×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
5. janvāris, 2017
Drukāt

Latvijas simtgades svinību simboliku varēs lietot bez maksas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas valsts simtgades svinību simbolika – vizuālā piederības zīme un vārdiskais vēstījums “Es esmu Latvija” – plašam lietojumam pieejama bez maksas, šodien vēsta Latvijas simtgades birojs.

Latvijas valsts simtgades vizuālās piederības zīmi veido grafisks uzraksts “Latvija”, valsts karogs un cipars “100” ar integrētu bezgalības simbolu. Piederības zīme būs Latvijas valsts simtgades svinību atpazīšanas simbols, apliecinās piederību simtgades svinībām. Latvijas valsts simtgades galvenais vārdiskais vēstījums ir teksts “Es esmu Latvija”.

Simtgades biroja pārstāve Linda Pastare skaidro, ka īpašuma tiesības uz simboliku ir pieteiktas reģistrēšanai preču zīmju reģistrā, lai novērstu iespējamību, ka to izdara kāda ar simtgadi nesaistīta organizācija vai uzņēmums, tādējādi ierobežojot tiesības to lietot ikvienam, kā arī novērstu negodprātīgus simbolikas lietošanas gadījumus.

Lai saņemtu atļauju izmantot vizuālās piederības zīmei, jāsazinās ar Latvijas valsts simtgades biroju, un arī komerciāliem mērķiem Latvijas valsts simtgades svinību simbolika pieejama bez maksas. Pēc reģistrācijas procesa noslēgšanās vizuālo piederības zīmi varēs lietot saskaņā ar Kultūras ministrijas izstrādātu kārtību bezatlīdzību licences zīmju lietošanai uz komersantu ražotiem produktiem un pakalpojumiem.

“Latvijas valsts simtgades svinību simbolika var kļūt par greznu rotu gan Latvijā ražotiem un dizainētiem produktiem un reprezentācijas piederumiem, gan visiem, kas pārstāv Latviju pasaulē – valsts augstākajām amatpersonām, uzņēmējiem, mūziķiem, sportistiem – un ikvienam, kurš godprātīgi īstenos ar Latvijas valsts simtgades svinībām saistītas darbības,” skaidro Pastare.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+