×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
1. decembris, 2014
Drukāt

Līdumnieks uz apsūdzēto sola: par aizaugušas zemes attīrīšanu 38 000 eiro sods (64)

Foto - Inta PuriņaFoto - Inta Puriņa

Raitis Ungurs saimnieko Kokneses novada Bebru pagastā. Zemnieku saimniecību “Rosmes” ar 2800 latu lielu apgrozījumu viņš pirms sešiem gadiem pārņēma no sava tēva, un nu jau saimniecība gadā apgroza 70 000 eiro. Tā kā zemes auglība nav augsta – 25 – 30 balles, “Rosmēs” audzē gaļas liellopus, ražo kvalitatīvu lopbarību. Ganāmpulkā ir 180 dzīvnieki. Kopā ar nomāto zemi Ungurs apsaimnieko 350 hektārus. Brīvas zemes pagastā nav, un zemes tirgus vērtība šobrīd ir, sākot no 3000 eiro par hektāru, bet, ja notiek izsole, kurā piedalās stiprākie apkaimes zemnieki, cena varot uzkāpt līdz pat 7000 eiro par hektāru.

Par maz neliekas

Sešos gados “Rosmēs” apgūti trīs Eiropas projekti, iegādāta lauksaimniecības tehnika un rekonstruētas kūtis. Raitis pabeidzis studijas Latvijas Lauksaimniecības universitātē, iegūstot augstāgo izglītību agronomijā un maģistra grādu zootehnikā. Arī tirgus noiets gaļas liellopiem pamazām uzlabojas, jo bioloģiski ražotai gaļai Eiropā rodas aizvien vairāk pircēju. Raitis aktīvi darbojas Zemnieku saeimā, vada Jauno zemnieku klubu. Uzslavējot jaunā zemnieka sparu, saimniecībā viesojušies Jānis Dūklavs un Laimdota Straujuma. Šķiet, uzņemtais kurss pareizs – jādzīvo tik savā mīļajā zemītē un jāstrādā… Taču atliek vien pieļaut mazāko neuzmanību – pietiekami neiedziļināties kādā likumā, pietiekami laipni nekomunicēt ar līdzcilvēkiem, lai iekļūtu nepatikšanās, par kurām droši var teikt – par maz neliekas!

“Apkārtējo vērtējumā esmu tikai zaļš gurķis, kurš jāaudzina,” tā šā brīža situāciju vērtē saimnieks, kuram par nelikumīgu zemes transformēšanu gaidāma tiesa.

R. Ungurs: “Pagājušā gada novembrī nozāģēju un uzaru aizaugušu lauku 0,9 ha platībā, kas pēc mana zemes plāna skaitījās lauksaimniecības zeme. Taču 2014. gada janvārī mežzinis ir akceptējis taksāciju un šo zemi reģistrējis kā meža zemi, sakot, ka jaunā inventarizācija notikusi vēl 2013. gada ziemā. Pavasarī mežzinis sastādīja aktu par nelikumīgu meža ciršanu, aprēķinot sodu 3185 eiro. Es šo prasību Valsts meža dienestā pārsūdzēju. Tad atbrauca virsmežzinis, uzarto platību uzmērīja un sastādīja aktu par nelikumīgu zemes transformēšanu, aprēķinot sodu par valstij nodarīto zaudējumu – 38 000 eiro. Man tas nozīmē finišu.”

Pievienot komentāru

Komentāri (64)

 1. Raitis tiesā vinnēs.
  Bet par situāciju-tāds tādu atrod
  Nomas līgumā taču parasti klāt zemes plāns ar iezīmētu iznomāto platību.
  Tādā gadījumā tur vajadzētu būt lauksaimniecības zemei un sods jāmaksā meža īpašniekam par nelikumīgu iejaukšanos cita zemē.
  Likums par ieskaitīšanu meža zemēs no 5 m u.t.t. vēl nebija spēkā.

