×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
10. februāris, 2016
Drukāt

Liebritānija uz Baltijas jūru sūtīs piecus karakuģus (4)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

NATO paplašinot savu klātbūtni Austrumeiropā, Lielbritānija nosūtīs piecus karakuģus uz Baltijas jūru, trešdien ziņo laikraksts “The Guardian”.

Polija, Bulgārija, Rumānija, Latvija, Lietuva un Igaunija vēlas ASV, Lielbritānijas un Vācijas karavīru klātbūtni, uzskatot, ka tā spētu atvairīt Krievijas draudus.

Jaunajos NATO spēkos, kas rotācijas kārtībā tiks izvietoti šajās sešās valstīs, būs līdz 6000 karavīru, tostarp, domājams, arī ievērojams britu spēku kontingents.

Lēmums par konkrētu karavīru skaitu, visticamāk, tiks pieņemts NATO samitā vasarā Varšavā.
Savienotās Valstis pagājušajā nedēļā paziņoja, ka četrkāršos militāros izdevumus savas klātbūtnes palielināšanai Eiropā, atvēlot šim mērķim 3,4 miljardus dolāru.

Lielbritānijas ieguldījums, kaut salīdzinoši daudz mazāks, tomēr ir ievērojams, ņemot vērā, cik ļoti tās flote pēdējos gados samazināta, norādījis “The Guardian”.

Britu aizsardzības ministrs Maikls Falons, kurš trešdien plāno piedalīties divu dienu NATO sanāksmē Briselē, paziņoja, ka Lielbritānija pirmo reizi kopš 2010.gada piedalīsies pastāvīgajos NATO spēkos.

“Mūsu NATO klātbūtnes palielināšana sūta spēcīgu vēstījumu mūsu ienaidniekiem, ka mēs esam gatavi atbildēt jebkuriem draudiem un aizstāvēt mūsu sabiedrotos. 2016.gadā mēs redzēsim sevišķi koncentrēšanos uz Baltijas reģionu,” norādīja ministrs.

Lielbritānija, kurai jau ir lidmašīnas Baltijas valstīs un kura regulāri sūta karavīrus uz mācībām šajā reģionā, plāno piedalīties NATO spēkos ar fregati “HMS Iron Duke”, eskadras mīnu kuģi “Type-45” un trim mīnu traleriem. Kuģus apkalpos 530 jūrnieki.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Paši sacerēja video par Latvijas iekarošanu, paši to mēģina iedzīvināt realitātē. Jums par spīti, ķirzaki, mūsu tauta izdzīvos! Nepieļausim karu pie sevis.

  2. daudz zābaku pa manu zemi staigā Atbildēt

    Nu jau gan pat vistrulākajiem latvāņu lumpeņiem vajadzētu būt nepārprotami skaidrs, ka – viss līdz šim un arī pašreiz notiekošais faktiski neierobežotas militārās invāzijas, neprognozējamas militāragresīvā potenciāla eskalācijas un nekontrolējami masīvas militārhistēriskās propagandas vājprāts ir nekas cits, kā neapšaubāma un pat demonstratīvi brutāla “ārkārtīgi inovatīva” OKUPĀCIJA “ar modernu hibrīdģeopolitisku koncepciju”.

  3. Ļoti labi! Un Nato vajag Pilnībā pārņemt kontroli pār Baltijas jūru! Zviedri guļ! Tikmēr krievu zemūdenes dreifē, pie Zviedrijas krastiem! Un Nato jūras spēku Patstāvīga klātbūtne Baltijas jūrā, Liegs tik brīvu, pārdrošu krievu tupeļu peldēšanu turpu, šurpu uz Kaļiņingradu. Jo Kaļīņingrada ir viņu svarīgs armijas rajons/bāze!

Draugiem Facebook Twitter Google+