Latvijā
Sabiedrība

Līdzcilvēki palīdz trūkumā nonākušām ģimenēm. Visatsaucīgākie – vidzemnieki un rīdzinieki0


Sagatavotās pārtikas pakas trūcīgo ģimeņu atbalstam.
Sagatavotās pārtikas pakas trūcīgo ģimeņu atbalstam.
Foto-LETA

Pateicoties visiem, kuri 10. novembrī iesaistījās labdarības akcijā pārtikas bankai “Paēdušai Latvijai”, saziedotas 7347 pārtikas pakas, kas palīdzēs 2450 trūkumā nonākušām ģimenēm, portālu LA.lv informēja Latvijas Samariešu apvienības pārstāve Agita Kraukle.

Visaktīvāk akcijā šoreiz iesaistījušies rīdzinieki, sagādājot 2622 pārtikas pakas, bet atsaucīgākais Latvijas novads izrādījies Vidzeme

– tur saziedota teju trešā daļa no kopējā pārtikas groza jeb 2132 pakas.

“Salīdzinot ar iepriekšējo akciju, kas norisinājās martā, saziedoto pārtikas paku skaits ir palielinājies, kas ļaus palīdzēt vēl vairāk trūkumā nonākušiem cilvēkiem – ģimenēm ar bērniem, senioriem un personām ar invaliditāti un zemiem ienākumiem. Paldies ikvienam, kurš ziedoja pārtikas pakas un iesaistījās akcijas rīkošanā – tas ir liels atspaids trūkumā nonākušajiem, kuri birokrātisku šķēršļu dēļ nespēj saņemt sociālo atbalstu,” norāda Kraukle.

Pārtikas banka “Paēdušai Latvijai” darbojas jau devīto gadu. Kopš 2016. gada par tās partneri kļuvis lielveikalu tīkls “Rimi”, kur šāda veida akcija notika jau sesto reizi.

No reģionu pilsētām visvairāk ziedojuši ogrēnieši (428 pakas) un siguldieši (427 pārtikas pakas), jau ierasti augsta ziedotāju aktivitāte bijusi arī Rēzeknē – tur saziedotas 411 pakas, laba atsaucība bijusi Saldū un Tukumā – pa 200 pakām katrā pilsētā.

Saistītie raksti

“Vēlamies pateikties visiem akcijas dalībniekiem, īpaši tām pilsētām, kas jau vairākās akcijās pēc kārtas izrāda lielu atsaucību un ar savu piemēru iedvesmo arī citus. Esam gandarīti, ka pateicoties līdzcilvēku atsaucībai divarpus tūkstošiem Latvijas ģimeņu valsts simtgades svētki būs īpaši,” pauž “Rimi Latvia” sabiedrisko attiecību vadītāja Dace Preisa.

Pārtikas pakā iedzīvotāji tika aicināti likt produktus ar ilgu derīguma termiņu – miežu putraimus, mannu, auzu pārslas, makaronus, rīsus, miltus, eļļu, gaļas vai zivju konservus, cukuru, margarīnu, buljona kubiņus, zirņus, pupiņas un kādu gardumu ar ilgu uzglabāšanas termiņu mazākajiem pārtikas paku saņēmējiem. Līdz ar pārtikas produktiem akcijas dalībnieki pakās likuši arī dažādas higiēnas preces.

LA.lv