Mobilā versija
Brīdinājums -0.2°C
Diāna, Dina, Dins
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
29. janvāris, 2015
Drukāt

LB vadītājs: ir nepieciešams veikt pasākumus ekonomikas “sildīšanai” (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas ekonomika lēnām, bet tomēr atdziest, tādēļ ir nepieciešams veikt pasākumus tās “sildīšanai”, intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Vēl pērn Latvijas Bankas speciālisti cerēja, ka ekonomikas izaugsme būs 2,8% apmērā, savukārt tagad prognozes ir samazinātas līdz 2% un arī tas “nav akmenī iecirsts”.

Kā norādīja Latvijas Bankas vadītājs, ir vairāki faktori, kas var ietekmēt Latvijas ekonomiku – vai pilnvērtīgi sāks strādāt “Liepājas metalurgs”, vai attīstīsies tūrisms, vai valdība pieņems lēmumu kreditēšanas veicināšanai, kā arī to, kā attīstīsies termiņuzturēšanās atļauju pret investīcijām jautājums.

Visu šo faktoru pozitīva attīstība ir nepieciešama, jo tie visi, lai arī nedaudz, bet varētu sildīt Latvijas ekonomiku.

Situācija ir nopietna un, ja nekas netiks darīts, tā var turpināties gadu vai divus, sacīja Latvijas Bankas prezidents.

Viņš norādīja, ka mājokļu kreditēšana ir gandrīz pilnībā apstājusies. Piemēram, patlaban pirmā mājokļa kreditēšanas programmā palīdzība ir neliela un šo programmu īsteno tikai viena banka. Kā uzskata Rimšēvičs, valdībai būtu jāatrod daži miljoni eiro pirmā mājokļa kreditēšanas programmai.

Tāpat ir sperti nepareizi soļi saistībā ar termiņuzturēšanas atļauju izsniegšanu pret investīcijām, jo to apjoms ir samazinājies.

Kā savu viedokli skaidroja Rimšēvičs, pateicoties šai programmai Latvijā ir ieplūdis viens miljards eiro, pienesums iekšzemes kopproduktā ir 1,5%, tā arī nozīmē saglabātas darbavietas un neaizbraukušus cilvēkus. Pēc Latvijas Bankas vadītāja teiktā, viena izsniegta termiņuzturēšanās atļauja nozīmē trīs darba vietas Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai nevarētu vinreiz izbeikt to stulbo saukli “sildīšana”.Kāda var būt runa par IK ja Latvijā savas ekonomikas nav, visas ražotnes ir ārzemju īpašums.Pašreiz Latvijā tiek jaukts jēdziens investors un pircējs.Valstī pašreiz nav saimnieka kas saprastu ekonomikas būtību.Un ražošanas līdzekļusnedrīkst pārdot, ja to dara tad ir krahs!

Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+