Mobilā versija
+2.6°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 26. aprīlis, 2017
7. augusts, 2014
Drukāt

Latvijas Radio pārraidīs Hermaņa režisēto “Trubadūru”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 9.augustā, plkst. 20 Latvijas Radio 3 – Klasika tiešraidē no Zalcburgas festivāla pārraidīs Džuzepes Verdi operas “Trubadūrs” pirmizrādi Alvja Hermaņa režijā, informē Latvijas Radio.

Iestudējumā dziedās tādas izcilas operzvaigznes kā Anna Ņetrebko (Leonora), Plasido Domingo (Grāfs di Luna), Frančesko Meli (Manriko) un Marī Nikolē Lemjē (Azučena), bet iestudējuma muzikālais vadītājs būs Daniele Gati. Kopā ar solistiem būs Vīnes Valsts operas koris un Vīnes filharmoniskais orķestris.

“Trubadūrs” ir jau trešais iestudējums, ko Alvis Hermanis veidojis īpaši Zalcburgas festivālam: iepriekš viņš iestudējis Bernda Aloiza Cimmermana operu “Zaldāti”, kā arī Harisona Bērtvisla operu “Gawain”. “Trubadūram” Hermanis pats veidojis arī jauniestudējuma skatuves noformējumu, savukārt par video dizainu parūpējusies Latvijas māksliniece Ineta Sipunova.

Šogad Zalcburgas festivālu kuplinās vēl divas Latvijā dzimušas zvaigznes: Elīna Garanča sniegs gan solokoncertu, gan piedalīsies arī Gaetāno Doniceti operas “Favorīte” koncertiestudējumā, savukārt pie Amsterdamas Concertgebouw orķestra diriģenta pults stāsies Mariss Jansons.

Zalcburgas festivāls, kas šogad tiek rīkots jau 94. reizi, turpināsies līdz 31. augustam, kopumā piedāvājot 270 notikumu: teātra un operas izrādes, koncertus un pasākumus bērniem. Pērn festivālu apmeklēja ap 287 000 skatītāju.

“Klasikas” tiešraidi vadīs Ināra Ancāne.

Pievienot komentāru

"Jevropejec" krievu tusiņā. Intars Busulis par karjeru kaimiņvalstī (14)"Labi, uz Krimu es nebrauktu. Bet arī karā neiesaistītos – negribu darīt neko sliktu. Brīžiem ir sajūta, ka esmu tāds kā amortizators – miera nesējs," saka dziedātājs Intars Busulis
Draugiem Facebook Twitter Google+