Kultūra
Mūzika

Latvijas Radio raidīs Kristīnes un Margaritas Balanu koncertu. To var arī apmeklēt klātienē!0

Foto: Squiz Hamilton

Pirmdien, 14. oktobrī, plkst. 18 Latvijas Radio I studijā un Latvijas Radio 3 ““Klasika” būs iespēja dzirdēt talantīgās, ar īpašu skatuves pievilcību apveltītās mākslinieces māsas Kristīni un Margaritu Balanas, LA.lv uzzināja Latvijas Radio.

Lielās Mūzikas balvas laureāte Kristīne Balanas un LMB nominante Margarita Balanas lielākoties muzicē ārzemēs, taču šoreiz radījušas īpašu programmu koncertam Latvijas Radio.

Tajā skanēs Johana Sebastiana Baha, Georga Frīdriha Hendeļa, Morisa Ravela dueti vijolei un čellam, kā arī Pētera Vaska opuss Castillo Interior (“Iekšējā pils”).

Laikraksts “The Times” raksturojis Kristīni Balanas kā žilbinoši virtuozu mūziķi. Viņa ir viena no visstraujāk plaukstošajiem talantiem uz pasaules skatuvēm, prestižās Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāte kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”.

Čelliste Margarita Balanas ir daudzu starptautisku konkursu laureāte, kura pašlaik studē Londonas Karaliskās mūzikas akadēmijas maģistrantūras programmā un koncertē koncertzālēs visā pasaulē.

Čellists Gotjē Kapisons personīgi izvēlējās Margaritu savai “Classe d’Excellence de Violoncelle”, kā rezultātā Margarita reizi mēnesī koncertēja “Fondation Louis Vuitton” Parīzē, un šie koncerti tiešraidē tika rādīti klasiskās mūzikas interneta portālā medici.tv.

Margarita ir koncertējusi vairākās prestižās koncertzālēs Anglijā,Francijā, Slovākijā, Nīderlandē un citur, tāpat viņai bijušas meistarklases ar pasaulslaveniem čellistiem.

Saistītie raksti

2013. gadā viņa tika apbalvota ar prestižo ABRSM (Associated Board of the Royal Schools of Music) stipendiju un Martin Music Scholarship Fund Award stipendiju, lai sāktu studijas Londonas Karaliskajā Mūzikas Akadēmijā.

Ar mūziķēm sarunāsies un koncertu vadīs Liene Jakovļeva.

Koncerta apmeklējumam klātienē var pieteikties, zvanot pa tālruni 67206647 (darbdienās) vai pa e-pastu lr3koncerts@latvijasradio.lv Ierašanās Latvijas Radio (Doma laukumā 8) 14.oktobrī no plkst. 17:30, uzrādot personu apliecinošu dokumentu.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Durbē norisināsies “Atvērtība ir vērtība” radošā darbnīca “D/z/eja”
14 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Rādīs Anšlava Eglīša lugu “Pēc kaut kā cēla, nezināma”
14 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
“Viens no unikālākajiem Latvijas mākslas veikumiem.” Paziņoti Purvīša balvas nominanti šā gada trešajā ceturksnī
16 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Aizmigušu marihuānas audzētāju sita ar koku un steidza griezt kaņepes… 1
5 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO, VIDEO: Latvijas futbola izlase beidzot gūst vārtus, tomēr vienalga piedzīvo bezierunu zaudējumu
3 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Publicēts kārtējais universitāšu reitings: kā tajā klājies Latvijas augstskolām?
7 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Jauns čalis, klausies!” Dobelē izglābj jaunieti, kurš gatavojās nolēkt no katlu mājas torņa… 1
3 stundas
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Ierodas ukraiņu tautas kalps Zelenskis
9 stundas