 2. Māris Bondars lieliski parāda kādā pasaulē dzīvo – esmu liels priekšnieks un visi, kas man salikās ne tādi, zemi ēdīs.., kas ar tiem citiem notiks pēc tam, man po!!
  Izpratnes pašam nekādas – lai kā arī nerēķinātu tāda summa tikai Bondara sapņos var tikt radīta kā zaudējumi, vai arī liekot lietā tādu pašu nekompetentu personu radītas formulas.. 😀
  Cilvēks, kurš ir tik tups ir nevis vienkārši jāatlaiž, bet jāsoda!! Par viņa algu nedrīkst vienkārši sēdēt un kko atrunāties – ai redziet likumi tādi nu ir, lai tiesa par to spriež (lasīt ne jau man par to jāmaksā, maksās: vai nu saimnieks vai zaudes gadijumā valsts). Vadītājam, ja būtu nedaudz intelekta, pie pirmās situācijas, kad skaidrs, ka kkas nestrādā pareizi būtu jāmeklē risinājumi un jānāk klajā ar idejaām, par to, kas maināms..
  Kad mēs visus šitos durakus, kam nav izpratnes par atbildības nozari, dabūsim laukā no siltajām vietām?? 🙂

 3. Šis ir kārtējais piemērs, kā valsts darbinieki (saņemot nodokļu maksātāju naudu algā), grauj visu.Tas nav tikai lauksaimniecībā.Enerģētikā, būvniecībā, un visur citur tautsaimniecībā tas ir līdzīgi.
  Šie mežu “speciālisti” būtu jāatlaiž ar nosacījumu ka nekad turpmāk nevarēs ieņemt amatus valsts darbā!!
  Tā ir Zviedrijā , Somijā, Norvēģijā.Un nekādi argumenti šeit nav pieņemami.Tā tam vienkārši jābūt, ja mēs negribam pazaudēt mūsu Zemi!!!

 4. Ierēdņiem izpildīgiem – ja nu mūžam kungos nebūsiet, pēc karjeras griestiem laipni gaidīti pašu radītajā ellē!
  Pa skaisto ņam, ņam … mēs dzīvojam viens no otra, nevis no pārtikas precēm… kā jau dziesmā?

 5. Vēl viens iemesls tītiesprom no banānijas, dzīvot strādāt ārzemēs.

 6. “uzarta – iznīcināta dabīgā meža vide, mēs konstatējam faktu par zemes transformāciju”
  1. uz šo būtu jāatbild, ka 5-6 m gari bērziņi pļavā izaug 5 gados un statuss “aizaugusi lauksaimniecības zeme” NEKĀDI NAV DABĪGĀ MEŽA VIDE, jo tas vispār VĒL NAV MEŽS zemsedzes izpratnē un NAV APZINĀTI PLĀNOTS pārveidojams par mežu, resp., tā NAV STĀDĪTA JAUNAUDZE, BET IESĒJUSIES PATI! Pat, ja tas pirms 1/2 gada uz papīra pārkrustīts par mežu, līdz īstam mežam tam vēl daudzi gadi ejami!

  2. Domāju, nav pareizi atbalstīt šādu meža zemju palielināšanas veidu – uz papīra transformēt aizaugt sākušu pļavu par mežu BEZ PAPILDUS DARBA UN KOKU STĀDĪŠANAS. Ja jau grib mežu, lai stāda jaunaudzes. Eiropas nauda tam tiek dota visu laiku – pirmreizējā apmežošana.

  Drīzāk būtu jāatbalsta pretēja kustība – aizaugt sākušo pļavu atkalpārvēršana par aramzemi, tieši tas, ko puisis dara! Lai izdodas nenokārt galvu, atrast argumentus un uzvarēt birokrātiju!

 7. Zemnieks varētu iemest kādu norādi par konkrēto vietu. Ja nu konkurentu un uzraugu “saspēle”… Kaut kā pārāk neloģiski un bargi par 90 x 100 m platību. Par to jau pie Rīgas zemi apbūvei var nopirkt … Atminos, kad tie paši uzraugi par zem GO PLANET ” transformēto” zem neko nespēja sarēķināt …

 8. Ja tiesa liks Raitim maksāt to bargo naudu, tad aicinātu zemnieku jau šinī tik smagajā brīdī tomēr samesties pa pāris Eiro un nomaksāt sodu VMD, gan arī parādīt nožēlojamajiem birokrātiem ZM, kas tādus likumus radījuši, ka tik viegli zemniekus viņi neiznīdēs! Dūklavam un ZZSam gan aicinātu padomāt, ka ar šādu politiku elektorāta skaits gan saruks, un vienu jauku rītu var izradīties, ka traktori jau atkal šturmē Rīgu!

