Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Rodrigo, Rauls
Pirmdiena, 25. septembris, 2017
15. decembris, 2015
Drukāt

Latvijas kultūras institūcijas iepazīstamas “Google” kultūras institūtā

Ekrānšāviņš no google.com/culturalinstituteEkrānšāviņš no google.com/culturalinstitute

Latvijas Nacionālās operas (LNO) ēka no decembra virtuāli apskatāma “Google” kultūras institūta lapā, liecina informācija Latvijas Nacionālās operas un baleta mājaslapā.

Lapā pieejama 360 grādu virtuālā tūre pa LNO ēku, kā arī atsevišķu attēlu galerija, kas iepazīstina ar 1863.gadā tapušā nama arhitektūru. Operas un baleta pārstāve Irbe Treile aģentūrai BNS apstiprina, ka tūri ēkā taisījis uzņēmums “Google”.

Līdzās LNO “Google” kultūras institūta lapā var iepazīt arī tādus opernamus un koncertzāles kā Parīzes Nacionālā opera, Maskavas Lielais teātris, Berlīnes un Parīzes filharmonijas, “La Monnaie”,Metropolitēna opera, “Teatro Real”, Berlīnes Valsts opera un citas.

“Google” kultūras institūts tika izveidots 2011.gadā ar mērķi padarīt ikvienam pieejamas nozīmīgas kultūras vērtības un tās digitāli saglabāt, lai izglītotu un iedvesmotu nākamās paaudzes. Interneta lietotāji var neklātienē izstaigāt muzejus, skatīt antīkās un modernās pasaules arhitektūras pieminekļus.

Virtuālās izstādes tapušas sadarbībā ar vairāk nekā 600 muzejiem, fondiem, arhīviem un opernamiem vairāk nekā 60 valstīs. Latviju “Google” kultūras institūtā pārstāv arī Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Latvijas Okupācijas muzeja kolekcija.

Pievienot komentāru

Par otrā Baltijas jūras koru konkursa laureātu kļuvis koris no Īrijas (4)Par Otrā Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa 1. vietas un Grand Prix ieguvēju, saņemot īpašo Jūrmalas pilsētas kausu un 3500 eiro Latvijas Valsts Meži Lielo balvu, kļuva koris no Īrijas "New Dublin Voices".
Draugiem Facebook Twitter Google+