Mobilā versija
+3.1°C
Lilija, Liāna
Svētdiena, 30. aprīlis, 2017
3. novembris, 2015
Drukāt

Latvijas stāsti filmās

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kadrs no Jāņa Streiča spēlfilmas "Rudens rozes" (2003).

Tuvojoties valsts svētkiem, Nacionālais kino centrs (NKC) projekta “Latvijas filmas tiešsaistē” ietvarā virtuālajā platformā “www.filmas.lv” īpaši izcēlis gandrīz desmit pilnmetrāžas spēlfilmu bloku, kas stāsta Latvijas stāstus.

Latviešu oriģināldramaturģijā balstīts ir producenta Andreja Ēķa izveidotais televīzijas filmu cikls, kurā režisors Jānis Streičs ekranizēja vairākas Latvijas dramaturgu lugas – Paula Putniņa “Naktssargs un veļasmazgātāja”, Leldes Stumbres “Ipolits”, Elīnas Zālītes “Rudens rozes”. Oriģinālmateriālā – Laura Gundara romānā “Pēdas stikla kalnā” – balstīts arī režisora Jāņa Putniņa 2001. gada mistiskais trilleris “Paslēpes” ar spožiem Oļģerta Krodera un Vigo Rogas aktierdarbiem. Latgalei un tās cilvēkiem veltīta Viestura Kairiša pirmā pilnmetrāžas spēlfilma “pa ceļam aizejot…”, ko savulaik Nacionālajā filmu festivālā “Lielais Kristaps” atzina par labāko spēlfilmu. Tādu pašu apbalvojumu un vēl vairākas profesionālās balvas saņēmusi Gata Šmita, Jāņa Kalēja, Jāņa Putniņa un Annas Vidulejas filma “Vogelfrei”. Blokā iekļauta arī Lailas Pakalniņas spēlfilma “Pitons”, kas pēc ilgiem gadiem bija pirmā Latvijas filma, kas piedalījās prestižajā Venēcijas kinofestivālā. Savukārt aktrise Kristīne Nevarauska par lomu Unas Celmas filmā “Sauja ložu” 2002. gadā saņēma Lielā Kristapa balvu kā labākā aktrise.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesiju (1)Godinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+