Mobilā versija
+1.1°C
Urzula, Severīns
Piektdiena, 21. oktobris, 2016
1. aprīlis, 2014
Drukāt

Laulāto strīdos cieš īpašumi, suņu un kaķu karos – automašīnas

Foto - LETAFoto - LETA

Kaķi uz automašīnas.

Visi pieraduši pie standarta nelaimes gadījumiem, kad tiek pieteiktas apdrošināšanas atlīdzības: automašīna cieš avārijā, īpašums tiek apzagts vai bojāts. Taču apdrošinātāji visai bieži sastopas ar ļoti neikdienišķiem, reizēm pat amizantiem gadījumiem. AAS “Gjensidige Baltic” apkopojusi vairākus kuriozus, kad cilvēki vērsušies pēc apdrošināšanas atlīdzības.

Ja runājam par transportlīdzekļiem, tad, izņemot to zādzības un bojājumus, CSNg, pēdējā laikā arvien izplatītāki ir mūsu “mazāko brāļu” nodarītie bojājumi.

“Samērā regulāri saņemam zvanus no klientiem, kuri stāsta, ka atrodas pie savas automašīnas, kuru sveiku un veselu, iepriekšējā dienā atstājuši stāvvietā, un nesaprot, kas noticis pa nakti – saskrāpēti sāni, norautas numura zīmes vai bamperis, izsisti lukturi, buktes visapkārt automašīnai, izrauti gabali automašīnas priekšpusē… Protams, ieraugot šādu skatu, retais iedomāsies, ka iemesls tam bijis visai banāls – kaķu un suņu mūžīgais karš. Mūkot no suņiem, kaķi nereti par paslēptuvi izmanto automašīnu, paslēpjoties zem tās vai uzkāpjot uz jumta, savukārt lieliskie “cilvēku draugi” gatavi noārdīt savā ceļā jebkuru šķērsli,” portālam “LA.lv” pastāstīja uzņēmumā.

Nevienam nav noslēpums, ka bērniem patīk izdaiļot apkārtējo vidi, piemēram, zīmēt ar krītiņiem uz asfalta. Taču, acīmredzot ar asfaltu ne vienmēr pietiek. Kādas sētas bērni izlēma iepriecināt kaimiņu, izdaiļojot viņa jauno smilškrāsas “Lexus”. Veidojot savu “mākslas darbu”, lietā tika likti krītiņi un permanentie flomāsteri. Lai gan automašīna izskatījās kā tikko uzziedējusi puķu dobe, tās īpašnieks priecīgs nebija. Tomēr problēmas atrisinājums bija veiksmīgs visām iesaistītajām pusēm – zīmējumus izdevās izpulēt, un arī “Lexus” īpašnieks izrādījās saprotošs un atsauca apdrošināšanas pieteikumu.

“Gjensidige” praksē ir daudz gadījumu, kas skaidri apliecina sakāmo – “Ja būs lemts, tad…”. Piemēram, cilvēkam, sēžot kafejnīcā, uz galvas uzkrīt lampa, ejot pa ielu – ledus no mājas jumta, govs ziemā ielūst ledū un noslīkst… Netrūkst arī tādu gadījumu, kad cilvēki paši bojā savu mantu. Piemēram, vīrs, esot “kunga prātā”, sastrīdējās ar sievu, aplēja savu māju ar benzīnu un aizdedzināja.

Bija gadījums, kad vīrs uzzināja, ka sievai ir mīļākais. Protams, notika strīds, un sieva aizgāja no mājām. Vīrs būdams pārliecināts, ka īstais vainīgais ir viņu kaimiņš, dusmās sēdās savā automašīnā un devās skaidrot attiecības. Kad kaimiņš nevēra vaļā vārtus, aizvainojuma un niknuma pārņemtais vīrs tos taranēja ar automašīnu, kā arī izbraukāja visu pagalmu un dobes. Pēc laika gan izrādījās, ka cietušais kaimiņš nav īstais mīļākais… Tā nu vainīgajam izjuka laulība un nācās atmaksāt visus zaudējumus, ko viņš nodarīja.

Bijuši vairāki gadījumi, kad zagļi, iekļūstot īpašumā, ne vien paņem dažas vērtīgākās mantas, bet, laikam jau “velkot gumiju garumā, jo nekur taču nav jāsteidzas”, no sirds un ar izdomu pacenšas sabojāt arī atlikušo īpašumu – aplej ar kompotu televizoru, izziež kečupu pa sienām, sagraiza dīvānu utt. Taču, ievācot papildus informāciju, nereti izrādās, ka klients pats rada dažādus bojājumus, saprotot, ka nu ir radusies lieliska iespēja, dramatizē situāciju, lai iegūtu pēc iespējas lielāku apdrošināšanas atlīdzību.

Atsevišķs stāsts ir par to, kā cilvēki aizpilda apdrošināšanas pieteikumus pēc negadījuma. Piemēram, kāds klients ailītē, kur jānorada veids, kā vēlas saņemt atlīdzību, ievelk krustiņu ailītē ar pārskaitījumu un blakus pieraksta “Savā makā!”.

Taču vienmēr ir prieks par klientiem, kuri jebkurā situācijā spēj saglabāt optimismu. Tā pieteikumā, aprakstot notikumu, kāda kliente rakstīja: “Kad pēc lieliskās izrādes atnācu uz savu auto, ieraudzīju bojātu priekšējo automašīnas daļu. Biju dikti sarūgtināta, bet izrāde bija lieliska!”

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Atgriešanās pagātnē. Tālrunis džinsu mazajai kabatiņai!Latvijas uzņēmums "Evelatus" sācis tirgot jaunu, pašu radītu un neierasti maza izmēra tālruni "Evelatus Mini", stājoties pretī tālruņu tirgum, kurā nemitīgi arvien lielāku lomu ieņem viedtālruņi.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Pašmāju novatori izstādē "Riga Comm" rādīs piemēru un savus izgudrojumus3D printēšana, viedā atslēga, gudrais lietussargs un putnveida droni – izstādē "Riga Comm 2016"
Draugiem Facebook Twitter Google+