 9. Vai tiešām juristiem un likumdevējiem ir problemātiski juridiski nodalīt aizaugušas lauksaimniecības zemes sakopšanu no meža izzāģēšanas pie ezeriņa apbūvei? Drīzāk tas izskatās pēc mežinieku un kautkādu pietuvināto personu lobija, izmantojot lauksaimnieku vēlmi sakārtot apsaimniekošanā esošās zemes- gan jau kāds ko būs palaidis garām, no tiem dabūsim soda naudas, bet galvenais- iegūsim savā kontrolē lielākas mežu platības bez jebkādiem izdevumiem. Patiesībā būtu jābūt otrādi- vēlaties transformēt senču nolīsto lauksaimniecības zemi par mežu, maksājiet kompensāciju, kuras apmēram būtu jābūt trīs līdz piecas lielākai, nekā pretēja virziena transformācijas kompensācijai

 10. Atrodi ar steigu LR Augstākās tiesas Senāta 2013.gada 21.oktobra lēmumu lietā SKK -303/2013. Līdzīgs gadījums jau ir iztiesāts. Veiksmi!!!!

 11. Nedari ,un tu netiksi sodīts! Jaunākais bauslis? Vēl labāk, ja arī nadomāsi!

 12. nu ko – pats vainīgs. ja grib kaut ko darī ar zemi, uz kura uzauguši koki, pirmais, kas jādara – jāapciemo mežinieki. nu to tā kā vajadzētu zināt

 13. atgriežas padomjlaiki-lai varētu nesamazināt ciršanu valsts mežos-jāpalielina mēžu platības-katrs krūms=mežs,kas par koksnes pieaugumu valstī-cērtam tālāk uz nebēdu….

 14. ko pēc civillikuma nozīmē kautkāds mežsargs manā zemē-savā platībā ko gribu,to daru,nevis izdabāju 6. šķiras ierēdņiem,turies ,puis,taisnība tavā pusē…

 15. Žēl ka grūtups nošāvās. Tad varētu viš ši lauksaimniecības pašdarbnieku uz Sibīriju izsūtīt.

  • Noteikti vajag strādīgus zemniekus sūtīt uz Sibīriju, lai pakaļlaižas un kukuļņēmēji no meža dienesta var turpināt dzīvot zaļi. Vai varbūt kādam tomēr vajadzētu uzsākt cīņu pret viņu visatļautību ?
   Ar tādiem uzskatiem tev sen jau vajadzēja par Putina padomnieku strādāt, viņš tevi uzņemtu ar atplestām rokām.

 16. Šis novālējis to, kas vāka bildē aiz muguras? Nu tur jau jābūt dullam, lai to cirstu bez jebkādiem jautājumiem.

 17. Tādus sodus vajadzētu likt maksāt aizauzēto platību īpašniekiem.

 18. Man zeme arī apaugusi un maksāju sodu ja notīrīšu izrādās arī maksāšu

 19. Viss atkarīgs no tā, vai ciršanas brīdī zeme bija reģistrēta kā lauksaimniecības zeme. Ja tā, tad gan otrais nomnieks, kurš negodprātīgi vēlējās iešņaukt nāsīs lielāku pleķi (visticamāk, ka nomas maksa bija fiksēts cipars, nevis cena par hektāru), gan arī mežziņi var iet ieskrieties. tikai ar 01.01.2015. apaugusi lauka zeme automātiski pārvēršas par mežu, bet ne agrāk.

 20. Nu redzēs, ko teiks tiesa. Te jau Ungurs stāsta tikai to, kas viņam pa labu nāk. Un melo arī.

 21. 0.9 ha un par tiem piekasās, liek tādus sodus, vājprāts.
  Kā var būt tik stūrgalvīgi cilvēki, lai jau cilvēks strādā un ražo, viņš tak neiet pie pagastmājas un neprasa pārtikas pakas lai dod !

 22. 5, 6 m gari bērzi izaug kā nezāles neapstrādātā laukā un nosaukt to pat jaunaudzi..nu tad jau visus krūmus var nosaukt par jaunaudzi, ja koka stumbrs nav resnāks par 10cm, tad to par koku grūti nosaukt.

