×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
16. janvāris, 2014
Drukāt

Lielais Als un Jokeri koncertēs visā Latvijā


ReklāmfotoReklāmfoto

Grupa “Big Al & The Jokers” oficiālais dibināšanas datums ir pagājušā gada aprīlis, taču šī nekādā ziņā nav jauna un nepazīstama apvienība – patiesībā tas ir populārās un krietni pieredzējušās Rīgas grupas “Keksi” transformācijas rezultātā radies sastāvs, kas turpina ceļu jaunā radošā noskaņojumā, un, kā teic paši mūziķi, daudz labvēlīgākā mikroklimatā. Tā kā šajā pavasarī apritēs gads kopš grupas pastāvēšanas, šo zīmīgo notikumu grupa jau no 15. janvāra nolēmusi atzīmēt koncertturnejā Latvijas pilsētās.Tā kā šajā pavasarī apritēs gads kopš grupas pastāvēšanas, šo zīmīgo notikumu grupa jau no 15. janvāra nolēmusi atzīmēt koncertturnejā Latvijas pilsētās.

Kā teic paši grupas mūziķi, tā saglabājusi ne tikai sākotnējo sastāvu, bet arī labākās tradīcijas, stilu, repertuāru, kas ir komplektēts ilgu kopīgo darba gadu laikā, un pašlaik kolektīvā ietilpst Latvijā un Lietuvā pazīstami mūziķi, viņiem pievienojies kontrabasists Pēteris Liepiņš. Pašlaik muzikālā kompānija “Big Al &The Jokers” ir deviņi atraktīvi mūziķi: pie klavierēm ir grupas mākslinieciskais vadītājs, virtuozais Romāns Vendiņš, bungas spēlē dzīvā leģenda Villijs Strods, ģitāru – Juris Skrajāns. Pūtēju rindas kopš “Keksu” laikiem ir nemainīgas: saksofonisti Eduards Raubiško, Zintis Žvarts, trompete – Sandris Skeranskis, trombons – Uldis Ziediņš.

“Jokeri” ir viena no retajām Latvijas grupām, kas uzstājas tik lielā sastāvā ar pilnu pūtēju sekciju, darot iespējamas sarežģītas labāko svinga, ritma un blūza, kā arī rokenrola skaņdarbu interpretācijas.

Protams, koncertos neiztikt bez grupas “sejas” un kvalitātes zīmes, atraktīvā un visnotaļ aktīvā lietuviešu dziedātāja Aļģirda Šuminska, kurš šajā sastāvā pieņēmis skatuves vārdu “Big Al”. Latviešu publikai jau itin labi pazīstamais dziedonis un skatuves mākslinieks, savulaik Viļņas mūzikas augstskolas diplomēts diriģents, vairāk nekā desmit gadu guvis neatsveramu skatuves pieredzi, piedaloties šova programmās Bulgārijā un Arābu Emirātos.

Šuminsks atzīst, ka viņa dziedātajā mūzikā un gaumē ir kaut kas no Luija Ārmstronga un Reja Čārlza. Dziedātājs uzsver, ka uz skatuves mēdz improvizēt, nevis iepriekš iestudēt priekšnesumus, tomēr katra dziesma ir mazs aktierisks stāstiņš, kas uzrunā arī tad, ja dziesmas valoda nav saprotama. Koncertos Latvijas pilsētās plašajai vīru apvienībai pievienosies arī dziedātāja Ieva Kerēvica.

Jaunajā koncetturnejā “Jokeri” un lielais Als sola, ka skatītājus gaida “dzīvs”, augsti profesionāls un dzīvespriecīgs muzikāls priekšnesums, kuru grupas mūziķi spēj radīt unikālā veidā uz jebkuras skatuves un jebkuras auditorijas priekšā neatkarīgi no tās vecuma, gaumes un noskaņojuma.

Koncerti:

15. I 19.00 Cēsīs, kultūras namā CATA

14. II 19.00 Aizkraukles kultūras namā

15. II 18.00 Krustpils kultūras namā

28. II 19.00 Tukuma pilsētas kultūras namā

7. III 19.00 Mārupes kultūras namā

14. III 19.00 Ventspils kultūras centrā

15. III 18.00 Rojas kultūras centrā

21. III 19.00 Jelgavas pilsētas kultūras namā

22. III 19.00 Madonas pilsētas kultūras namā

29. III 18.00 Liepājas Latviešu biedrības namā

4. IV 19.00 Ādažu kultūras centra biedrības namā

6. IV 19.00 Rīgā, “Splendid Palace”.

Biļetes uz koncertiem var iegādāties pasākumu norises vietās un www.bilesuparadize.lv

Cenas: Eur 7.50; 9.00;  Eur 12.00;  Eur 14.50.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+