku biogrāfisku grāmatu autore Līga Blaua drīzumā laidīs klajā jaunu grāmatu, kurā savijušies stāstījumi par spilgtākajām personībām Latvijas kultūrā – Rūdolfu Blaumani, Jāni Jaunsudrabiņu, Regīnu Ezeru, Veltu Līni, Eiženu Finku un citiem. 1. martā plkst.16.00 Ķīpsalā ar autori par topošo grāmatu sarunāsies Evija Veide.

Savukārt 1. martā plkst. 17.00 dzejniece Amanda Aizpuriete un literatūrzinātniece Anda Kubuliņa dzejas izlases “Melnās gailenes” atvēršanas svētkos iepazīstinās ar literatūrzinātnieces, prestižās Konvela universitātes profesores Intas Ezergailes mūža otrajā pusē sarakstīto dzeju, kas rakstīta angliski, bet tagad lasāma latviski.

2. martā plkst.11.00 notiks Margitas Gūtmanes un Liānas Langas saruna par dzejnieci Veroniku Strēlerti – “Dzīve ir viens vella izgudrojums”.

“Hānbergs, Zandere, kumeļi un kartupeļi” – tāds nosaukums dots Ērika Hānberga stāstu izlases “Mantojuma kumeļš” atvēršanas pasākumam 3.martā plkst.15.00, kurā piedalīsies Ēriks Hānbergs un Inese Zandere.

3. martā plkst.11.00 notiks Gundegas Repšes jaunākās prozas grāmatas “Vīrs tapīrs un citi zvēri” prezentācija

3. martā notiks arī vairāki veselīgam uzturam un dzīvesveidam veltīti notikumi. Apgāds “Zvaigzne ABC” sniegs ieskatu jaunākajās veselīgam uzturam veltītajās grāmatās, savukārt apgāds “Jumava” aicina kopā ar Inesi Ziņģīti un prof. Anatoliju Danilānu parunāt par garu un veselīgu mūžu un veidiem, kā to sasniegt grāmatas “Speķītim nav ne vainas” prezentācijā. Tāpat izstādes apmeklētāji aicināti piedalīties žurnālista un grāmatu autora Jura Lorenca sarunā ar ārstu Pēteri Kļavu par, viņaprāt, “gudrajām grāmatām”, to nozīmību katra cilvēka izaugsmē un popularitāti lasītāju vidū šobrīd.

Kā zināms, no 28. februāra līdz 3. martam Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks gada nozīmīgākais grāmatniecības pasākums – starptautiskā grāmatu un izdevniecību izstāde “Latvijas Grāmatu izstāde 2013”. Ķīpsalā varēs baudīt autoru priekšlasījumus, piedalīties grāmatu atvēršanas svētkos, tikties ar ievērojamiem rakstniekiem, aplūkot daudzveidīgu grāmatu ekspozīciju, iepazīties ar izdevniecību jaunumiem, iegādāties grāmatas par īpaši izdevīgām izstādes cenām un Grāmatu maiņas punktā mainīties ar citu lasītāju grāmatām. Arī jaunajiem grāmatu lasītājiem izstādē būs interesanti, jo ir paredzēti īpaši bērniem rīkoti pasākumi un prezentācijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+