×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
10. februāris, 2014
Drukāt

Ledus Brīnumzemes varā

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Nedēļas nogalē Jelgavā, Uzvaras parkā, notika 16. Starptautiskais ledus skulptūru festivāls, kura tēma bija ”Brīnumzeme”, – Baltijā lielākais šādas mākslas pasākums.

Vairāk nekā 50 ledus skulptūras veidoja 30 mākslinieki no astoņām valstīm. Izmantoja apmēram 70 tonnas ledu. Pasākums raisīja gaišu noskaņojumu, ļāva saklausīt un saredzēt ledus Brīnumzemes pulsu. Ledus tēlnieku veikumu vērtēja žūrija. Individuālo skulptūru kategorijā 1. vietu izcīnīja Lietuvas mākslinieks Donats Mockus par darbu ”Ganiņš”. Otro vietu piešķīra Igaunijas māksliniekam Lauri Tammam par ”Saules ligzdu”, trešo – Krievijas māksliniecei Irinai Kudrjavcevai par ledū izkalto ”Laimi”.

Komandu vērtējumā augstākā atzinība tika Krievijas māksliniekiem Andrejam Molokovam un Sergejam Celebrovskim par darbu ”Noķert veiksmi”. Arī otrajā vietā veiksme uzsmaidīja Krievijas duetam – Jeļenai Timofejevai un Pāvelam Kaltiginam par skulptūru ”Jūras princese”. Par darbu ”Karaliene” trešo vietu guva baltieši – latviete Inese Valtere-Ūlande un lietuvietis Donats Mockus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+