×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
15. decembris, 2016
Drukāt

Vai būs “dzīres mēra laikā”? Simtgades svinību plānā gan vērtības ierosmes, gan vēlme smalki tērēt (30)

Foto - Saeimas preses dienestsFoto - Saeimas preses dienests

Trīssimt nacionālas nozīmes norišu cikli un vairāk nekā 800 notikumu gan Rīgā un visos Latvijas reģionos, gan 70 ārvalstīs. To paredz šonedēļ valdībā izskatītais un vienprātībā pieņemtais “Latvijas valsts simtgades svinību nacionālais pasākumu plāns 2017. – 2021. gadam”.

To īstenojot, 2017., 2018. un 2019. gadā plānots tērēt 21 miljonu eiro, bet kopumā piecu gadu laikā, ietverot pašfinansējumu, piesaistīto naudu, esošo finansējumu valsts institūciju regulārām norisēm simtgades zīmē, kopējais līdzekļu apjoms simtgadei varētu sasniegt 59 miljonus eiro.

Katram ministram – tautastērpu

Lai arī no simtgades prāvā pīrāga pa gabalam ticis katram iesaistītajam partnerim, arī visām ministrijām, kultūras ministres Daces Melbārdes uzstāšanās laikā pārējie viņas kolēģi vienaldzībā bija iegrimuši katrs sava datora ekrānā. Ar jel kādu intereses drumstalu izcēlās vienīgi tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs, kurš izteicās, ka ir “populārs sauklis: “Katram savu tautastērpu””, ar to domājot Latvijas Nacionālā kultūras centra īstenoto projektu, un vaicājot, “vai tas attiecas arī uz ministriem?” “Esmu gatava atrast katram ministram savu tautastērpa konsultantu,” pauda D. Melbārde.

Latvijas valsts simtgadi paredzēts svinēt no 2017. līdz 2021. gadam, sasaistot nacionālo, reģionālo, starptautisko dimensiju un domājot par būtiskiem ieguldījumiem kā esošajās, tā nākotnes vērtībās. Līdz šim bija piešķirti līdzekļi tās lielajiem projektiem (Dziesmu un deju svētkiem, filmu programmai, Nacionālajai enciklopēdijai, dalībai Londonas grāmatu tirgū, muzejiem lielo izstāžu un Latvijas muzeju kopizstādes sagatavošanai), taču nebija skaidrs, kas īsti un kādā apjomā saistībā ar simtgadi vēl tiks finansēts. Šobrīd publiskotais nacionālo pasākumu plāns gan ievieš par to lielāku skaidrību, gan arī kopumā raisa neizpratni par to, ka tajā ir gana daudz pozīciju, kuru atrašanās ir, maigi sakot, apšaubāma – jo ir daudz regulāru norišu, kas toties tagad notiks “simtgades zīmē” – kā, piemēram, Zinātnieku nakts vai Muzeju nakts, – vai arī izmaksas raisa vēlmi apskatīt detalizētas tāmes, kuras Kultūras ministrija (KM) valdībā izskatāmajam materiālam nebija pievienojusi.

Vai gaidāmas “dzīres mēra laikā”?

Pievienot komentāru

Komentāri (30)

 1. Es varu piedāvāt katram ministram iegādāties pastalas. Pameklējiet internetā. Cena gan būs piecreiz lielāka, ne kā parastajam mirstīgajam.

 2. Daudz nepraktisku lietu. Priekš kam kuģa Saratovs rekonstrukcija? Par deju svētku tērpiem pat nerunāšu.

 3. Pirmpirkšanas tiesības Atbildēt

  izmantot un Lielo Kapu zemi no LELB atpirkt, nevis pakļaut šo teritoriju Ušakova un Amerika riskanto iegribu apmierināšanai. Redzot, kādā steigā viņi pēkšņi “satrakojušies”, varam tikai minēt, kas slēpjas viņu galvās. Lielo Kapu teritorijas pirmpirkšanas tiesību izmantošana īsteni atbilstu Latvijas simtgadi atzīmējot un sakopjot ievērojamo Latvijas personību pēdējās atdusas vietas. Ar to varētu sākties mūsu parāda atdošanai viņiem.

