×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
22. decembris, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Kadriorgas pirmā lēdija no Latvijas (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess un Ieva Kupce bērnu kultūras projekta "Lupatiņi" jaunāko izdevumu atvēršanas svētkos Kalnciema kvartālā.

Mana sieva ir spāniete. Temperamentīga spāniete! – zaudējis gultas spilvenkaujā, latviešu kinofilmā “Tauriņdeja” iepazīstināja igauņu aktieris Bruno Oja. Ka mīla nezina robežu, liecina pāris, kur Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess sapinies Vidzemes meitenes Ievas bizē, un saderinātie skaita atlikušo laiku līdz kāzām. Igauņu valstsvīru pazinām kā cienīgu smokingotu kungu ar obligāto tauriņu un spodrinātās kurpēs. Tāds nopietns vīrs droši vien ir liels domātājs, grāmatnīcā gājējs un pie tintnīcas sēdētājs. Vaļasbrīdī viņš iederētos Havannas cigāra pīpmaņu klubā, un, kā atceras liecinieki, atceļā no baltiešu ārzemju vizītes labprāt piesēdies prezidenta Bērziņa kompānijai pie vīna glāzes, kur pamazām iesilis par patīkamu dzīru biedru. Izrādījies, ka 62 gadus vecais igauņu lūsis (ilves – lūsis, ig. val.) joprojām ir medīgs, labi redz un augstu lec – viss viņam ir darba kārtībā, novērtējot latviešu meiteņu augsto kvalitāti, pasaulslaveno sieviešu brendu “made in Latvia”.

Kalevdēls staro! Kādai blondīnei Evelīnai ir skumju un zaudējuma periods, bet Tomass vairs nav vīrietis ar salauzto sirdi! Daiļā no dienvidu zemes ziemeļniekam tagad ir dzīves tveice, ikkatrs sirdspuksts un uz rokām nēsājama izredzētā. Viņš viņai lūšuks, un dejā Ieva prezidenta rokās kūst kā Rūjienas saldējums.

Attiecībām ir gandrīz 20 gadu pazīšanās priekšvēsture. Mirklīgi randiņi starptautiskās ārlietu, aizsardzības sanāksmēs, nevilšus uzmests acu skats, maza aplidošana, draudzība tviterī un vēlāk darbs kalkulatoram ar margrietiņu ziedlapiņām – mīl, nemīl, varbūt. Tad romantiska kino vakari, pastaigas mēnesnīcā pa naksnīgām Rīgas kafejnīcām, un bez visiem šitiem te “uznes mani Munameģī” Ilvess solīdi lūdzis Ievas roku, lai mītu gredzenus.

Draudzenītes mūsmāsiņu slavē par jauku un pieklājīgu sievieti, foršu cilvēku. Pārī abi ir sapasīgi, Ieva nav uzkrāsota dāmīte, bet atturīgi eleganta Latvijas rozīte. Valkas mērs stāstīja, ka vismaz vīriešu kārtas igauņi (un ne jau stipro Sāremā alu dzēruši) savaldzināti jūsmojot par prezidenta izvēli. Krītot Himeneja valgos, skaidrs, ka tā nebūs aprēķina, bet uz jūtām dibināta laulība! Pretējā gadījumā Ilvess būtu cirtis kanti līgavai no naftas reģiona, ņēmis no dimantiem bagātās Jakutijas vai nozadzis narkokarteļa krusttēva meitu, nevis pievilcīgu salacgrīvieti, kuras dzimtajā pusē pārtikšana būvēta vien uz nēģu tačiem.

Vīkšoties precībām, jaunais pāris sācis apmeklēt Latvijā pieejamās laulību konsultācijas. Šuvējas modistes saskaņo kāzu tērpu ansambli. Dzīves nozīmīgākajai dienai Ieva izvēlējusies šampanieša krāsas līgavas kleitu ar pērļurozā bolero jaciņu no “Prada”, bet līgavainis būs lāčādās. Kāziņas spēlēs aicinātie muzikanti no “New York Dolls” un “Creedence Clearwater Revival”, dziedās Margarita Vilcāne.

No Latvijas puses ceremonijā piedalīsies tās pašas oficiālās personas, kas jau parasti apmeklē Vindzoru nama svinības, viesojas pie citām karaliski prezidentālām zilo asiņu augstībām un nepalaidīs garām iespēju patukšot arī saldā “Kannu kook” krājumus. Jaunajai Kadriorgas pilskundzei būs pusgadu nēsājams pirmās lēdijas kronis un jāpalīdz prezidentam mājsaimniecībā. Valsts galvas pilnvaras noliekot, atgriežoties uz normāla cilvēka dzīves takas, Ilvesi apmetīsies mīļajā Latvijā, kur vīs ģimenes ligzdiņu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Šī slikti slēptā ironija pilnīgi nevietā. Ir jūtams, ka raksta autoram problēmas personīgajā dzīvē. Lai veicas un daudz laimes jaunajam pārim!!

  2. Egīl Līcīti! Kadriorga nevis Kadriorgas pils!

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Viss liecina, ka jums ir izdegšanas sindroms

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta statistika liecina,ka kopš gada sākuma Latvijā reģistrēti vairāk nekā 1400 kūlas degšanas gadījumu. Kaut pērnās zāles dedzināšana ir aizliegta un par to draud sods, tomēr daudzi cilvēki turpina to darīt.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+