Skatītāji Latvijas U-19 basketbola izlases spēlē. Foto – LETA

Latvijas U-19 basketbolistes nodrošina cīņu par PK devīto vietu 0

Latvijas U-19 sieviešu basketbola izlase sestdien Itālijā notiekošās Pasaules kausa izcīņas pusfinālā par 9.-12.vietu ar 84:66 (31:11, 22:18, 18:24, 13:13) pieveica Meksikas vienaudzes.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā 189

Līdz ar to Latvija svētdien šajā turnīrā spēkosies par devīto vietu, tiekoties ar Ungārijas un Itālijas pāra spēcīgāko komandu.

Latvijas izlases rindās 28 punktus iemeta Digna Strautmane, kamēr 13 punktus guva Ivanda Hudjakova, bet pa 12 punktiem pievienoja Janeta Rozentāle un Sabīne Lipe.

Tikmēr Meksikas labā 19 punktus guva Aleksa Gonsalesa.

Latvijas basketbolistēm padevās varens mača sākums, jo, rezultātam esot 5:3, izdevās veikt 19:0 izrāvienu un iekrāt ļoti nopietnu pārsvaru (24:3). Lai arī turpinājumā meksikānietes cīņas gaitu izlīdzināja, iniciatīva tik un tā piederēja Latvijas izlasei, kas pirmo puslaiku noslēdza ar 24 punktu pārsvaru – 53:29.

Uz otro puslaiku Meksikas valstsvienība iznāca apņēmības pilna atspēlēt deficītu, ko arī pierādīja pati spēle, jo Dienvidamerikas komandai labāk nekā pirmajā puslaikā izdevās uzlauzt Latvijas aizsardzību. Tiesa, rezultāta starpība pārāk strauji nemazinājās, lai gan trešās ceturtdaļas beigās starpība bija vairs tikai 15 punkti (65:50). Latvijas izlase tuvāk pretinieces gan nepielaida un beidzamajās desmit minūtēs prata nosargāt pārsvaru un arī uzvaru.

Latvijas U-19 sieviešu basketbola izlases sastāvs Pasaules kausa izcīņā: Maija Gertsone, Sabīne Lipe (abas – “Vega 1″/Liepāja”), Māra Mote, Marianna Kļaviņa, Laura Grabe, Luīze Šepte, Linda Svenne, Janeta Rozentāle, Alise Markova (visas – “TTT Juniores”), Dinija Pāvelsone (“Ventspils”), Ivanda Hudjakova (“Valmiera”/ORDO), Digna Strautmane (“TTT Rīga”).