Latvijā
Izglītība

Latvijas Universitātē studijas uzsākuši 336 apmaiņas studenti 16

Foto – LU

2017. gada rudens semestrī studijas Latvijas Universitātē (LU) uzsākuši 336 studenti, no tiem 69 studenti Universitātē studēs visu akadēmisko gadu, pavēstīja Mobilitātes nodaļas ārējo sakaru koordinētāja Ieva Ģerģe.

Kā katru gadu, populārākās LU fakultātes paliek nemainīgas. Visvairāk apmaiņas studentu – 146 – izvēlējušies studēt Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē, 45 studenti – Humanitāro zinātņu fakultātē, 40 – Sociālo zinātņu fakultātē, 37 – Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē.

Ārzemju studenti sākuši studijas LU, pateicoties vairākām apmaiņas programmām – “Erasmus+” (Eiropas valstu studenti), “Erasmus+ International Credit Mobility” (pasaules valstu studenti), kā arī, izmantojot bilaterālos līgumus starp LU un citām universitātēm.

Latvijā pavadot vienu vai divus semestrus, apmaiņas studenti ne tikai studē izvēlētajās programmās, bet arī izmanto “Erasmus Student Network” sniegtās iespējas, lai tuvāk iepazītu Latviju un arī citas valstis, piemēram, Sanktpēterburgu un Lapzemi. Tāpat apmaiņas studenti izmanto tās pašas iespējas, ko vietējie studenti – iesaistās LU Studentu padomes darbā un rīkotajos pasākumos, izmanto Biznesa inkubatora iespējas un aktīvi sporto.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Apmaiņas studentiem arī tiek piedāvāta iespēja visa semestra garumā apgūt latviešu valodu. Savukārt 15 apmaiņas studenti Latvijā ieradās ātrāk un valodu mācījās intensīvajos latviešu valodas kursos vasaras skolā, kas šogad notika augustā. “Trīs nedēļu laikā viņi apguva to, ko citi pusgada laikā. Kursi bija ļoti intensīvi,” atzīst I. Ģerģe.

Apmaiņas studentu plūsma no ārvalstīm uz LU ir lielāka nekā Universitātes studentu plūsma uz ārvalstīm. 2016. gada kalendārajā gadā LU studēja 567 apmaiņas studenti, bet 344 LU studenti devās apmaiņas programmās uz ārvalstīm.

LA.lv