 23. Tā tas arī notiek! Ja kāds sāk par labu dzīvot – to nekavējoties bremzē, ja turas pretī gremdē vēl. Līdzīgi kā ar eiropas valstiņām, ja sākas ekonomiskā izaugsme, tad atnāk amerakosi un ievieš savu kārtību.

 24. Jānis Līdumnieks Atbildēt

  Ir izveidota situācija, Latvijas zemes pārņemšanai, lai zviedrs varētu iegūt Latvijas zemi ilgtermiņā par velti, aizaudzējot pat meliorētu zemi ar kokiem un krūmiem, bet latvietis maksātu zviedriem neiedomājamas naudas, aiz sava zemkopja tikuma, iekopjot kokiem un krūmiem aizaugušu zemi, lai audzētu tajā labību. Škiet neticami, bet tūlīt paskaidrošu kā tas notiek. Zviedriem ir iespēja izmantot Zviedrijas pensiju fondu naudu, lai Latvijā pirktu zemi, latviešiem nav iespēja izmantot Latvijas pensiju fondu naudu, lai Latvijā pirktu zemi, līdz ar to Latvijas zemi nopērk zviedri. Taču šāda zemes iegāde zviedriem nav izdevumi, bet ienākumu avots, jo par to netiek maksāti nodokļi, bet tieši otrādi sabiedriskās finansu struktūras par to piemaksā. Kā? Ja lauksaimniecības zeme transformējas uz meža zemi, par to kā par jaunadzi netiek maksāti nodokļi, bet par lauksaimniecības zemes apmežošanu regulāri tiek maksāta nauda no sabiedriskajiem finansu fondiem. Ja latvietis šajā aizaudzētajā zemē, aiz sava zemkopja tikuma, kādreiz izlems audzēt labību, viņam nāksies ņemt kredītu zviedru bankā maksājot vēl tikpat procentos, lai šo zemi no zviedra nopirktu, un samaksāt ārkārtīgi lielas nodevas par šīs aizaudzētās zemes transformāciju uz lauksaimniecības zemi un ieguldīt lielus sava darba un līdzekļu resursus, lai pārvērstu to par skaistu labības lauku, ko vēlāk pievāks zviedru banka.
  Krāsas ir nedaudz sabiezinātas, bet lietas būtību tas nemaina.

  • Tieši desmitniekā. Bet zviedriem Latvijā palīdz dažādu rangu pakalpiņi, sākot no augšām, beidzot ar dažādiem starpnieciņiem, izpalīgiem.

 25. Kārļa Ulmaņa laikā gan neviens mežsargs pa privāto zemi nestaigāja un nediktēja, kas jādara, kas nav jādara.Saimnieks pats bija noteicējs savā zemē, un nekādi nodokļi valstij nebija jāmaksā. Jāmaksā bijis tikai pašā sākumā – kamēr zeme atpirkta no valsts, bet pēc tam vairāk nekas nav bijis jāmaksā. Kad atmodas laikā cilvēki vēlējās atgūt Latvijas valsti – viņi gribēja tādu, kā Kārļa Ulmaņa laikā, kad viss plauka un zēla, kad nebija tāda Ieņēmumu dienesta un nebija nekādi nodokļi jāmaksā, un visi bija bagāti. Ne jau šādus muižu laikus – verdzības iekārtu cilvēki gribēja. Muižas sen tika sasistas un verdzības iekārta iznīcināta – arī tagad šī netaisnā iekārta ir pelnījusi aizslaucīšanu vēstures mēslainē.

 26. Pēc visa spriežot 2013 gada novembrī, kad tā zeme tika apstrādāta, tā papīros bija lauksaimniecības zeme. Tātad nekāds pārkāpums nav noticis.
  Turklāt viņam bija pilnvara rīkoties ar lauksaimniecības zemi, kamēr otram pilnvarniekam ar meža zemi. Tam otram nebija pilnvaru transformēt lauksaimniecības zemi par meža zemi.

  • Pilnīgi piekrītu, vispirms jāmēgina apstrīdēt sodu, pēc tam ja tas tomēr būs jāmaksā, piedzīt no otra pilnvarnieka radušos zaudējumus viņa nelikumīgās rīcības rezultātā.

