×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
10. decembris, 2012
Drukāt

“Lauku Avīze” iegūst atbalstu kultūras medija nodrošināšanai

Foto - LETAFoto - LETA

Kultūras ministrijas rīkotajā konkursā par atbalstu daudzpusīga kultūras medija izveidei uzvarējuši divi piedāvātie projekti – AS “Lauku Avīze” un SIA “Dienas mediji”, tādējādi Latvijas lasītāju auditorijai nodrošinot iespējami plašāku un daudzveidīgāku kultūras dzīves atspoguļojumu.

“Lauku Avīzes” piedāvājuma par jauna iknedēļas kultūras izdevuma “Kultūrzīmes” izveidi un interneta platformas nodrošināšanu viena no svarīgākajām priekšrocībām ir iespēja uzrunāt lasītājus visos Latvijas reģionos, atspoguļojot un izvērtējot ne tikai nozīmīgus kultūras notikumus, bet diskutējot par kultūrpolitiski nozīmīgām tēmām, aģentūru LETA informēja ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Lolita Rūsiņa (attēlā).

Savukārt “Dienas mediju” piedāvājuma par iknedēļas kultūras izdevumu “Kultūras Diena un Izklaide” (“KDi”) un interneta resursu galvenais akcents ir daudzveidīgs kultūras procesa izvērtējums un notikumu atspoguļojums Latvijā un ārvalstīs.

“Mēs nolēmām atbalstīt gan pavisam jaunu mediju, kas piedāvāja ļoti pārliecinošu koncepciju, gan arī mediju, kas jau ir sevi pierādījis kā kvalitatīvs un profesionāls kultūras norišu atspoguļotājs un kas šogad mainījis koncepciju, paplašinot saturu un lasītāju mērķauditoriju. Piedāvājot vairāku kultūras mediju iespējas gan drukātā formātā, gan interneta vidē, tiek veicināta lielāka kultūras nozares aktualitāšu rezonanse visā Latvijas sabiedrībā,” pauda konkursa komisijas priekšsēdētāja un Kultūras ministrijas Kultūrpolitikas departamenta vadītāja Jolanta Treile.

Konkursa komisija nolēma, ka, atbalstot jauna, daudzpusīga un uz plašu Latvijas auditoriju orientēta iknedēļas izdevuma “Kultūrzīmes” izdošanu un tā pieejamību interneta vidē, 34 122 lati tiks piešķirti “Latvijas Avīzei”. Savukārt, lai atbalstītu kultūras mediju, kas lasītājiem jau piedāvā kultūrprocesu izvērtējumu, kā arī sniedz būtiskāko kultūras notikumu kvalitatīvu apskatu, komisija nolēma valsts budžeta līdzekļus piešķirt “KDi” un interneta platformas nodrošināšanai, šim mērķim atvēlot 15 878 latus SIA “Dienas mediji”.

Kopā kultūras medija atbalstam no valsts budžeta bija atvēlēti 50 000 latu.

Konkursa komisija šogad nolēma atbalstīt divus kultūras medijus, jo projektu iesniedzēju piedāvātā koncepcija bija atbilstoša ministrijas noteiktajiem kritērijiem par kultūras norišu daudzveidīgu atspoguļojumu, diskusiju platformas izveidi, kas veicinātu izpratni par kultūru kā nozīmīgu dzīves kvalitātes un sabiedrības attīstības sastāvdaļu. Tikpat nozīmīgs komisijas izvēles kritērijs bija kultūras medija iespējas sniegt lasītājiem Latvijas un ārvalstu kultūras procesu analītisku izvērtējumu, apskatot aktuālākos kultūrpolitikas jautājumus, kā arī piedāvājot viedokļu daudzveidību un mijiedarbību starp kultūras profesionāļiem, citu nozaru pārstāvjiem un kultūras patērētājiem.

Paredzēts, ka kultūras medijā tiks apspoguļotas arī starpdisciplināras tēmas, piemēram, kultūra un ekonomika, kultūra un radošās industrijas, kultūra un izglītība, kultūra un zinātne, kultūra un integrācija.

Jau ziņots, ka ministrija konkursu “Par atbalstu daudzpusīga kultūras medija nodrošināšanai drukātā un/vai interneta platformā” izsludināja šā gada 26.oktobrī. Konkursa komisija pavisam saņēma četrus konkursa projektu pieteikumus, tostarp no “Dienas medijiem”, SIA “5 labas ziņas”, “Lauku Avīzes” un SIA “I Projects”.

Ministrijas rīkotais konkurss par valsts atbalstu kultūras medija nodrošināšanā notiek jau otro gadu. Iepriekš konkursā uzvarēja “Dienas Mediju” projekts ar iknedēļas pielikuma “Kultūras Diena” izdošanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+