Kultūra
Mūzika

Latvijas jubileju ar koncertiem un priekšlasījumiem svinēs arī Mičiganā0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto – Dainis Bušmanis

Latvijas neatkarības simts gadus svinēs arī Rietummičiganas universitātē, kur šajā nedēļas nogalē skanēs Latvijas mūzikas dienas, liecina ieraksts universitātes mājas lapā.

24. un 25. martā universitāte piedāvās priekšlasījumus par latviešu mākslu, literatūru un mūziku, tāpat notiks koncerti un izstādes. Visos sarīkojumos ieeja bez maksas, izņemot sestdienas vakariņas un koncertu, kas notiks Kalamazū Latviešu centrā.

Svinības sāksies sestdien Rīčmondas Vizuālo mākslu centrā, kur no pusdienlaika līdz plkst. 18 būs apskatāmas divas izstādes – Ritas Grendzes “Zīmes tiem, kuri meklē gaismu”, kurā māksliniece eksponēs savus galdautu rakstus, kas veidoti no grāmatu lapām, savukārt “Latvijas dārgumi” iepazīstinās ar 15 latviešu uzņēmumiem ASV un vēl pieciem “dārgumiem”.

Tāpat sestdien plānoti trīs priekšlasījumi – Marks Svīds iepazīstinās ar Latvijas laikmetīgo mākslu, Linda Treija stāstīs par latviešu mākslinieku paaudzēm Ziemeļamerikā, savukārt dzejnieks Kārlis Vērdiņš pievērsīsies tēmai “Homoseksuāļu un transpersonu reprezentācija latviešu emigrācijas literārajā kultūrā.

Galvenais runātājs un viens no izpildītājiem būs Juris “Džordžs” Ķeniņš, Kanādā dzīvojošs latviešu čellists, komponists un diriģents, viens no Latviešu Dziesmu svētku Kanādā rīkotājiem. Svētdien viņš noturēs divus priekšlasījumus – vienā iepazīstinās ar koncertā iekļautajiem skaņdarbiem, bet otrai dots nosaukums “Jūs noteikti pazīstat kādu latviešu mūziķi”.

LA.lv