×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
26. februāris, 2016
Drukāt

Liela brēka ar Kotdivuāras miljonāru. Lato Lapsa pēta, kā ledjajevietis VNĪ vadībā nonāca (18)

Foto - LETAFoto - LETA
Uzziņa

No Vjačeslava Kostigova grāmatas "Iespējams, visi jautājumi par Desmito tiesu un Ziedojumiem"

"Zvēra zīme visos gadījumos ir speciāli apslēpta un nomaskēta. To izmanto firmu logotipos un naudas zīmēs. Mums visapkārt ir vieni sešnieki! Vajag tikai uzmanīgāk ieskatīties detaļās, un tu ievērosi, ka trīs sešnieki praktiski ir visur, kur ir izteikta nauda un vara."

"Nākotnē ir ieplānots visus dokumentus aizvietot ar vienu čipu, ko ievadīs cilvēka ķermenī. Čips ir tik niecīgs, ka to var novietot uz skudras muguras. Visi koki būs nočipoti. Pat putni un žurkas pārvietosies nočipoti, jo valdošā sistēma nepieļaus kaut kā nezināšanu. Laiki būs trakāki nekā Staļina laikos."

"Kristietība, gluži kā komunistiskās un fašistiskās partijas mūsdienās, tiks aizliegta ar likumu, un visa kristīgā literatūra tiks iznīcināta."

"Tad, kad tu esi saņēmis savu algu, automātiski 10% no tās pieder Dievam. Nevis tad, kad cilvēks to atnesīs uz draudzi, bet algas saņemšanas brīdī, līdzko tā sāk piederēt tev. Pat neaizdomājoties, mums automātiski ir jānodala desmitā tiesa."

"Ja sēkla tiks izbarota lopiņiem, tad ražas nebūs. Tāpat ir ar finansēm. Ja mēs tās iztērēsim savām vajadzībām, tās nepieaugs lielumā. Turpretī, ja mēs tās iesēsim evaņģēlija vēsts sludināšanā, Dievs dos mums katram pēc Sava apsolījuma."

"Geju kultūra ir kā ļauns, garīgi pārmantojams vīruss. Seksuālās minoritātes vairojas līdzīgi kā vampīri šausmu filmās – ja vampīrs iekož veselam cilvēkam, tad arī šis cilvēks kļūst par vampīru. Tāpat ir ar gejiem un lesbietēm."

Kā varēja gadīties, ka Latvijas valsts nekustamo īpašumu apsaimniekotājā – VAS “Valsts nekustamie īpašumi” – ļoti atbildīgā amatā tika pieņemts cilvēks, kas ne tikai pazīstams kā aktīvs sektants un bēdīgi slavenā “Jaunās paaudzes” vadītāja Alekseja Ļedjajeva domubiedrs, bet arī deklarējis milzīgus aizdevumus un aizņēmumus no nezināmām personām, turklāt nevar palepoties ar iepriekš ieņemtiem nozīmīgiem amatiem lielu uzņēmumu vadībā? Šis cilvēks – Vjačeslavs Kostigovs bija tas, kuru februāra sākumā apcietināja par “pretlikumīgu informācijas iegūšanu, kas saistīta ar valsts ekonomisko un militāro drošību”.

Drauds militārai drošībai?

Valsts policija 10. februāra pēcpusdienā paziņoja, ka Kibernoziegumu apkarošanas nodaļas darbinieki “novērsuši VAS “Valsts nekustamie īpašumi” informācijas sistēmas drošības incidentu saistībā ar valsts ekonomisko un militāro drošību”. Kādā dzīvoklī Rīgā aizturētās un ar tiesas lēmumu apcietinātās personas vārds netika atklāts, bet jau tās pašas dienas rītā portāls pietiek.com bija paziņojis, ka ir aizturēts “Valsts nekustamo īpašumu” (“VNĪ”) Attīstības pārvaldes direktors Vjačeslavs Kostigovs.

