×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
14. maijs, 2012
Drukāt

Lieciniece: Jaunie norvēģi uzvarēja, Bērings-Breivīks zaudēja

tiesa

Norvēģu ekstrēmista Andersa Bēringa-Breivīka tiesas prāvā Oslo liecības turpināja sniegt Ūteijas slaktiņā izdzīvojušie un pārmaiņas pēc tiesas zālē atskanēja smiekli, lieciniecei paziņojot, ka norvēģu jaunieši prot peldēt un ir uzvarējuši, bet Bērings-Breivīks – zaudējis.

“Mēs uzvarējām, viņš zaudēja. Jaunie norvēģi māk peldēt,” paziņoja 20 gadus vecā Frīda Holma Skūglunna, kad tiesnesis jautāja, vai viņa vēlas ko teikt slepkavam, kurš liecības sniegšanu ar videosakaru starpniecību vēroja no atsevišķas telpas. Pirmo reizi kopš tiesas prāvas sākuma 16. aprīlī liecinieka vārdi tiesas zālē izraisīja smieklus, nevis šņukstus vai asaras. Acīmredzami uztraukusies, Skūglunna turpināja stāstīt, kā tikusi sašauta augšstilbā un pati izvilkusi lodi. “Draugs teica man, ka esmu sašauta augšstilbā. Es domāju, ka tas ir joks, ka tā nav īsta lode,” sacīja lieciniece. Lai paglābtos no Bēringa-Breivīka, viņa un vairāki viņas draugi ieniruši ledainajā ūdenī, kas apņēma mazo sirds formas salu, un viņa atcerējās, kā redzējusi slepkavu, ģērbušos kā policistu, stāvam krastā un kliedzam uz cilvēkiem, kas peldēja prom: “Stāviet! Nāciet atpakaļ!” liecināja Skūglunna.

Bērings-Breivīks pagājušā gada 22. jūlijā sarīkoja sprādzienu Norvēģijas valdības ēku kvartālā Oslo centrā. Pēc tam viņš devās uz Ūteijas salu, kur uzbruka valdošās Darba partijas jauniešu organizācijas vasaras nometnes dalībniekiem. Saskaņā ar oficiāli apstiprinātajiem datiem sprādzienā Oslo centrā gāja bojā astoņi cilvēki un vēl 30 guva ievainojumus, bet apšaudē Ūteijas salā viņš nogalināja 69 cilvēkus, no kuriem lielākā daļa bija jauniešu. Vēl 67 tika ievainoti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+