Ekonomika
Bizness

Latvijas uzņēmums piesaista ievērojamas investīcijas. Naudu iegulda arī bijušais Igaunijas prezidents0

Foto: Ģirts Raģelis

Latvijas uzņēmums, pasaules audio tehnoloģiju inovators “Sonarworks”, paziņo par 5 miljonu eiro investīciju piesaisti uzņēmuma attīstībai A finansējuma raundā no Baltijas investoriem “Karma Ventures” (Igaunija) un “Practica Capital” (Lietuva), pievienojoties “Revo Capital” (Turcija), “SuperAngel” (Igaunija), “ProksCapital” un “Imprimatur” (Latvija).

Piesaistītās ārvalstu investīcijas ļaus paātrināt uzņēmuma radīto tehnoloģiju un risinājumu attīstību, paplašinot licencēšanas iespējas, un īstenot “Sonarworks vīziju par neatkārtojamu skaņas pieredzi ikvienā ierīcē, apvienojot studijā radīto autentisko skaņu un klausītāja skaņas personalizāciju.

“Esam iegājuši jau nākamajā Sonarworks attīstības fāzē, piesaistot jaunus investorus. Pašlaik esam uz pareizā ceļa, lai nogādātu neatkārtojamu skaņas pieredzi ikvienam uz jebkuras skaņas ierīces,” saka Sonarworks līdzdibinātājs un vadītājs Helmuts Bēms.

Dibināts 2012. gadā Latvijā kā jaunuzņēmums un kļuvis par globālu līderi audio tehnoloģiju industrijā ar klientiem vairāk nekā 170 valstīs, “Sonarworks” turpina nest Latvijas vārdu pasaulē, kļūstot par pionieri skaņu austiņu kalibrēšanas tehnoloģijās.

“Sonarworks” datubāzē ir dati no vairāk nekā 10 000 skaņu ierīcēm, kas izanalizētas atbilstoši izstrādātajai tehnoloģijai.

Šie dati apvienoti ar unikālu uz mākslīgā intelekta (AI) bāzes radītu skaņas personalizācijas tehnoloģiju, lai pielāgotos katra klausītāja dzirdei un skaņas preferencēm.

Digitāls skaņas ierīces un individuālas dzirdes salāgojums ļaus Sonarworks piedāvāt personalizētu skaņas pieredzi uz jebkuras skaņas ierīces.

Pašlaik tehnoloģija sniedz uzlabotu skaņas pieredzi 74% lietotāju, 5 minūšu laikā ļaujot pielāgoties individuālai skaņas uztverei un skaņas klausīšanās vēlmēm.

Atklāt personalizētu, uz skaņu balstītu mašīnmācīšanos ir aizraujoša pieredze, kas ļauj no jauna atklāt multimediju satura oriģinālo izpildījumu.

“Jaunais finansēšanas raunds ļaus mums nodrošināt klātbūtni galvenajos tirgos un palielināt uzņēmuma apgrozījumu par vairāk nekā 10 miljoniem eiro divu gadu laikā.”

“Mēs pašlaik strādājam ar mūzikas straumēšanas uzņēmumiem, skaņu austiņu, viedtālruņu un auto industrijas uzņēmumiem, un mūsu komanda atrodas aizvien tuvāk mūsu klientiem, lai nodrošinātu aizvien labākas savietojamības iespējas, rezultātā ikvienam klausītājam nodrošinot neatkārtojamu skaņas pieredzi,” turpina Helmuts Bēms.

Investē arī bijušais Igaunijas prezidents

Kā skaidro “Karma Ventures” partneris Kristijans Lānemā, “Sonarworks” plašais klientu loks starp profesionāliem studiju skaņu inženieriem bija pierādījums par tehnoloģiju augsto kvalitāti jau tad, kad tika veiktas pirmās investīcijas uzņēmumā 2017. gadā.

Pēc viņa teiktā, līdz šim uzņēmums ir ieguldījis lielas pūles, lai nodrošinātu tādu pašu pieredzi arī ikvienam klausītājam.

“Vērojot, kā “Sonarworks” sadarbībā ar augstākā līmeņa partneriem prezentēja jaunu risinājumu plašākam tirgum, mēs redzējām iespēju lielākai attīstībai un pieņēmām lēmumu par turpmākām investīcijām,” norāda K. Lanemā.

Vienlaikus ar Igaunijas investīciju kompāniju “Karma Ventures” uzņēmums “Sonarworks” kopā ar citiem starptautiskajiem “investīciju eņģeļiem” investē arī bijušais Igaunijas prezidents Tomass Henriks Ilvess.

