Mobilā versija
Brīdinājums +3.1°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
1. septembris, 2014
Drukāt

Mirzokhids Juldoševs: Latvijas produkti Uzbekistānā ir iecienīti (1)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Mirzokhids Juldoševs, Uzbekistānas Lauksaimniecības un inovāciju centra direktors: “Mēs esam šeit, lai palielinātu apjomus, kā arī lai labāk iepazītos ar lauksaimnieku organizācijām, kas vēlas eksportēt savu produkciju. Mūsu centra galvenā darbība ir vērsta uz kontaktu dibināšanu ar valstīm, kas attīstās, tostarp Baltijas valstīm. Jau vairāk nekā divus gadus sadarbojamies ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru, apmaināmies ar pieredzi un realizējam kopīgus projektus, dibinām kontaktus un rīkojam seminārus un kursus. Šajā laikā jau esam rīkojuši iepazīšanās braucienus, kuru laikā ap 300 vietējo fermeru no Uzbekistānas iepazinās ar Latvijas lauksaimnieku organizācijām un izgāja divus apmācības kursus, to vidū iepazina Eiropas tehnoloģijas.

Turpinājums ir uzņēmēju kontaktu birža. Esam atveduši 15 uzņēmējus, kuri vēlas realizēt savu produkciju Latvijā, kā arī importēt no Latvijas piena produktus, gaļas un zivju izstrādājumus, kā arī dažus lauksaimniecības produktus. No piena produktiem mūs interesē biezpiens, sieri, brinza. Tie ir tie Latvijas produkti, kas Uzbekistānā ir iecienīti. Varu teikt, ka Baltijas valstīs ražotie produkti pie mums ir lielā cieņā tieši to kvalitātes dēļ. Esam ieinteresēti attīstīt arī tirdzniecību ar zivju produktiem. Zivju konservus no Latvijas jau pazīstam, bet gribam to klāstu paplašināt un dažādot, kā arī ievest saldētas zivis. Mūsu uzņēmēji savukārt piedāvā svaigo produkciju – augļus, dārzeņus, to vidū arbūzus, melones. Lai arī attālumi starp abām valstīm ir lieli, nepieciešams strādāt un veicināt tirdzniecību un šis attālums attaisnos sevi. Jāpiebilst – lai attīstītu abu valstu savstarpējo tirdzniecību, Latvijā jau darbojas divi Uzbekistānas tirdzniecības nami, kur tiek organizētas jaunas līnijas un kopuzņēmumi produkcijas iepirkšanai un realizācijai.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Uzbekistāna ir bezgala skaista zeme. Iesaku braukt ekskursijā uz turieni. Samarkanda, Buhāra, tuksnesis un pārējie dabas jaukumi nav aizmirstami. Un cik saldas tur bija melones un arbūzi!

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+