Mobilā versija
-0.5°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
16. jūlijs, 2015
Drukāt

LDDK: minimālās algas paaugstināšana jāvērtē reģionu dalījumā (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Minimālas algas paaugstināšana īpaši jāvērtē reģionu dalījumā, aģentūrai BNS norādīja Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.

Viņa atzīmēja, ka LDDK Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes sēdē jūnija vidū šo jautājumu aicināja skatīt kopsakarībā ar kopējo tautsaimniecības attīstību.

Pēc Meņģelsones teiktā, minimālās algas paaugstināšana īpaši jāizvērtē reģionu dalījumā. “Ja Rīgā tā varētu nebūt kritiska problēma, bet daudzviet reģionos tas var būt izšķiroši vietējai uzņēmējdarbības aktivitātei un darba tirgum. LDDK arī īpaši uzsver nepieciešamību minimālās algas apjomu skatīt kontekstā ar Publiskā iepirkuma likumu, jo pērn, kad pēdējoreiz tika paaugstināts minimālās algas apmērs, tika identificēta problēma, ka virknē nozaru (piemēram, telpu uzkopšanas jomā) ir noslēgti ilgtermiņa līgumi ar valsts un pašvaldību institūcijām, taču līguma summa minimālās algas kāpuma dēļ netiek palielināta,” teica Meņģelsone.

Viņa pauda, ka jāizvērtē arī minimālās algas paaugstināšanas ietekme uz valsts un pašvaldību budžetiem, jo arī daļa publiskajā sektorā nodarbināto (13,4%) saņem minimālo atalgojumu un, to paaugstinot, pieaugtu arī budžeta izdevumi.

“Daudz tiešāka ietekme uz ienākumu nevienlīdzību ir neapliekamajam minimumam, tāpēc tā paaugstināšana (bet ne diferencēšana) ir prioritāra,” piebilda Meņģelsone.

TV3 raidījums “Ziņas” 15.jūlijā vēstīja, ka partija “Vienotība” koalīcijai piedāvās nākamgad palielināt minimālo algu līdz 400 eiro, kas būtu vairāk nekā pašlaik saņem strādājošie Igaunijā.

“Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa norādījusi, ka viena no “partijas topa prioritātēm līdzās aizsardzības un iekšlietu budžeta palielināšanai būs minimālās algas celšana. Koalīcijas partneriem tikšot piedāvāts minimālo ienākumu slieksni palielināt no 360 eiro līdz 400 eiro”.

Minimālā alga Latvijā no šā gada sākuma ir paaugstināta no 320 eiro līdz 360 eiro.

LDDK ir Latvijas lielākā darba devēju organizācija. Tās biedri nodarbina 41% no visiem Latvijas darbaspējīgajiem iedzīvotājiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. “Vienotības” ziņotāja daudzo padomnieku sacerētais ikdienas ziņojums.

  2. Pašā virsrakstā vajadzēja būt: "Prioritāra ir neapliekamā minimuma paaugstināšana." Atbildēt

    “Daudz tiešāka ietekme uz ienākumu nevienlīdzību ir neapliekamajam minimumam,tāpēc tā paaugstināšana,bet ne “diferencēšana” ir prioritāra…”

  3. devēju direktores Atbildēt

    Meņģelsones amats paģēr iedvest darba ļautiņam, ka jāstrādā par vēdera tiesu un par to vēl kungam piedurkne jābučo …

  4. Nu, nu, dalīsim pēc acu krāsas, deguniem- sanaidosim atkal cilvēkus savā starpā!!!

  5. Prioritārai ir jābūt 75 eiro neapliekamā minimuma palielināšanai vismaz līdz 1928.gada 167 latiem jeb 237 eiro!

  6. ..vecā ministru ome pirms vēlēšanam ar putām uz lūpām kliedza, palielināsim min. algu par EUR 40 KATRU GADU!!!!!!!!!!!

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+