 4. Vells parāvis, vai tiešām mums nav kur naudu bāzt?

 5. Tāpēc visi normālie cilvēki bēg no šīs nabadzīgās un naudas šķērdētāju trako politiķu valsts.Cik dzirdu ,tad manu paziņu vidū cilvēki jau kravā somas ,lai veselas draugu kompānijas aizbēgtu no šī valsts. Tas nav vairs prātam aptverams,un normālam cilvēkam pieņemams ,kā Latvijas politiķi iznieko un šķērdē nodokļu maksātāju naudu miljonos ,kaut gan nabadzība smeļas mutē,veselības aprūpei naudas nav ,pensionāriem naudas nav,minimālās algas saņēmēji nevar izdzīvot ar tiem grašiem,bet politiķi mētājas ar miljoniem,kā prātā jukuši. Melbārde būs nākošā ,kura izpelnīsies galvenās varones lomu jaunā lugā par valsts naudas šķērdēšanu. Luga ” Dzīres mēra laikā ” būs labākā dāvana valsts 100 gadei ,kuru varēs noskatīties 1/3 nabadzīgās Latvijas cilvēku.

 6. Puse naudas ( 30 citronu ) izkūpes Šveices bankās – tas kā Milānas izstādē – ne dalības, ne naudas…Tā kā par Reksis tos nesameklēs …

 7. šo vērtīgo diskusijas tēmu portālā vairs nevar atrast? To vajadzēja kā aktualitāti uzturēt, turklāt aicināt vēl par šo tēmu turpināt diskutēt.

 8. Protams ka tās ir komunistu dzīres sarkanā mēra laika Latvijā.Kauc kā “kuņas”ka nav naudas bet miljonus met miskastē,vai padomju stila izrādīšanās dēļ. Kaut pat UK saprot ,ka tajās valstīs no kurām ir daudz ekonomisko migrantu kaut kas pilnīgi nav kārtībā ar valsts pārvaldi.LV tagad ir blāva ēna Latvijai.

 9. Ja Latvijā lielākā daļas tautas dzīvo ,lai izdzīvotu,tad ir politiskā elite,kura dzīvo CITĀ PASAULĒ,KUR VISS IR ,KUR MILJONI NAV NAUDA….Tāpēc arī ir tautai nesaprotami lēmumi,kuri DOMĀTI TIEM,KURIEM MILJONS…..NAV NAUDA…….JO VIŅIEM VISS IR UN BŪS…..Tāpēc uzskatu ,kad Latvijas 100 gada jubilejas 60 MILJONUS VAJADZĒTU IEGULDĪT ….VISU PIEMINEKĻU,VĒSTURISKU ĒKU…UN VIETU ATJAUNOŠANAI……..NEVIS DZĪRĒM…….

 10. Kas viegli nācis, viegli aiziet … Vai siles žurkas maz iedomājas, cik grūtdieņu var pabarot un izmitināt par 59!!! miljoniem? Kas no simtgadē notikušā vispār ir pelnījis SVINĒŠANU???

 11. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Šajā Dieva pasaulē kopumā un, īpaši jau, ar mums pašiem notiek TIKAI un VIENĪGI tas, ko mēs PAŠI pieļaujam. Inerti truli noskatoties, nožēlojami gļēvi “klusējot lupatiņā”, vai pat apzināti uz to “parakstoties” un +/- “aktīvi ņemot dalību” – nav būtiskas atšķirības.”

  Un, arī: “Ja atļausies apmaldīties trijās priedēs – riskēsi ne(sa)redzēt VISU mežu aiz tām.” 😉

