×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
13. decembris, 2016
Drukāt

Līdz II Pasaules karam strādāja VEF: trešais vecākais valmierietis nosvin 100 gadu jubileju (4)

Foto no Valmiera.lvFoto no Valmiera.lv

11.decembrī 100.dzimšanas dienu atzīmēja valmierietis Jānis Rozenblats, par jubileju informē Valmieras pilsēta.

Jānis Rozenblats ir dzimis 1916.gadā Trikātas pusē. Apguvis atslēdznieka profesiju. Sava bagātā mūža laikā esot strādājis aptuveni 20 dažādās darbavietās. Pēc dienesta Latvijas armijā Jānis darbojās Valsts elektrotehniskajā fabrikā (VEF), kur strādāja līdz II Pasaules kara sākumam. Kara laikā viņš tika iesaukts Aviācijas dienestā, kur sagatavoja Aviācijas skolas (Grobiņa) audzēkņiem apmācībām nepieciešamās lidmašīnas. Viņš darījis visus nepieciešamos tehniskos darbus. Pēc Aviācijas skolas slēgšanas Jānis tika nosūtīts uz fronti, kur pildīja borta mehāniķa pienākumus, rūpējoties par to, lai lidaparāti būtu tehniski labā stāvoklī. Vēlāk Jānis tika nosūtīts uz Dāniju, kur apmācīts par izpletņlēcēju. Praksē šīs iemaņas nenācās izmantot, jo tika pārvietots uz Kaļiņingradu (toreiz Kēnigsberga). Pēc kāda laika tika nosūtīts uz darba nometni Urālu kalnos, kur divus gadus bija smagi jāstrādā azbesta lauztuvēs.

Atgriežoties Latvijā, viņš uzsver, ka varējis beidzot pievērsties privātajai dzīvei. Jānim ir divas meitas un dēls. Viņš ļoti lepojas ar prāvo mazbērnu un mazmazbērnu pulciņu.

Jānis atzīst, ka necerēti ilgs mūžs nodzīvots, viņš nemaz nav gaidījis piedzīvot savu 100.jubileju.

Valmieras pilsētas pansionāta “Valmiera” direktore Teiksma Taube norāda, ka, neskatoties uz apaļo jubileju, Jānis prot svinēt dzīvi, labprāt apmeklē pansionāta pasākumus un komunicē ar citiem. Jānim ir laba redze, viņš var lasīt bez brillēm un ne reizi sava mūža laikā nav apmeklējis acu ārstu.

Jānis ir trešais vecākais valmierietis. 2016.gada 5.oktobrī 102.dzimšans dienu atzīmēja Valmieras vecākā iedzīvotāja Rozālija Komele, savukārt 2016.gada 18.novembrī 100.dzimšanas dienā sveikta Elvīra Karnāte.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Šim kungam vajadzētu uzrakstīt un publicēt par savu dzīvi memuārus , par valsts līdzekļiem ,ja nevar ,tad par ziedojumiem uzņemt kinofilmu un pielikt punktu tādam draņķim kā seriāls ugunsgrēks.

  2. Šodien tikai:”Nākamā pietura-rūpnīca “VEF”!

  3. visi labākie vēlējumi Jānim lielajā jubilejā ! /bijušie darbabiedri no SMILTENES 8.CBR /

  4. visi labākie vēlējumi Jānim lielajā jubilejā ! /bijušie darbabiedri no SMILTENES 8.CBR /

Draugiem Facebook Twitter Google+