Sākotnējā Valsts policijas paziņojumā valsts militārā drošība tika pieminēta pat vairākkārt – esot notikusi patvaļīga piekļuve “automatizētai datu apstrādes sistēmai, kas apstrādā informāciju, kas saistīta ar valsts ekonomisko un militāro drošību”, taču Kibernoziegumu apkarošanas nodaļas izmeklētājiem izdevies “pārtraukt patvaļīgo piekļuvi, nobloķēt un pilnībā atgūt pretlikumīgi iegūto informāciju, kas saistīta ar valsts ekonomisko un militāro drošību”.

Amatpersona bija patvaļīgi piekļuvusi datubāzei, kurā atradās informācija par nekustamajiem īpašumiem, iepirkumiem un finanšu rakstura informācija, tā pēc oficiālā paziņojuma publiski paziņoja Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes priekšnieka pienākumu izpildītāja Ilze Sokolovska.

Pēc tam gan izrādījās, ka nekāda militārā drošība nav tikusi apdraudēta tā vienkāršā iemesla dēļ, ka “VNĪ” ar šāda veida informāciju īsti nav sakara, un Valsts policija arī tagad nespēj paskaidrot, no kurienes šāda ideja par militāra rakstura informāciju vispār nākusi.

“Veicot sākotnējo tās informācijas analīzi, kurai aizdomās turamā persona varēja nesankcionēti piekļūt, konstatēts, ka dati cita starpā satur arī informāciju, kuras saturs ir saistīts ar valsts ekonomisko un militāro drošību,” tā tagad skan jau izvairīgākais Valsts policijas formulējums.

Patiesībā gan, pēc visa spriežot, notikums ir bijis diezgan banāls: pārbaudes laiku neizturējušais V. Kostigovs pēc uzteikuma saņemšanas devies uz savu darba kabinetu, lai no darba datora pārsūtītu savu dienesta elektroniskā pasta saraksti uz privāto adresi. To konstatējuši “VNĪ” darbinieki, kas tad arī informējuši Valsts policiju.

“Tika pārsūtīti budžeta dokumenti, projektu apraksti, informācija par personālu, par “VNĪ” darba plāniem. Uzsveru – tā nav klasificēta informācija. Tā ir informācija dienesta lietošanai un nesatur valsts noslēpumu,” tā tagad oficiāli vēsta “VNĪ” valdes priekšsēdētājs, kādreizējais Galvenās muitas pārvaldes direktors Mārtiņš Tols.

Saskaņā ar M. Tola skaidrojumu V. Kostigovs, kuru gan viņš dēvē tikai par “personu”, pārbaudes laiku neesot izturējis gan tāpēc, ka pārkāpis iekšējos darba kārtības noteikumus par dokumentu apriti, darba disciplīnas un arī ētikas noteikumus, gan tāpēc, ka pārbaudes laikā konstatētas “pazīmes, ka šī persona neatbilst noteiktajām prasībām”.

Taču M. Tola ļoti vispārīgie skaidrojumi nesniedz atbildi uz jautājumu – kā vispār tāda neikdienišķa personība kā V. Kostigovs varēja nokļūt augstajā un atbildīgajā “VNĪ” amatā.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Un tas ir augsts amats? Jāsmejas.

 2. ar Dieva vārdu mutē Atbildēt

  Amerika un Šlesera čoms. Viens ietur 20% no pašvaldības pasūtījumiem, otrs 10% no visiem lēmētajiem sektantiem un līdzīgiem pamuļķiem.

 3. Nu tik vajadzētu pašu Tolu un vēl citus atbildīgos un ielikteņus tur papurināt. Skudru pūznis gaida spērienu.

 4. man viens legaevietis budams darba devejs,ne tikai nesamaksaja par darbu,bet gribeja piespiest ar meli no zemes laizit cilveka izkarnijumus.kad es pretojos tam tiku atlaizts no darba un nesanemu atalgojumu.ar pasu legaevu neizdevas satikties.kad izstastiju to vasarsvetku draudzu biskapam ozolinkevicam vins pasmejas par manim,nosauca par mulki un nometa klausuli.kapec dievs vinus nesodija/kur ir augstaka taisniba/pasakiet,kur/

 5. Vēl ir interesanti, kāpēc Valsts policijas ENAP priekšnieka v.i. Ilze Sokolovska, kura kādreiz strādāja ENAP, bija no turienes aizgājusi uz Kriminālizmeklēšanas pārvaldi (KIP) pēc skandāla konfiscēta spirta tirgošanas lietā un atgriežas pēc vairākiem gadiem. Pēc aiziešanas no ENAP viņa sāka pārvietoties ar ar 5. paaudzes Ford Mustang, kas gan reģistrēts uz viņas dzīvesbiedra dēla no pirmās laulības vārda.

