×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
10. marts, 2016
Drukāt

Latviju pasaules čempionātā vieglatlētikā telpās pārstāvēs tikai skrējēja Velvere

AFPAFP

Latviju pasaules čempionātā vieglatlētikā telpās, kas pēc nedēļas sāksies ASV pilsētā Portlendā, pārstāvēs tikai skrējēja Līga Velvere, kura startēs 800 metru distancē.
Velvere februāra sākumā tieši Portlendā, startējot studentu sacensībās, laboja Latvijas rekordu 800 metru distancē telpās, finišu sasniedzot pēc divām minūtēm un 3,08 sekundēm.
No Latvijas vieglatlētiem kvalifikācijas normatīvu pasaules čempionātam telpās bija izpildījusi tikai Aiga Grabuste tāllēkšanā, taču viņa no iespējas startēt Portlendā atteicās, jo pavasarī gatavojas startēt daudzcīņas sacensībām, kurām nopietni gatavojas. Iespēja braukt uz čempionātu bija arī Laurai Ikauniecei-Admidiņai, kurai pienācās īpašais ielūgums startam pieccīņā, tomēr arī viņa šo iespēju neizmantos, jo gatavojas vasaras sezonai, situāciju skaidrojis Latvijas izlases direktors Dmitrijs Miļkevičs.
Līdz ar to Latvija varēja pieteikt vienu sportistu bez izpildīta normatīva, un izvēle krita par labu 26 gadus vecajai Velverei. “Izvēloties dalībnieku, mums nācās ievērot nosacījumu, ka tam jābūt skrējējam. Sākumā bija norādīts, ka nevar pieteikt dalībnieku arī 800 metru distancē, taču pēc tam šis nosacījums tika atcelts, tāpēc Velvere varēs startēt,” skaidroja izlases direktors. Organizatoru izvirzīto nosacījumu dēļ nebija aktuāli citi varianti, kā, piemēram, tāllēcēja Elvija Misāna vai kārtslēcēja Paula Pujāta dalība sacensībās.
Velvere ar februārī laboto Latvijas rekordu šosezon ieņem 30.vietu 800 metru distances rangā sievietēm. Labākā rezultāta īpašniece ir amerikāniete Adžī Vilsone, kura distanci februārī veica divās minūtēs un 0,09 sekundēs. Pasaules čempionāta telpās normatīvs bija divas minūtes un 2,50 sekundes.
“Līgai šosezon ir labs rezultāts, kas dod cerības arī labi startēt Portlendā, jo 800 metru distancē daudz ko nosaka ne tikai ātrums, bet arī taktika. Tā ir laimes spēle, tāpēc ir izredzes tikt arī finālā,” uzskata Miļkevičs, kurš pats sportista karjeras laikā bija vidējo distanču skrējējs. “Ja Līga skries uz pilnu klapi un viņai paveiksies, viņa var tikt pie labas vietas”.
Velverei šī būs debija augstākā līmeņa sacensībās, jo līdz šim pasaules čempionātos viņa nav startējusi.
Pasaules čempionātā 800 metru sacensības notiks 19.martā, vispirms aizvadot divus priekšskrējienus, no kuriem labākās sportistes tiks finālā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+