  =======

  “Bet citādi – VISS rullē un pa košo!…”
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  (…)
  Par laimi – šajā “valstī” CITĀ ziņā,
  Viss “rullē perfekti” (pauž plašsaziņa):
  “Gan valdība par pavalstniekiem gādā,
  Gan sabiedrība (lojāla!) daudz strādā ~
  Ne kāds pa SILI bradā, rukšķu barā,
  Ne “glupais pūlis” streso, vīlies varā,
  Ne daži “sugas biedri” rij un laupa,
  Ne daudzi “pārējie” pa grasim taupa,
  Gan svētkus svin (pie TV truli tupot),
  Gan “kampaņās” ‘ņem dalību’ (pa glupo),
  Gan “sašutinās”, ja kas nav pa prātam
  (Gan “lumpeņiem”, gan varas “aparātam”),
  Pat – “demisijas” pieprasa, vai sodus
  (Ja “masām” šķiet, ka daži “nogāž podus”) ~
  Tad “MĒS” pa “pagalītei sārtā metam”,
  “Caur svilpi tvaiku nolaižot” (pa retam!)…

  Bet citādi – šai “valstī” Latv(ĀN)ijā,
  Pa košo rullē VISS – kā “Leiputrijā”:
  Šeit piena upes ķīseļkrastus mērcē
  (Ne – SILE smako rukšķu vircas tērcē),
  Un putras kalniem – bieza zafte virsū
  (Ne – viss un vienmēr sanāk kā caur …”ķēķi”),
  Uz naudas (SVEŠAS) – Milda (VĒL), kā dzīva
  (Ne – LATU nokauj “euro” sērga sīva),
  Gan darba netrūkst ļautiņiem, gan maizes
  (Ne – “simtlatnieku” / “emigrantu” šaizes),
  Gan “pensīšos” var bezrūpīgi “kūkot”
  (Ne – ubaggrašus “pašvaldoņos” lūkot),
  Pat grūtdienīšiem pieciešami klājas
  (Ne – cer, ka šie “pa fikso atstieps kājas”) ~
  Par šito – “tautai” prieks, kas “valsti” ciena
  (Kur tikai “LUMPEŅ-šowus” ‘laiž pēc piena’)!!!…”

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 12. Daudz labāka dāvana tautai būtu atteikšanās piedalīties masu imigracijas afērā. nekā parāda audzēšana nākamajām paaudzēm.
  _____
  smieklīgi – nevienā jautājumā nav patstāvīgas politikas. visur daram to, ko no mums prasa un kas nāk mums par ļaunu… un svinam simtgadi par 60mlj. Kas, protams, vēl lielāku budžeta caurumu uztaisīs.

 13. palūkojaties, cik ērta kultūrai D.Melbārde. Nauda nāk! Literātes arī klusē, jo 100000 no Literatūras centra tā glīti nozuduši, un miers. Forši. Lūk, kā vajag…

 14. Es šos LPSR-2 sarīkotos svētkus boikotēšu Atbildēt

  Pateicoties tajā skaitā tik grandiozai un nesaimnieciskai svētku svinēšanai nabadzības laikā – Latvija ir neizdevusies valsts, jo Latviju pārvalda nekompetenti, mazgudri un neinteliģenti, nepatriotiski cilvēkveidīgie.
  Ja latviešu valsti Latviju vadītu gudri, taisnīgi un godīgi, latviski domājoši latvieši, tad Latvija būtu izdevusies valsts un latviešu tauta zeltu un plauktu.

 15. Par ko tad dzīrosim? Par aizbraukušajiem, nabagiem. Par valsts attīstības neesamību. Par zinātnes badā mērdēšanu.
  Varbūt sajēdzam kādu graustu.

 16. Ar šo kultūras ministri ir iebraukts pilnīgi purvā. Valstij tik vajadzīgā nauda tiek šķiesta pa labi un kreisi. Sevišķi bezjēdzīga ir darbība integrācijas jomā,tur nauda tiek nosviesta pa taisno zemē.

 17. Turklāt tie, kas nozarē strādā, kaut kādu naudu var saņemt, tikai pūšot Melbārdes stabulē. Tāpēc no iekšienes neviens neuzdrīkstēsies pat iepīkstēties, ka nupat jau viss ir galīgi sabojāts. Un ministre var lepni teikt, ka viņai ir nozares un profesionāłu atbalsts.

 18. Riebjas. Iepriekšējā ministre vismaz centās pierādīt, ka kultūras nozare ne tikai tērē, bet kaut ko arī pelna. Melbārde nozarē atmodinājusi un sapulcinājusi tādu liekēžu baru, kāds nekad nav redzēts. Un tieši šī bezjēdzīgās tērēšanas ministrija atbild ne tikai par kultūru, bet arī integrāciju, medijiem.

