Latvijas hokeja izlase Sočos zaudē Čehijai 0

Latvijas hokeja izlase piektdien olimpiskajās spēlēs Sočos aizvadīja otro spēli, ar 2:4 piekāpjoties Čehijai.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
TESTS. Atbildi uz 10 jautājumiem un uzzini, kādu vērtējumu tu iegūtu šajā latviešu valodas testā!

Latvijai vārtus guva Jānis Sprukts un Herberts Vasiļjevs. Vārtus arī šoreiz sargāja Edgars Masaļskis, atvairot 35 no 39 metieniem.

Spēles pirmās desmit minūtes aizritēja ar lielu Čehijas izlases pārsvaru un pretinieki arī atklāja rezultātu – ar metienu no viduszonas ripu cauri Edgara Masaļska kājsargiem raidīja Martins Erats. Vēlāk čehi pārkāpa noteikumus un vairākumā rezultātu izlīdzināja Jānis Sprukts. Sākotnēji tiesneši nepamanīja vārtu guvumu, bet vēlāk pēc video noskatīšanās bija redzams, ka ripa ielido vārtos.

Pēcāk spēle izlīdzinājās, vēl viena lieliska iespēja gūt vārtus bija Spruktam, bet tad 2+2 minūšu sodu nopelnīja Miķelis Rēdlihs,  un vairākumā brīvu spraugu vārtos atrada Jaromīrs Jāgrs, atkal izvirzot čehus vadībā – 1:2 pēc pirmā perioda.

Otrā trešdaļa iesākās ar vairākiem bīstamiem čehu metieniem, bet trešajā minūtē Georgijs Pujacs labi pacīnījās uzbrukuma zonā, piespēlēja Herbertam Vasiļjevam un veterānam izdevās lielisks plaukstas metiens tālajā stūrī – 2:2.

27. minūtē Latvija trešo reizi nonāca iedzinējos – ļoti skaisti aizsarga metienu pielaboja Jakubs Voračeks. Perioda izskaņā Čehijas izlases aizsargs Mareks Zidlickis veiksmīgi pieslēdzās uzbrukumam un dubultoja pārsvaru – 2:4 pēc spēlētām 40 minūtēm.

Pēdējās trešdaļas pirmajā daļā spēles gaita būtiski nemainījās, vairāk uzbruka čehi, bet, tuvojoties beigām, iniciatīvu pārņēma Latvijas izlase. Bija arī iespēja 57 sekundes spēlēt lielajā vairākumā, dažas reizes izdevās saasināt situāciju, tomēr vārtus vairs neizdevās gūt.

Latvija divās spēlēs piedzīvojusi divus zaudējumus un rīt grupu turnīra pēdējā mačā tiksies ar Zviedriju, kas šodien vēlāk cīnīsies ar Šveici. Čehijai šī bija pirmā uzvara turnīrā.