Kultūra
Kultūrpolitika

FOTO: Laipni lūdzam “KŪTĪ” – Rūmenes muižā atklāta jauna koncertvieta0


Kultūras un svinību telpas "KŪTS" atklāšana Rūmenes muižā.
Kultūras un svinību telpas "KŪTS" atklāšana Rūmenes muižā.
Foto: Jānis Romanovskis

Rūmenes muiža, atzīmējot atjaunošanas desmit gadu jubileju, atklājusi jaunu kultūras un svinību telpu “KŪTS”, informē tās pasākumu producente, mūziķe Katrīna Gupalo.

Nosaukums ir gan joks, kas veidojies no saīsinājuma, gan atspoguļo patieso realitāti, jo muižas 3000 m² lielā laukakmeņu kūts, kas celta 1913. gadā, tagad piedzīvo otru elpu. Saskaņā ar pārbūves autores arhitektes Zaigas Gailes ieceri tajā ir izveidotas vairākas zāles, kas izmantojamas gan mākslas un mūzikas projektiem, gan privātiem sarīkojumiem līdz pat 500 viesu plašai auditorijai.

Jau augustā “Kūtī” bija skatāma vērienīga izstāde “Bez fetiša / Without Fetish”, kas tika veidota kā Āfrikas tradicionālās mākslas un mūsdienu mākslas saspēle un dialogs.

5. oktobrī kultūras un svinību telpa “Kūts” pārtapa par koncertzāli, kur muzicēja trīs izcili virtuozi – Andrejs Osokins (klavieres), Kristīne Balanas (vijole) un Margarita Balanas (čells).

Kultūras un svinību telpas "KŪTS" atklāšana Rūmenes muižā

7. decembrī “Kūtī” savu jaunāko albumu “Dedication” prezentēs diriģenta Jāņa Ozola koris “Maska”, bet nākamgad 27. maijā te varēsim baudīt operu ārijas lieliskās Marinas Rebekas interpretācijās; pie klavierēm būs Andrejs Osokins.

Rūmenes muiža ir Rīgas pieczvaigžņu viesnīcas “Hotel Bergs” privātā lauku rezidence atpūtai un sarīkojumiem.

Ar Danas un Justa Karlsona pūlēm Rūmenes muiža ir atdzimusi, kļūstot ne tikai par ģimenes lauku rezidenci, bet arī par kultūrvēsturisku Eiropas mēroga pērli.

Rūmenes muiža ieguvusi lidsabiedrības “American Airlines” žurnāla “Celebrated Living” balvu nominācijā “The Platinum List Awards 2019” kategorijā “The Best Country House Hotels”.

Saistītie raksti

Arī žurnāls “Baltic Outlook” šā gada jūlijā atzinis Rūmenes muižu par Eiropas kultūrvēstures dārgakmeni.

2008. gadā Rūmenes muiža ieguva Latvijas Arhitektūras gada balvu nominācijā “Labākā pārbūve”, bet muižas golfa laukums šogad tika nominēts Latvijas Ainavu arhitektūras balvai.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.