 19. daudz naudas IR !!!
  Cik uzdomāts, tik arī DABŪS !!!
  Te tikai pakacina tautu, lai nākotnē varētu pateikt,
  ka “apspriests ar tautu”… :(((

 20. Jūsu skatījums uz pēdējā laika parādībām kultūras jomā ir laikā un vietā, ja ne par vēlu jau. Kāpēc par to sabiedrībā nerunā? Žurnālistiem, un ne tikai LA, šo finanšu tērēšanas ārprātu ir jāaktualizē. V.Vējam bija ļoti vērtīga sleja KDi “Ieguldīt trumuļos” (2016. gada 21. marts), bija pēc Kultūras galvaspilsētas pasākumiem diskusija TV 100g kultūras (19. jūnijs 2014), tur ļoti labi V.Kairišs izteica viedokli. Dzīres mēra laikā, jāpiekrīt. Un, galvenais par to jārunā, jo tērēta tiek sbiedrības nauda.

 21. Uzbūvēsim vēl tikai laikmetīgās mākslas muzeju ar veikaliem un restorāniem,skaistu skatu uz Daugavu un akustisku koncertzāli Daugavas vidū uz pāļiem!

 22. Uz 21% PVN rupjmaizei rēķina!

 23. Kāmēr vien pie varas tie paši būs!

 24. Var tikai piekrist iepriekš komentāram
  Man , piemēram, tas nav vajadzīgs un tās ir dzīres mēra laikā

  Atkal dejas!?
  Bet kurš teica, ka mūžīgie danco un suitu eeee interesē visus!?

  Par Rozenbergu – 100 procentu precīzi.

 25. Nav jau ierosinātāju nauda! Un,lai arī kādās nacionālās drānās mūsu ministri netērptos…

 26. Protams, ka tik apaļa jubileja ir jāsvin, bet bez pārspīlējumiem. Mani šokēja kārtējā naudas izsviešana ar tiem lielajiem karogiem. 20 000 eiro tādai mazai un nabadzīgai pilsētiņai kā Valka, ir diezgan liela nauda, ko varētu izmantot daudz lietderīgāk.

 27. un kas no tā visa tiks vienkāršajai tautai, vai tik vien kā applaudēt un slavēt , jeb būs kā tai pasakā, rs arī tur biju ,tikai gar lūpu tecēja. tās tiešām būs dzīres mēra laikā…labu veiksmi

 28. Kas tie par pumpuģīmjiem uz bildes?

 29. Un patiešām nevienu tas neuztrauc? Nabadzīgā valstī, kur daudzi knapi savelk galus? Jau ar Eiropas Galvaspilsētu, Prezidentūru tas viss sākās… Latvijas Institūta A.Rozenberga uzsāka akciju, lai atgriežas mājās no ārzemēm, bet pati TV tik augstprātīgi aizstāvēja naudas notriekšanu Kultūras Galvaspilsētas pasākumos Centrāltirgos un Autoostās… Neviens to neizvērtēja, kāpēc lai neturpinātu tādā pašā garā? Kamēr Latvijā tik bezatbildīgi notrieks naudu, kurš te atgriezīsies, A.Rozenberga?
  Tik neprātīgi tērēt naudu, tas ir noziegums.
  Par to ir jākliedz! Jau LA iesāktā diskusiju tēma par iecerēto Seņkova/Suhanova/Zoles/Puriņa/Ērgļa deju lieluzvedumu un arheoloģisko tautas tērpu darināšanu, tērpu materiālus āerzemēs pasūtot – neaptverama naudas tērēšana! Kas to izlēmis? Pietika jau ar vienu lieluzvedumu Lec, saulīte. Vienreiz atklājiet, cik tas pasākums ar solu demontāžu, zirgiem, zemes segumiem un kailiem vīriem izmaksāja. Cik? Un, cik skatītāju Mežaparka estrādē tajā aukstajā un lietainajā naktī bija?

Draugiem Facebook Twitter Google+