×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
11. jūnijs, 2013
Drukāt

Latvijas U-21 izlase jauna ceļa sākumā

foto - LETAfoto - LETA

Latvijas U-21 futbola izlase otrdien Slokā 2015.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmajā mačā tiekas ar Lihtenšteinu. Spēle sāksies plkst.18.30.

Eiropas U-21 čempionāta kvalifikācijas turnīra grupu izlozē Latvijas izlase tika ielozētā piektajā grupā kopā ar Šveici, Ukrainu, Horvātiju un Lihtenšteinu. Katras apakšgrupas uzvarētāji un četras labākās otro vietu ieguvējas iekļūs sacensību izslēgšanas spēļu kārtā, noskaidrojot tās septiņas komandas, kuras 2015.gada vasarā pievienosies Čehijai kā organizatoriem Eiropas čempionāta finālturnīrā.

Latvijas U-21 futbola izlasei viens no mērķiem būs spēlēt labi pret spēcīgām komandām un censties tām atņemt punktus, pirms otrdien paredzētās 2015.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra mača pret Lihtenšteinu izteicies valstsvienības galvenais treneris Marians Pahars.

“Izvirzīto mērķi jaunajā kvalifikācijas ciklā komandai šobrīd nevēlos atklāt. Būtu muļķīgi teikt, ka mūsu mērķis ir ieņemt pirmo vai otro vietu apakšgrupā,” Latvijas Futbola federācija (LFF) citē Pahara teikto. “Mums jāņem savi punkti, labi jāspēlē ar spēcīgām komandām un jācenšas tām atņemt punktus. Tomēr nemīlu prognozēt, tāpēc negribu izdarīt skaļus paziņojumus. Taču bez mērķiem nav iemesla sanākt visiem kopā.”

Latvijas izlase pirmās trīs kvalifikācijas cikla spēles aizvadīs savā laukumā. Nākamajās cīņās 5.septembrī un 14.oktobrī Latvijas U-21 futbolisti uzņems attiecīgi Šveici un Ukrainu. Kvalifikācijas cikls ilgs līdz nākamā gada septembrim.

Valstsvienības galvenais treneris atklājis, ka viņam grūti izteikties, kāds kvalifikācijas turnīra scenārijs šobrīd būtu pateicīgāks. “Kā treneris iepriekš neesmu bijis šādās situācijās, un stratēģiski mēs nemeklējām parocīgākos variantus. Lielā mērā neredzu starpību, vai cikla sākumā spēlēt mājās vai izbraukumā. Ja mēs spēlētu jūnijā Horvātijā, tad zinu, cik grūti ir spēlēt dienvidu valstīs, kurās ir ļoti karsts un ne katrs futbolists spēj to izturēt.”

Spēlē ar Lihtenšteinu Latvijas U-21 izlasei nepalīdzēs Vitālijs Barinovs un Kaspars Svārups, kuri neieradās valstsvienības nometnē noteiktajā laikā gūto savainojumu dēļ. Savukārt vienā no pirmajiem izlases treniņiem savainojumu guva arī uzbrucējs Valērijs Čistjakovs. “Ar savainoto futbolistu prombūtni situācija nemainās – nav neaizvietojamu spēlētāju. Tomēr domāju, ka mūsu komandā ir pietiekošs futbolistu skaits, lai savainotos aizvietotu,” teicis Pahars.

Treneris paziņojis, ka treniņprocesā uzsvars ticis likts uz standartsituāciju izspēli. “Standartsituācijas komandai var sniegt nepieciešamo rezultātu vai gluži otrādi – sagādāt nepatikšanas. Tomēr mums kā izlases treneriem ir ļoti maz laika, lai sagatavotu komandu vienā gatavības stāvoklī gan fiziski, psiholoģiski, gan taktiski. Tāpēc jau no pirmās dienas mēs pateicām, ko sagaidām no spēlētājiem.”

Latvijas U-21 izlases nometnei nupat pievienojies Latvijas nacionālajā valstsvienībā debitējušais uzbrucējs Valērijs Šabala. “Šabalam debija valstsvienībā izdevās veiksmīga, un šobrīd mēs varam priecāties par to, kā viņš nospēlēja šīs spēles,” izteicies Pahars.

Kandidātu sarakstā uzbrukuma līnijā ir arī Artūrs Karašausks un Deniss Rakels, kuri pirms pāris gadiem tika uzskatīti par Latvijas nākotnes cerībām. “Rakels un Karašausks pieaugušo izlasē spēlēja pirms trīs gadiem, bet kopš tā laika valstsvienībā netika aicināti. Iespējams, viņi palaida garām savu iespēju vai arī kādu iemeslu dēļ viņiem debija valstsvienībā neizdevās vai pietrūka veiksmes, vai arī gluži vienkārši pārlieku sapriecājās par savu izsaukumu,” secināja Pahars.

Iepriekšējo kvalifikācijas ciklu, kas noslēdzās pagājušajā rudenī, Latvijas futbolisti aizvadīja ļoti neveiksmīgi, astoņos mačos tiekot vien pie diviem punktiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+