 27. Krutā valsts,ka tik kādam uzņēmējam kaut ko atņemt un nogremdēt!

 28. Vajag apsvērt iespēju pamest šo ar prātu apdalīto, it kā, valsti. Normālā pasaulē pēc iniciatīvas ir pieprasījums.

 29. Ja viņa vietā būtu Šlesers, tad šāda raksta nemaz nebūtu…

 30. Labdien, grūti pateikt jo sīkāk nezinu situāciju, bet neviens taksators lauksaimniecības zemē augošus krūmus, kokus netaksē. Taksāciju piesaka zemes īpašnieks, kaut ko esat salaidis dēlī.

  • pirms deviņdesmito gadu vidū arī man taksators neprasot lauksaimniecības zemes grāvjus 0.2 ha, kur auga baltalkšnis un krūmi notaksēja un ielika par mežu, tagad, lai grāvjus atjaunotu man jāveic tranformācija un jāmaksā valstij nodoklis! Un neviens nezi kā to atrisināt, vai arī negrib.

 31. Te jau viss skaidrs,kārtējā latvieša skaudība…………kaimiņš pelna un dzīvo labāk,kaut kā jāieriebj!

 32. Kaitējums nodarīts nevis valstij , bet kukulis nav iedots , cik ilgi vēl būs tādi absurdi .Domāju , ka Raitim pašam jātiek galā ar tiek uzrēķinātājiem , ja jau tik tālu no kauna prom ir uzrēķinātāji un tiesu vara arī tikai gaida aploksnes .

 33. sheit paraadas tas par ko esmu daudziem meginajis iestastit bet cilveki tupi kaa auni… lai arii zeme ir privatiipashums, taa nebuut nepieder iipashniekam, ta pieder valstij, bet itkaa zemes ipashnieks skaitas kaa parvaldiitaajs,kuram jaamaksaa nodoklis par to ka vinsh parvalda sho zemes gabalu…
  brivibas cilvekiem nav un nebuus, ta ir iluuzija, par visu buus jaatskaitas, jamaksaa utml.
  tikai gribetos zinaat ko valsts pretim dod tiem nodoklu maksaataajiem, jo izskatas ka neko… valstviiri biida projektus un veic iepirkumus savaas interesees, sadarbojoties ar saviem partneriem un veelaak sadalot nodoklu maksaataaju naudu… piepildot savas un savu partneru kabatas.

 34. To nevieans nesaprot, vai likumiski vai izdomāts. Jāsāk ar biezajiem kā tie nopērk 300 h zemes.
  Valsts ierēdnis,atspēlē, vai noskauž nelikumīgi, kāds izmantojis cita intereses. Likumā nav ka var prasīt
  lielas summas no zemnieka. Biezie nemaksā neko noraksta, mežniecība ved un vedīs katru dienu, ko darīs ar to ieguldīto naudu.

 35. Cik cilvēkiem vēl Latvijā būs jāuzmet cilpa kaklā, lai apturētu mežsargu patvaļu. Kādi ir sodi ?Vai tas vispār ir apzīmējams kā sods??? Tā ir īsteno latviešu, kam ir tēvu tēvu mežs, pilnīga dzīves un latviešu tautas iznīcināšana. Cik miljonus sodos jau mūsu valsts ir nopelnījusi, pateicoties ,, godīgajiem,, mežiniekiem???Tam ciparam ir jābūt ļoti lielam. Nevienam nenovēlu šādu sodu par mežu. Manai skolas biedrenei uzlika sodu 3,5 tūkst.latu, t.i. vairāk nekā 5000 eiro. Viņa maksāja cilvēks no savas 3.gr. invalīda pensijas. Katru mēnesi atskaitīja pusi pensijas.Es jautāju, cik tad viņai paliek iztikai. Viņa atteica, ka 30 lati paliekot. Tā viņa maksāja gadiem, un kad bija samaksājusi pēdējo, tad pēc 2 mēnešiem nomira…Latvijas veiksmes stāsts, kurš liek aizdomāties…ka cilvēks šinī valstī nav nekas vairāk kā tikai sīks puteklis birokrātu rokās.

