Sports
Ziemas sports

Leģenda – Bjergena kļūst par visu laiku titulētāko ziemas spēļu olimpieti0

foto: AP/LETA

Slavenā Mārita Bjergena trešdien Phjončhanas olimpiskajās spēlēs nodrošināja Norvēģijas distanču slēpotajām trešo vietu komandu sprintā brīvajā stilā, apsteidzot savu tautieti Ūle Eināru Bjērndālenu visu laiku godalgām bagātāko ziemas olimpisko spēļu (OS) dalībnieku sarakstā, kamēr zeltu šajā disciplīnā izcīnīja amerikānietes un norvēģi.

Sprintā dāmām par čempionēm tika kronētas amerikānietes Džesika Diginsa un Kikena Rendela, bet kungiem uzvarēja norvēģi Juhaness Klēbo un Martins Junsrūds Sunbī.

Olimpiskās čempiones dāmām tika noskaidrotas finiša spurtā, kurā amerikāniete Diginsa guva virsroku pār zviedrieti Stīnu Nilsoni. Viņa savu konkurenti finišā apsteidza par 0,19 sekundēm.

Kopā ar Nīlsoni Zviedrijas komandā startēja arī Šarlote Kalla.

Savukārt bronzas godalgas ieguva norvēģietes Bjergena un Maikena Kaspersena Falla, kuras atpalika 2,97 sekundes.

Pašlaik 37 gadus vecā Bjergena olimpiskajās spēlēs izcīnījusi septiņas zelta četras sudraba un trīs bronzas medaļas. Par vienu medaļu mazāk ir biatlonistam Bjerndālenam, kurš gan ticis pie astoņām zelta medaļām, līdzīgi kā vēl viens norvēģis Bjērns Delī, kuram gan kopā ir 12 godalgas distanču slēpošanā. Kā zināms, Bjērndālens varēja startēt arī Phjončhanā, tomēr neizturēja konkurenci par vietu Norvēģijas biatlonistu komandā.

Vīru sacensībās finālā uzvarēja Klēbo un Sunbī, tikmēr otro vietu izcīnīja Olimpiskie sportisti no Krievijas Deniss Spicovs un Aleksandrs Boļšunovs, kuri atpalika 1,71 sekundes.

Savukārt bronzas godalgas guva francūži Rišārs Žuvs un Moriss Manifikā, kuri uzvarētājiem zaudēja 2,02 sekundes.

Pašlaik 21 gadu vecais Klēbo Phjončhanā izcīnīja savu trešo zelta medaļu, jo iepriekš viņš triumfēja arī sprintā klasiskajā stilā un 4×10 kilometru stafetē. Viņš kļuvis tikai par ceturto sportistu ziemas olimpisko spēļu vēsturē, kuram izdevies izcīnīt trīs zelta godalgas pirms 22 gadu vecuma sasniegšanas. 1980.gada Leikplesidas olimpiskajās spēlēs piecas zelta godalgas izcīnīja tobrīd 21 gadu vecais amerikāņu ātrslidotājs Ēriks Heidens.

Olimpisko spēļu programma distanču slēpošanā noslēgsies ar 50 un 30 kilometru distancēm klasiskajā stilā kungiem un dāmām.

LA.lv