Piemērs visam Baltijas reģionam

“Practica Capital” partneris Donatas Keras uzsver, ka “Sonarworks ir izcils piemērs visam Baltijas reģionam – tehnoloģiju uzņēmums ar lielu globālu vīziju, kā arī spējām to ieviest.

D. Keras atzīmē, ka “Sonarworks” ilgstoši ir attīstījis savu tehnoloģiju un produktus un spējis sevi pozicionēt kā veiksmīgu un strauji augošu uzņēmumu.

Ar piesaistīto finansējumu “Sonarworks” būs labāk aprīkoti, lai spētu vēl vairāk nostiprināt pozīcijas pasaules tirgū.

“Kā viens no galvenajiem šī raunda investoriem mēs redzam izcilu iespēju kompānijas attīstībai, un “Sonarworks” var paļauties arī uz turpmākām mūsu investīcijām,” atklāj D. Keras.

Nozīmīgs solis pozīciju nostiprināšanā

“Revo Capital” vadošais partneris Cenks Bajrakdars saka, ka šis ir ārkārtīgi nozīmīgs solis “Revo”, lai nostiprinātu pozīciju kā reģionālajam investoram Baltijas un Autrumeiropas reģionā.

“Savā iepriekšējā kapacitātē es vadīju Turcijas vadošās straumēšanas platformas izveidi, tādēļ šī tehnoloģija un uzņēmuma vīzija man ir īpaši nozīmīga. Esmu pateicīgs par iespēju atbalstīt Sonarworks komandu ceļā, lai kļūtu par globālu uzņēmumu,” min C. Bajrakdars.

Ieviesīs savu tehnoloģiju

“Sonarworks” turpina nest Latvijas vārdu pasaulē, kļūstot par pionieri skaņu austiņu kalibrēšanas tehnoloģijās, un ir radījusi unikālu risinājumu, kas ļauj novērst jebkuras skaņu nepilnības gan skaņu austiņās, gan citās skaņu atskaņošanas ierīcēs.

Latvijā radītie risinājumi sniedz vēl nebijušu iespēju kā mūzikas radītājiem, tā klausītājiem dzirdēt mūziku tās vislabākajā skanējumā uz ikvienas ierīces.

Līdz 2025. gadam “Sonarworks” plāno ieviest savu tehnoloģiju uz vairāk nekā miljarda dažādu skaņas atskaņošanas ierīču visā pasaulē, un piesaistītās investīcijas ļaus sasniegt izvirzīto stratēģiju.

Viss multimediju saturs, vai tas būtu kino, mūzika, vai datorspēles, tiek radīts ar īpašu tā autoru nodomu un vēlmi.

Tomēr, kad saturs nonāk līdz gala patērētājam, tā oriģinālā/sākotnējā doma un vēlme pazūd un lietotājs negūst visu iespējamo pieredzi.

“Sonarworks” tehnoloģija ļauj satura radītājam un lietotājiems piedzīvot skaņu tās vispatiesākajā veidā, precīzā sniegumā, kā mākslinieks to ir vēlējies.

Lielākā problēma, kas vēl nav atrisināta, ir tā, ka skaņas ierīces nav konsekventas skaņas nodošanā patērētājam un vienlaikus nav klausītājam pielāgotas.

Par uzņēmumu:

“Sonarworks” dibināts Latvijā 2012. gadā, kad divi mūzikas mīļotāji satika inženieri un uzsāka kopīgu misiju, lai dāvātu nevainojamu skaņas pieredzi ikvienam, kas rada vai klausās mūziku.

Pašlaik “Sonarworks” ir vadošais skaņas kalibrēšanas uzņēmums skaņas ierakstu industrijā pasaulē.
Saistītie raksti

“Sonarworks” radītajiem produktiem uzticas vairāk nekā 30 000 skaņu ierakstu studiju visā pasaulē, tai skaitā vairāk nekā 35 “Grammy” balvām apbalvoti skaņu inženieri, kuri strādā ar tādām pasaules mūzikas zvaigznēm kā Bejonsē, Lēdija Gāga, Teilore Svifta, Coldplay un daudzi citi.

Pašlaik “Sonarworks” turpina attīstīt darbību, lai nodrošinātu nevainojamu skaņas pieredzi ikvienam mūzikas klausītājam neatkarīgi no izmantotās ierīces, vai tās būtu mūzikas austiņas, skandas vai auto stereoiekārtas.

“Sonarworks” galvenais birojs atrodas Rīgā.

LA.lv