 36. Kartējais sū..= mēžzinis kļūdījas, bet tagad vairs nekļūdās…..Ja kļūdījās, tad lai maksā mežzinis. Šitos naudas izspiedējus , vienkarši ..!

 37. Mežsargu ir jātiesā par sabotāžu, Valsts interešu nodevību! Raitim izturību. Pameklēšu papildus juristus, lai šo nelietību un zemnieku diskrimināciju izbeigtu. Visticamāk, šeit saskatāmas korupcijas pazīmes!

 38. Vai tad tam otram pilnvarotajam nebija jāpainformē, ka l/s zeme palikusi par meža zemi. Un galu galā, vai tad pilnvaru neizsniedza pēc zemes robežplāna, kas skaitās l/s zeme, tur viens pilnvarotais, kas meža zeme, tur otrs pilnvarotais? Attiecīgi, kā tas otrais vispār varēja kaut ko pieprasīt attiecībā uz zemi, par kuru viņam uz doto brīdi nebija pilnvara!

  • ne jau nu vienā naktī LIZ kļuva par meža zemi…tātad ne jau tam kurš apsaimniekoja mežu vajadzēja informēt Unguru, bet gan Ungura kungam vajdzēja informēt otru pusi par meža zemes transformāciju.Un nevajag atsaukties uz katkādiem 95 gada robežu plāniem.

 39. Nu kur tāda cena sapūsta par ha? Reāli lauksaimniecības zemes tirgus tajā apvidū ir 1000 eur par ha.

 40. Ko viņš muld! Kokneses pagastā zeme maksā no 900 līdz 2500 par ha un ir pieejama, lai palieto internetu! Nav cenu no 3000 eiro! Ir pieejama zeme ar kopējo platību vismaz 35 ha platībā!

 41. Ja Valsts mežu dienests būtu tik pat aktīvs pret nepieaugušu valsts mežu ”izpļāvējiem”…

 42. No situācijas apraksta palika pavisam šķērmi, jo kārtējo reizi atklājas, ka likumi ir tā saputroti un to piemērošana ir tik “elastīga”, ka, piemēram, par vides izcūkošanu Olainē, ko svētdien TV piesauca nedēļas apskatos, nekāda soda nav… Bet skāde taču tur ir daudzkārt lielāka?

 43. tā vienkārši ir laupīšana no visām pusēm ,jo tas nodarītais kaitējums ir pārspīlēts .vienkārši varēja ļaut jaunajam zemniekam sastādīt vietā jaunaudzi un lieta darīta ,bet nē sodus vajag .vienkārši tā bij aizaudzēta ,nekopta zeme,,bet te grib izspiest naudu .Tā ir pārspīlētā zemes jeb pareizāk aizaugušas zemes sargāšana .Līdzīgi ir ar lauksaimniecībā izmantojamu zemi ,kuru daudzkur pārvērta par apbūves zemi ,it sevišķi pagastu centros ,jo tad ir jāmaksā lielāks nodokļis .badakāši un izspiedēji.

 44. nevar izsludint pļavas par mežu uz savu galvu. ir jābut iesniegumam n īpašnieka. man situācija līdziga bija, notiriju pļavu uz kura jau pabrangi alkšņi auga, bet plānā ta pļava skaitās. mežsargs klāt, ko mežu cērtam bez atļaujas. velku ārā karti, plānus, taksāciju. nu jā pļava, bet redz cik lieli koku, pie saknes virs 8 cm, tātad mežs. iesaistijās pavisam liela priekšnieciba beigās, bet tā kā papiros vel bija pļava, tad uzlika 50 latu sodu jo koki bija pa resnu.

 45. Paldies Dievam tā viņam arī vajag.Ielien svešā zemē un zāģē svešu mežu.Es tas kanādietis vietā iesudzetu viņu tiesa par īpašuma bojāšanu.
  Jo pa tv šamejais apgalvoja,ka zeme ir viņa, bet kā izrādās viņš vienkārši ir negodprātigs zemes nomnieks.

  • Tu tak esi idiots ar lielo I. Laikam pašam bikses piedirstas un ja kādam veicas tad skauž. Ieteiktu aiziet pie psihaloga lai paārstē tavas smadzenes. Lai vairāk tādi cilvēki būtu kas aizaugušus nesakoptus īpašumus par aramzemēm pataisītu.