 6. Cik domubiedru ir Rīgas domē….

 7. Nu tad , kad atradīs – kādā pažobelē guļam – PIEBAROTU ar svinu , tad sapratīs citi – KAS un PAR KO 😀 !

 8. Šķiet, ka tās normas, lietas un prātulas, ko bieži TV vai radio dzirdam no t.s. “valsts vadītājiem” vai “amatpersonām” attiecināmas tikai uz ķēdīti – valstsdarbonis pilsonis. Saskarsmē valstsdarbonis – cits valstsdarbonis nedz prasības, nedz loģika neeksistē. Rodas netīkams iespaids, ka sabiedrība pamazām (kā Staļina vai Brežņeva laikos) top vai tiek pārveidota par nomenklatūras apkalpotāju.
  Neticība valstsdarboņu teiktajam rodas no viņiem pašiem, jo visas blēņas ir redzamas kā uz delnas. Kaut vai Pētersones sūrošanās par nodokļiem un jaunā nama izdevīgais pirkums… Prasībās pret sabiedrību ir milzu pretrunas… Vara rada problēmas pati sev.

 9. Kādi mošķi vada mūsu valsti un iestādes! Te vairs nelīdzēs ne Laimes Lācis ne Svētītais Ūdens. Te jānāk ar sūdu dakšām.
  Ja jau dzeja, tad dzeja.
  Kuries
  slīpā lietū, mana uguns,
  kuries.
  Buries
  pāri senču kauliem,
  mana sirdsapziņa,
  buries.
  Kur ies
  mana tauta,
  mana dūša
  tur ies.
  Turies
  debesīs un zemē,
  mana nolemtība,
  turies.
  /dzejoļa autors Ojārs Vācietis/

 10. Cik iespaidīgi skan – nekustamo īpašumu attīstības pārvalde! Rakstā ne vārda ko šī pārvalde attīsta,cik tur bikšu un brunču deldētāju,kādas algas,kam atskaitās par savu par savu ,,darbu,,. Acīm redzams ka tā ir ,,klasificēta ,, informācija.Varas augšējos ešolonos ,,caurspīdīgumu,,raksturo tikai divi cipari cik miljonus aizņēmies un cik parādā.

 11. Kurš neredz, ka galvenais lēmētais tur ir Tols? Un kā tāds kļuva par liela valsts uzņēmuma vadītāju? Par Kostigovu Rīgā daudziem sen ir skaidrs – blefotājs un dzīvotājs uz 10ās tiesas rēķina.

  • Jau gadus 10 “ved” kasti ar sešiem miljoniem eiro no Kotdivuāras. Pret visādām parādzīmju lapelēm aizņēmies vismaz pusmiljonu!!! Man solīja atdot 2reiz vairāk kā aizņēmās.

 12. Tad jau sodīt vajag tos, kuri ir velti cilvēkam neslavu cēluši!Cerams kāds atvainosies par to!
  Kāpēc nekar pie staba citu konfesiju atbalstītājus?

 13. Ārprāts,kādā Valstī mēs dzīvojam? vai tad arī mūsu Valdība ir “nozombēta”?

 14. tagad un pēkšņi tiek atrasts Sen un Labi funkcionējoš Krievijas ietekmes aģents. Cits jautājums kā un kas palīdzēja tam nonākt tur kur tas atradās….? Protams ka ir tikai 1 ,bet pārejie ES NE ,nezināju ,labs cilvēks…Drošibas policija, utt. JASMEJAS…anekdote ,bet reāla. Tādu ir daūūdz….

Draugiem Facebook Twitter Google+