×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
12. maijs, 2016
Drukāt

Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra sezonas noslēgumā – izcilie Osokins un Fedosejevs

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Andrejs Osokins

Noslēdzot sezonu, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris 14. maijā Lielajā ģildē izcilā krievu Maestro Vladimira Fedosejeva vadībā atskaņos Sergeja Rahmaņinova Otro koncertu klavierēm un orķestrim, kurā klavieru solo partiju spēlēs jaunais, plašu starptautisku atzinību guvušais pianists Andrejs Osokins. Klausītāji varēs baudīt arī Aleksandra Skrjabina “Dievišķo poēmu”.

Maestro Fedosejeva vārds visciešāk saistīts ar Pētera Čaikovska Lielo simfonisko orķestri Maskavā, kuru viņš kā galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs vada kopš 1974. gada, taču ievērojamo diriģentu aicina slavenākie orķestri no Eiropas, Āzijas un Amerikas. Maestro ir arī Cīrihes operas un Cīrihes Tonhalles pastāvīgais viesdiriģents un guvis pasaules slavu ar savām dažādu visatšķirīgāko laikmetu un stilu komponistu skaņdarbu interpretācijām.

V. Fedosejeva iepriekšējā viesošanās Rīgā atnesa LNSO Lielo mūzikas balvu kategorijā “Gada koncerts” – par sezonas atklāšanas koncertu kopā ar solistu Egilu Siliņu 2013. gada septembrī, kad skanēja krievu komponistu Rahmaņinova un Musorgska, kā arī latviešu skaņraža Jura Karlsona mūzika.

Šajā reizē koncerta pirmajā daiļā atkal skanēs Sergeja Rahmaņinova mūzika. Klausītājiem būs iespēja baudīt emocionāli spilgto Otro klavierkoncertu, kura solists būs pašmāju zvaigžņotās Osokinu muzikālās dinastijas harmoniskākais pārstāvis – Andrejs Osokins. Viņš ir viens no spožākajiem jaunās paaudzes pianistiem, neskaitāmu starptautisku konkursu laureāts un pasaules prestižāko koncertzāļu viesis. Mūziķis ir pasaules nozīmīgāko pianistu konkursu – Artūra Rubinšteina starptautiskā pianistu konkursa Telavivā, Margaritas Longas un Žaka Tibo starptautiskā pianistu konkursa Parīzē, Līdsas starptautiskā pianistu konkursa un Karalienes Elizabetes starptautiskā pianistu konkursa Briselē – laureāts.

“Andrejam piemīt nevainojama elegance, hipnotizējoša personības pievilcība, apbrīnas vērts intelekts, plaša un ekspresīva skaņu krāsu palete, kā arī neparasti pārliecinoša dažādu mūzikas stilu izjūta,” par Latvijas Lielās mūzikas balvas (2008) ieguvēju Andreju Osokinu raksta kritiķi. Šīs sezonas spilgtākie notikumi Andreja koncertgrafikā ir debija Berlīnes filharmonijā, uzstāšanās ar “Kremerata Baltica” Frankfurtē, Rahmaņinova Trešā klavierkoncerta atskaņojums ar LNSO un Vladimiru Fedosejevu, kā arī slavenās poļu skaņu ierakstu kompānijas “DUX Recording Producers” izdotā soloalbuma “Dedication” prezentācija.

Koncerta otrajā daļā Maestro Fedosejeva vadībā izskanēs kaislīgā vizionāra Aleksanda Skrjabina “Trešā simfonija” jeb “Dievišķā poēma” – par cilvēciskām baudām un dievišķām spēlēm.

 

Varbūt noder!!

Koncerts 14. V 19.00 Lielajā ģildē

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+