Motoru sports

Līderi nemainās, Daideri atkāpjas 0

Foto: sidecarcross.biz

Pēc gandrīz mēnesi ilga pārtraukuma Genkā (Beļģija) atsācies pasaules čempionāts motokrosā ekipāžām.

Beļģijas “Grand Prix” izcīņā Genkas trasē pirmajā braucienā pirmo reizi šajā sezonā labāko trijniekā nebija neviena latvieša pārstāvēta ekipāža. Iemesli dažādi, taču tieši šī brauciena dēļ saruka Etjēna Baksa un Kaspara Stupeļa pārsvars kopvērtējumā, bet brāļi Jānis un Lauris Daideri vēl vairāk atpaliek no labāko trijnieka.

Etjēnam Baksam un Kasparam Stupelim pirmajā bruaicenā netrūka tehnisku problēmu, kuru dēļ finišā viņi bija 21. vietā, par kuru ieskaites punkti vairs nepienākas. Otrajā braucienā Bakss/Stupelis piekāpās tikai Danielam Vilemsenam un Kenijam van Gālenam, kuri kļuva par Genkas posma uzvarētājiem. Jānis un Lauris Daideri pirmajā braucienā divreiz iesprūda aiz atpalicējiem un finišā bija 11. vietā, Vilemsenam zaudējot par apli. Otrajā braucienā brāļiem veicās labāk, tika izcīnīta septītā vieta, taču arī par to pašiem prieka nav. Toties ļoti stabili abus braucienus veica Māris Rupeiks un Elvijs Mucenieks – septītie, astotie un posmā sestie. Abus braucienus ceturtajā vietā pabeidza Joris Hendriks un Kaspars Liepiņš, ar stabilitāti abu braucienu garumā izcīnot tiesības kāpt uz trešā goda pjedestāla pakāpiena posma apbalvošanas ceremonijā.

Pasaules čempionāta kopvērtējuma līderpozīcijas ar 198 punktiem nosargāja Bakss/Stupelis, par 16 punktiem mazāk ir Vilemsenam/van Gālenam, par 22 Adriansenam/Verbrigem. Hendriksam/Liepiņam ir 165 punkti un piektā vieta, Daideriem 143 punkti un 6. vieta, Rupeikam/Muceniekam 105 punkti un 8. vieta. Šonedēļ pasaules čempionāta karuselis turpinās griezties Francijā.

Vācijas ADAC čempionāta kārtējais posms notika Tensfeldes smilšainajā trasē un šāds segums abiem Latvijas jaunajiem censoņiem īsti nebija pa prātam. Junioru jeb 85 kub.cm klasē Tomass Šileika pirmajā braucienā neatrada kopīgu valodu ar trasi un finišu sasniedza piekatjā vietā. Otrajā piegājienā braukšana padevās labāk, taču aizķeršanās startā un brauciena sākums trešā desmita vidū augstāk par ceturto vietu neļāva pacelties. Jauniešu klasē Pauls Jonass pirmajā braucienā izstājās, otrajā izcīnīja 13. vietu. Pēc paša sportista atzinumiem smilšainā un līkumainā trase absolūti nebija piemērota divtaktu motocikliem, tādēļ par augstām vietām cīnīties nebija iespējams. Vācijas čempionātā 125 kub.cm jauniešu klasē kopvērtējumā Jonass ir devītais, bet atsevišķā divtaktu motociklu klases vērtējumā – pārliecinošs līderis.

Latvijas čempionāta ceturtajā posmā Stelpē MX1 klasē labāko trijniekā iekļuva Augusts Justs, Dāvis Līvs un Fīlips Kempelis, MX2 klasē Ranārs Ūsna (Igaunija), Jānis Kārkliņš un Kārlis Sabulis, kvadru Open klasē Edgars Meņģelis, Agris Neija un Kristaps Veinbergs, 85 kub.cm klasē Kristers Drevinskis, Dmitrijs Urickis (Krievija) un Arnolds Snikers, ekipāzam I. Rodionovs/D. Rodionovs (Krievija), M. Stelle/A. Linters un J. Āronens/A. Mantila (Somija).

LA.lv