×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
26. oktobris, 2015
Drukāt

“Lielajā dzintarā” sagaidīti divi “Steinway & Sons” koncertflīģeļi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pirmdien, 26.oktobrī, koncertzālē “Lielais dzintars” svinīgi tika saņemti no Hamburgas atvestie divi augstas klases koncertflīģeļi, kas iegādāti ar Liepājas pilsētas Domes atbalstu, LA.lv pastāstīja SIA “Lielais dzintars” sabiedrisko attiecību speciāliste Elizabete Hartmane.

Lai Liepājas jaunajai koncertzālei izmeklētu divus pašus skanīgākos instrumentus, no kuriem viens vietu radīs Lielajā zālē, bet otrs – Kamerzālē, oktobra vidū uz Hamburgas “Steinway & Sons” rūpnīcu devās koncertzāles delegācija – pianists un Latvijas Mūzikas akadēmijas Klavieru katedras profesors Ventis Zilberts, klavieru skaņotājs un meistars ar vairāk nekā 30 gadus ilgu pieredzi Valdis Eglītis, kā arī Ints Dālderis – koncertzāles atklāšanas mākslinieciskās programmas veidotājs.

Instrumentus izmēģinot profesionāliem pianistiem, no sešiem D klases flīģeļiem rūpīgas atlases kārtībā tika izvēlēts flīģelis Lielajai zālei. Līdzīgā kārtā no trīs piedāvātajiem vidējā izmēra C klases flīģeļiem tika atlasīts Kamerzāles instruments. “Instrumenta izvēle ir ļoti īpašs process, dažkārt pat kutelīgs, jo ražotāji, lai arī pašas augstākās raudzes, ne vienmēr piedāvā visus labākos instrumentus,” skaidro Valdis Eglītis.

Pieredzējušas klavieru meistars arī piebilst: “Ticēsiet vai nē, bet klavieres tiešām ir dvēselisks instruments, kas atsaucas pianista pieskārienam. Esmu skaņojis klavieres neskaitāmos mūzikas festivālos. Ir gadījies, ka pie izcilām klavierēm piesēžas viens, otrs mūziķis, bet neskan. Te piesēžas Raimonds Pauls, un notiek brīnums”.

Lielās zāles flīģeļa skanējumu klausītāji pirmoreiz varēs novērtēt 4. decembrī, kad Jēkaba Ozoliņa jubilejas koncertā klavieru taustiņus skars maestro Raimonda Paula rokas. Savukārt Kamerzāles instrumentu 12. decembrī koncertā ar simbolisku nosaukumu “Steinway, Osokini & Sons” ieskandinās izcilie pianisti – tēvs Sergejs Osokins ar dēliem Georgiju Osokinu un Andreju Osokinu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+