   • iznomātās zemes īpašniece, kura dzīvo Kanādā, uz savu lauksaimniecības zemi izsniegusi ģenerālpilnvaru Raitim Unguram, bet uz meža zemi – citam apsaimniekotājam.
    Tātad Ungura kungs ir veicis nelikumigu mežistrādi citai personai piederošā īpašumā.Sekojoši ja man kāds butu iznomājis māju ar verandu un es pēkšni bez jebkādiem saskaņojumiem verandu nojauktu.Jo man tā gribejās….tā sakot man nepatika kā tā izskatās.Saprotams,ka pienāk diena kad kāds pamana,ka veranda ir nojaukta un jaunaude nozāģēta.Tad arī seko sankcijas.
    Parasti jau cilvēki sak runāt un rakstit rupjibas, tad kad nav citu argumentu….

    • No nepareizās puses skaties.Meža zemes pilnvarniekam nebija tiesības iesniegt pieprasījumu par aizaugušās lauksaimniecības zemes inventarizāciju, novērtēšanu, transformēšanu vai jebkādu citu darbību, jo viņa pilnvara neattiecas uz lauksaimniecības zemi, kaut arī aizaugušu. Vēl jo vairāk, neinformējot lauksaimniecības zemes pilnvarnieku. Te arī meklējiet vainīgo, kam uzrēķināt savas pasakainās soda naudas

 46. Juristu triki!

 47. Nu tas nu ir tīrais ārprāts, es ceru, ka tiesa izspriedīs pareizi, jo izskatās, ka te ir aizmuguriski darījumi, kas pie mums ir nereti, lai iegāztu kādu vai izdarītu sev par labu, protams, par samaksu…

 48. Tipisks piemērs tam, kā tiek iznīdēta latviešu vēlme saimniekot pašiem savā zemītē… Nožēlojamie birokrāti…

 49. zemes īpašniekam jābūt arī tās pilntiesīgam saimniekam, pašam jāizlemj ko kurā vietā audzēs, kur raks mālus vai granti, kur sūknēs naftu!

 50. Viss ačgārni…,jāveicina būtu zemes apstrādāšana ne aizaudzēšana ar krūmiem,kas ir bērzs??-pats iesējas un 5 gadu laikā jau ap 8m garumā,tāpat alkšņi,priedītes.Ja Ulmaņlaikos Latvijā bija ap 24% meža no teritorijas,tad tagad jau ap 50%..,Tas gan nenozīmē ka tas viss ir kvalitatīvs mežs,daļa vienkārši ir aizaugušas platības no 90-to gadu sākuma.Tagad kādam tas ir izdevīgi,citādi nenotiktu tik absurdas darbības un pa kluso netiktu pieņemti likumi.

 51. Protams, kārtībai ar zemju apsaimniekošanu ir jābūt, bet sods nav adekvāts. Laikam jau daļai mūsu augstāko ierēdņu galvās vēl padomju skolās iedzītās vērtības – uzskatīt, ka indivīds tāda skrūvīte vien ir un ja viņš pārkāpis likumu, nu tad lai saņem pēcpilnas programas. Viņa, kā zemnieka argumenti ierēdņiem ir mazsvarīgi, jo, lūk,ierēdņu pusē ir likums! Ka viņš ir jaunais zemnieks, ka viņš nav gribējis šos 0,9 ha “iekonservēt” uz kādiem 60 gadiem, kamēr mežs izaug, bet mēģinājis šo zemi izmantot intensīvāk – tas viss šiem meža sargātājiem neinteresē, jo viņi nedomā tautsaimnieciskās kategorijās, bet vienīgi savās šaurās resora interesēs. Un to viņi dara arī rakstot likumus, tāpēc mums arī ir tik daudz “brāķa” likumu un MK noteikumu, bet cietēji ir tie, kuri uz šīs zemes strādā. Laukos nav kas gribētu strādāt, 100 tūkstošu zemes stāv neizmantoti – nu un kas, tas viss nav meža nozares ierēdņu lauciņš – tā viņi spriež! Bet ar šādu ierēdņu pieeju valstī progresa nebūs!

Draugiem Facebook Twitter Google+